Sezon 2 – potępienie i nadzieja

Pobierz audio
Pobierz wideo

Pierwszy odcinek nowego sezonu Cieni Przyszłości! Temat całego sezonu to zbawienie, dzisiejszy odcinek jest wprowadzeniem. Czeka was mnóstwo nowości 🙂

13 thoughts on “Sezon 2 – potępienie i nadzieja

 1. MP4 jest dziwnie ustawiony, bo uruchamia się po pełnym zbuforowaniu – co w sumie nie ma znaczenia dla rasowych podkasterskich słuchaczy bo:
  MP3 działa dobrze i to jest najważniejsze 🙂
  Nieco za głośno podkład muzyczny – rozprasza.
  Troszkę po 'macoszemu’ traktujesz 'oczywiste’ rzeczy – warto akcentować znaczenie czytanej treści.
  Oooo! Nowy głos – witaj… ktoś ty? Dobrze się i ciebie słucha 🙂
  Pozdrawiam prowadzących

 2. Hej, ale fajnie gadacie, ciekawy odcinek …pierwszy króry widziałem i było fajnie.
  Nie wiedziałem o tym programie jest fajny.Po oglądam sobie 🙂

 3. Dobry powrót! Naprawdę fajnie, że wracasz, a odcinek był mi naprawdę potrzebny. Chociaż swoją drogą moglibyście bardziej rozwinąć temat. Zapowiada się nieźle, nowy prowadzący też fajnie się prezentuje 🙂

 4. @5oclock
  Dzięki:)

  @Crzszman
  Spokojnie, spokojnie, to był pierwszy odcinek z całej serii o zbawieniu (7 odcinków). Temat rozwiniemy i wszystko się niebawem wyjaśni.

  @Waldek
  Rozgość się i czuj jak u siebie:) Jak byś miał jakieś pytania to śmiało pisz komentarze, z reguły całe dnie przed kompem spędzamy z Michałem więc na pewno dostaniesz odpowiedź. Miłego oglądania.

 5. Nie wiem czy nie było tej informacji, czy mi coś uciekło… Kiedy następny odcinek i jak często będą się pojawiały?

 6. Odcinki będą się pojawiały w każdą środę, tak więc kolejny już 25 stycznia.

 7. Bardzo fajnie, że Cienie Przyszłości wracają!
  Tylko męczy mnie trochę jakoś tych nagrań….czy nie masz może jakiegoś dyktafonu, czy coś w tym stylu? 😛 Bardzo fajnie, że jest nowy współprowadzący. Ma głos typowy dla pastorów 😉
  Pozdrawiam!

 8. Witam serdecznie,
  przypadkowo nadknelam sie na wasza strone i jeszcze nie jestem dokladnie zapoznana z wszystkimi tematami.
  Czy poruszace w którys z waszych odcinków temat chrztu?
  Jesli nie, prosze powiedzcie, kto moze byc uprawniony / godny, chrzcic innych ludzi, którzy chca przyjac ( chodzi o chrzest przez calkowite zanurzenie doroslych swiadomych ludzi) Chrystusa do swojego zycia?
  Rózne koscioly ofiaruja taka „usluge”, konsekwencja jest, ze po takim chrzcie trzeba przynalezec do tej religii. Czy istnieje mozliwosc chrztu bez przynaleznosci do jakiegokolwiek kosciola? Jednym slowem, chrzest, tak -religia, nie.

  Pozdrawiam serdecznie
  Helena

 9. Hej!
  Na temat chrztu jeszcze nie nagrywałem osobnego odcinka. Możliwe, że parę razy poruszyliśmy ten temat z Michałem jednak osobnego odcinka nie było.
  Moją radą jest to abyś poszukała trochę kościoła Bożego. Pismo daje dokładny opis czym będzie się on charakteryzował. Czytamy, że:

  Obj 14:12
  Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.

  Kościół Boży będzie miał wiarę taka jaką miał Chrystus. Będzie wierzył w to samo.
  Dodatkowo ten kościół będzie przestrzegał wszystkich przykazań Bożych. Czyli nie będzie to kościół, który uznaje, że Chrystus gdy przyszedł zmienił przykazania. Będzie on uważał, że Chrystus je wręcz utwierdził.

  Dalej czytamy:

  Obj 12:17
  I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.

  W piśmie kobieta jest symbolem kościoła. Mówię o tym na przykład w odcinku „Podstawowe symbole”.

  Kolejnym aspektem jest to, że ten kościół będzie posiadał „świadectwo o Jezusie” albo jak Biblia gdańska tłumaczy „świadectwo Jezusa”.

  O tym świadectwie czytamy w Obj 19:10

  I upadłem mu do nóg, by mu oddać pokłon. A on rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jam współsługa twój i braci twoich, którzy mają świadectwo Jezusa, Bogu oddaj pokłon! A świadectwem Jezusa jest duch proroctwa.

  Czyli w tym kościele musi być duch proroctwa.

  Jest jeszcze więcej wskazówek w Piśmie Świętym odnośnie kościoła Chrystusowego. Poszukaj ich z modlitwą .

  Widzisz, Bóg nie pozostawia nas bez wiedzy. On wszystko nam objawił w swoim Słowie.

  W niebie będziemy żyli wśród ludzi zbawionych. Zacznijmy naszą wieczność już tu na Ziemi. To Chrystus wymyślił koncepcję Kościoła. On chce żebyśmy nasze życie spędzili wśród ludzi, którzy wierzą tak samo. W ten sposób jest łatwiej wytrwać w wierności Bogu.

  Jeśli nadal chcesz to odpowiem Ci na Twoje pytanie jednak uważam, że zrobisz błąd chrzcząc się poza Kościołem. Wydaje mi się, że to jest zła droga. Złą drogą jest też ochrzcić się w odstępczym Kościele dlatego musisz poświęcić temu wiele czasu i przestudiować tę kwestie dokładnie.

 10. Bardzo dziekuje Ci za odpowiedz,
  widzisz, problem jest w tym, ze nie znalazlam takiego kosciola, który by przestrzegal WSZYSTKIE przykazania Boze, dlatego zrodzila sie ta idea o chrzcie bez przynaleznosci do kosciola.
  Masz racje, piszac, ze Chrysus przyszedl przykazania te jeszcze bardziej utwierdzic a nie zniesc, dlatego moim zdaniem, nie powinnismy przyjmowac zadnych kompromisów wiazac sie z kosiolem, który przestrzega TYLKO w wiekszosci przykazania Boze.

  Pozdrawiam serdecznie

 11. tez zamierzam sie ochrzcic poza „kosciołem” (instytucją) – wystarczy znalesc ucznia Panskiego kory to zrobi – nie potrzebna mi zadna instytucja – potrzebny mi czlowiek miłujacy Prawo Panskie a bedziemy w kosciele

 12. co do wsparcia w wierze jakie daje daje kosciół tez polecam zbor adwentowy nie ma lepszego chyba ze trafi sie zbór mesjanski lecz i tak kazdy odpowiada za siebie i swoją relacje z Panem a bracia sa tylko do tego by sie umacniac nawzajem w wytrwalosci i pouczeniu – wszedzie mozna byc wspaniałym chrzescijaninem i wszedzie mozna byc tragicznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

19SH

Please type the text above: