Sezon 2 – Armageddon – Przygotowanie

Pobierz audio
Pobierz video

Stary dobry skład cieni przyszłości powraca! Dzisiaj o Armageddon. Na czym on polega? Armageddon w kontekście zbawienia.

4 thoughts on “Sezon 2 – Armageddon – Przygotowanie

 1. Heh ciekawe pytanie, ale mam nadzieję ,że nie pytacie o datę co nie ?
  To jest ciekawy temat więc może się rozpiszę troszkę…:
  Św. Jan w Apokalipsie zapowiedział Armageddon przede wszystkim jako miejsce, a nie zdarzenie, więc pytanie o ty kiedy będzie „miejsce” jest mało sensowne, ale ok chyba wiem o co chodzi. Bo rozumiem ,że pytacie raczej o to kiedy odbędzie się ta bitwa między siłami dobra i zła… Więc według mnie, nie wiadomo kiedy, ale wiadomo co ona zapoczątkuje.
  Zwycięstwo sił Jezusa zapoczątkuje milenium czyli tysiącletni okres panowania Chrystusa.
  Chodzi tu przede wszystkim o fragment z 20 rozdziału, wersety 1-7
  „Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści i wielki łańcuch w ręce. I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony. I ujrzałem trony – a na nich zasiedli [sędziowie], i dano im władzę sądzenia – i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem. A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie. Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat. A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony.”

  Moim zdaniem „Armageddon” będzie chwilkę przed rozpoczęciem nowego tysiąclecia.

 2. Odnosząc się do komentarzy to zapewne słuchających jest sporo, ale nie chce im się komentarzy pisać, tym bardziej że odpowiedź merytoryczna na tematy które poruszacie jest wcale nie łatwa dla przeciętnego słuchacza, jakim choćby ja sam jestem.

  Natomiast odpowiedź na pytanie to dopiero wyzwanie… ale spróbuję:
  1 – podburzone zostaną narody przez szatana i skierują sie przeciw potomkom Izraelitów o czym traktują całe rozdziały 38 i 39 Księgi Ezechiela
  2 – nadejście wojny z demonami w miejscu Har-Magedon o czym jest w Objawieniu Jana Rozdz.16 wer.14 i 16
  3 – rejon góry Megiddo (Ar-Magedon = Har Megid Don)
  Taka góra nie istniała, ale miejscowość już tak o czym przeczytać można w Księdze Jozuego rozdz.17 wer.11 i dodatkowo dowiedzieć się można, że miejscowość ta był ana wzgórzu, czytając 2 Ksiegę Kronik rozdz.35 wer.22 lub przeglądając Google Earth i zdjęcia pozostałych zgliszczy 🙂

  Czyli stanie się to jak rozpocznie się wojna z ukochanym narodem Boga na terenach Izraela. Patrząc na wydarzenia ze świata to już całkiem niebawem…

  Pozdrawiam prowadzących,
  Robert Koeseling

 3. Czy na pewno obie odpowiedzi mają poparcie biblijne? 🙂 Nie przyznajemy jeszcze nagrody, bo obie odpowiedzi nie do końca zgadzają się z prawdą. Podpowiemy – Waldek nawet zacytował tekst po części odpowiadający na nasze pytanie:)

 4. @Waldek
  Z tego fragmentu (Obj 20, 1-7) wcale nie wynika to, że Armageddon zapoczątkuje nową erę.
  Utożsamiasz 2 przyjście Chrystusa z bitwą w miejscu Armageddon. Masz może na to jakieś cytaty?

  @5oclock
  Muszę, się douczyć w kwestii tej wioski. Dzięki za sugestię.
  Piszesz, że całkiem niebawem czyli jest to przed okresem 1000 lat przepowiedzianych w Obj 20 rozdziale ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

Si2rY

Please type the text above: