Sezon 2 – Jak wydostać się z trumny

Pobierz audio
Pobierz video

Piąty odcinek o zbawieniu. Tym razem rozmawiamy o przyjściu Chrystusa i wskrzeszeniu umarłych czyli jest to również część druga odcinka Koniec świata.

17 thoughts on “Sezon 2 – Jak wydostać się z trumny

 1. Aby być nieśmiertelnym należy uwierzyć i Jezusa, w jego czyny, uznać go za mesjasza i oczywiście przyjąć Go do swojego życie.Zastanawiałem się czy jest różnica między słowami „życie wieczne” a „nieśmiertelność”, wyszedłem z założenia ,że nie ma.

  Oto ja tajemnicę wam powiadam; nie wszyscyć zaśniemy, ale wszyscy przemienieni będziemy, bardzo prędko w okamgnieniu, na trąbę ostateczną.
  [1Kor 15:51]
  Albowiem zatrąbi, a umarli wzbudzeni będą nieskazitelni, a my będziemy przemienieni.
  [1Kor 15:52]
  Boć musi to, co jest skazitelnego, przyoblec nieskazitelność, i co jest śmiertelnego, przyoblec nieśmiertelność.
  [1Kor 15:53]
  A gdy to, co jest skazitelnego, przyoblecze nieskazitelność, i to, co jest śmiertelnego, przyoblecze nieśmiertelność, tedy się wypełni ono słowo, które napisane: Połkniona jest śmierć w zwycięstwie.
  [1Kor 15:54]

  Więc jeżeli zastosujemy się do tych słów zwyciężymy i pokonamy śmierć.

  Moją ostateczną odpowiedzią na pytanie jest ten werset:

  A teraz objawiona jest przez okazanie się zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, który i śmierć zgładził, i żywot na jaśnię wywiódł, i nieśmiertelność przez Ewangieliję,
  [2Tym 1:10]

  To znaczy ,że Jezus w swojej ewangelii przynosi nieśmiertelność, więc otrzymasz ją gdy będziesz w sumie się stosował do nie…

 2. Dzięki Waldek za komentarz. Wiem, że zawsze mogę na Ciebie liczyć:)

  Apropos konkursu.
  Nie do końca jest to odpowiedź na pytanie.
  Przypomne treść: Kto ma nieśmiertelność.

  Odpowiedź jest prawidłowa ale niepełna.

  Zgadza się, zbawieni będą nieśmiertelni a co z niewierzącymi?

  Może ktoś pokusi się na przedstawienie tematu z innej perspektywy? Wydaje mi się, że problem nieśmiertelności jest kwestią kontrowersyjną i różne denominację różnie na to patrzą. Dlatego nie mówię z góry jaka odpowiedź jest prawidłowa. Mam nadzieje, że wspólnie to ustalimy.

 3. Ok to tak:

  Abyś zachował to przykazanie, będąc bez zmazy, bez nagany, aż do objawienia Pana naszego, Jezusa Chrystusa,
  Które czasów swoich okaże on błogosławiony i sam możny król królujących i Pan panujących;
  Który sam ma nieśmiertelność i mieszka w światłości nieprzystępnej, którego nie widział żaden z ludzi, ani widzieć może; któremu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen.
  [1Tym 6:16]

  Czyli pytanie: „Kto ma nieśmiertelność.”
  Odp: Jezus
  „Który sam ma nieśmiertelność i mieszka w światłości nieprzystępnej…”

 4. Nieśmiertelna jest dusza, czyli element człowieka to znaczy że każdy człowiek jest nieśmiertelny w pewnym sensie…

  dobrze?

 5. Dzięki za odcinek. Przyda mi się. Raz, że Wielki Post i właśnie okres zastanowienia się nad tym tematem, dwa, że sam czegoś takiego potrzebuję. Bo zatraciłem się i należę do świata. Chcę należeć do Jezusa, ale świat nie chcę puścić… Nie wiem co robić naprawdę, próbuję się na nowo nawrócić, ale choć wierzę w Jezusa itp. to troski świata biorą górę… Jest źle. Ale tak, czy sia- dzięki za odcinek.

 6. czemu Waldek nie wygrał? udowodnij ze nie Jezus ma niesmiertelnosc wyłacznie
  o co chodzi w pytaniu ? kto jest rozdawcą niesmiertelnosci czy kto ja posiada? posiadaja ja niesmiertelni a zarzadzajacym niesmiertelnoscią jest ten kto ja ma a ma ją Jezus – gdziez Waldek sie rozminął? dreczycie Waldka 🙂 nie dreczcie ciekawych odpowiedzi – dawac nagrode 😉

 7. chyba ze rozbijemy sie o rozwazanie kiedy ten sam ktory znany jest jako Jezus mieszka w swiatłosci nieprzystepnej i w pełni chwały ktorej zaden smiertrelnik widziec nie moze bo jesli zobaczy to umrze a kiedy w niej nie mieszka i objawia sie nie w pełni Chwały- pytanie kiedy przyjdzie w Chwale i kazdy grzesznik padnie trupem czy to bedzie Jezus-Mesjasz czy to juz bedzie Pan Panów – bez watpienia ten sam byt ale w innych atrybutach swoich

  wiec odpowiedz jest taka ze niesmiertelnosc ma Pan Panów preegzystencja postaci zwanej Jezus, bo Jezus=zbawiciel nie przyjdzie przyjdzie Pan Panów

  Jezus to tylko imie człowieka przyjdzie jezus ale nie jako Yehoshua-Yahwe zbawia
  Jezus juz nie przyjdzie teraz przyjdzie ten kto daje i zabiera jego imie Pan Panów-Yahwe Tylko Ja Jestem -dawca i biorca zycia

 8. Zgodnie z biblią i z tym co mówicie, Chrystus przyjdzie kiedy będzie panował pokój i bezpieczeństwo. W Polsce faktycznie od dłuższego czasu mamy pokój ale ten pokój chyba ma być na całym świecie, a wszyscy wiemy co się dzieje np. w Afryce albo na Ukrainie. W kwestii „wyższych płac” w Polsce to chyba nasłuchałeś się Komorowskiego i Tuska.

 9. Właściwie to nie do końca tak jest napisane o tym pokoju i bezpieczeństwie. Dokładnie jest tak:

  „Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną.” 1 Tes 5:3

  Czyli wcale tak nie będzie, że na Ziemi będzie „pokój i bezpieczeństwo”. Będzie się wprawdzie mówić wiele na ten temat ale wcale pokoju i bezpieczeństwa nie będzie. Mają być przecież „wojny i wieści wojenne” Mat 24:6.

  Myślę, że obecne czasy pasują do tego opisu. Obecnie mówi się bardzo wiele o pokoju i bezpieczeństwie a w minionym stuleciu było najwięcej wojen od zarania dziejów.

 10. Gwoli ścisłości:
  „Wojny i pogłoski/wieści o wojnach” oznacza po przełożeniu na j. polski: „wojny blisko i daleko”, „wszędzie wojny”. O żadnej ludzkiej erze pokoju Biblia nie uczy.
  Biblista Andrzej Zaborski – swoją drogą polecam jego artykuły nt. prawidłowego oddawania biblijnej greki (w wielu przypadkach bardzo pouczające wyjaśnienia) – właśnie tak prosto tłumaczy ten niepolski sposób wysławiania się, tak kiepsko oddawany w przekładach Pisma św.
  Zgadza się to zupełnie z kontekstem wypowiedzi Jezusa, stąd też zamieszczam niniejszy wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

8WH038

Please type the text above: