Sezon 2 – zapowiedź

Już 18 stycznia! Reaktywacja Cieni Przyszłości!
Zaczynamy nowy sezon a wraz z nim wiele niespodzianek: nowe fryzury, intro, sposób prowadzenia oraz wreszcie ciekawi ludzie na antenie:D

Zapraszam wszystkich. To już niedługo. Bądźcie wtedy z nami!

7 thoughts on “Sezon 2 – zapowiedź

 1. Cześć, bardzo ciekawy podcast!
  Właśnie nadrabiam zaległości i mam pytanie: czy dostajesz jakieś powiadomienia o komentarzach pod wcześniejszymi odcinkami? Bo odniósłbym się do paru kwestii o ile będę je pamiętać i nie wiem gdzie to robić 🙂

 2. Witam 🙂
  Obejrzałam kilka odcinków i wnioskuję, że jesteście adwentystami.
  Mam kilka pytań i proszę o odpowiedź z wersetami.
  1. dlaczego dajecie dziesiecinę?
  2. czy mężczyźni u Was są obrzezywani?
  3. dlaczego przewodzą u Was kobiety?
  4. dlaczego mężatki podczas modlitwy nie zakrywają głów?
  5. dlaczego nie jecie wieprzowiny i innych mięs zabronionych w prawie starotestamentowym?
  Na razie tyle 🙂
  Pozdrawiam
  Małgośka z Konina w Wielkopolsce

 3. @Małgośka
  Trafnie zauważyłaś, że własnie do tej denominacji należymy. Spróbuję się odnieść do Twoich pytań ale po kolei. Nie chciałbym bronić tutaj jakiejkolwiek denominacji ponieważ jestem adwentystą dnia siódmego z uwagi na to jak wierzę a nie odwrotnie, to znaczy: moje wierzenia nie są kierowane tym do jakiej denominacji należę. Ten kościół ma takie rozumienie Pisma Świętego jak ja – więc w nim jestem.

  1. dlaczego dajecie dziesiecinę?
  Nie wiem dlaczego inni dają, ja oddaję dziesięcinę ponieważ nie chcę aby mój kościół utrzymywał się z dotacji z państwa.
  Wersetów jest wiele w Piśmie Świętym na temat oddawania dziesięciny. Ciekawe jest, że nawet Abraham nie będąc żydem a będąc ojcem wszystkich wierzących oddał dziesięcinę (List do Hebrajczyków 7:2-5).

  Jezus na przykład powiedział:
  „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.” Mat 23:23

  Czyli wyraźnie powiedział: „nie zaniedbywać” – ja mu ufam aby być tym mądrym mężem, który zbudował dom na skale słuchając i wykonując Jego słowa.

  Cytatów na ten temat jest dużo więcej, jeśli chcesz to rozwinę bardziej ten temat, lub nagramy odcinek tylko o tym.

  2. czy mężczyźni u Was są obrzezywani?
  Nie, nie są – Mówi o tym List do Galacjan oraz połowa nowego testamentu.

  3. dlaczego przewodzą u Was kobiety?
  U mnie w zborze jak i w okolicznych zborach, w których miałem okazję być nigdy się z taką praktyką nie spotkałem.
  Sam jednak nie wiem czy w naszych czasach nie jest to dozwolone. Ciężko powiedzieć, bo Paweł pisał, że nie zezwala kobietom nawet się odzywać w kościele. Dobrze, że powinniśmy postępować według Ducha Świętego a nie według litery zakonu, czasy są nieco inne. Nie wiem jak było w Koryncie. Tam był dość spory problem z „wszeteczeństwem”.
  U mnie w zborze kobiety nie przewodzą. Czy to dobrze czy źle? Nie wiem.

  4. dlaczego mężatki podczas modlitwy nie zakrywają głów?
  Zapytaj mężatki. W niektórych zborach zakrywają. One będą za to odpowiadać. Nie wydaje mi się aby był jakiś wewnątrz kościelny zakaz zakrywania głowy. W ogóle nie wydaje mi się, że są w tym kościele jakieś wewnątrz kościelne zakazy poza Pismem Świętym – ja się z takimi nie spotkałem.

  5. dlaczego nie jecie wieprzowiny i innych mięs zabronionych w prawie starotestamentowym?
  Bo są zabronione w prawie:)
  Skoro Bóg powiedział, że to nie jest dla nas dobre to wierze mu, że tak jest. W nowym testamencie nie ma zniesienia tego zakazu. Prześledź raz jeszcze z otwartą głową wszystkie te wersety mówiące o rzekomym zniesieniu podziału na zwierzęta czyste i nieczyste w nowym testamencie. Zastanów się jak zrozumiał wizję proroczą Piotr w Dz 10?
  Czy coś co było niezdrowe w czasach Izraela jest raptem zdrowe w naszych czasach? Badania naukowe mówią, że wieprzowina jest wyjątkowo niezdrowa – czyli żadnego cudu tutaj Bóg nie zrobił.
  Co ciekawe, mam siostrę na weterynarii i nawet tam uczą aby nawet psom (!) nie podawać wieprzowiny bo zaczną chorować na różne choroby. Skoro psy się nie powinny tym mięsem zanieczyszczać to do dopiero nasze ciała które są przecież świątynią Jezusa.

  Na pewno niedługo nagramy na temat mięs czystych i nieczystych osobny odcinek więc nie rozpisuję się dalej.

  Zapraszam do dalszej dyskusji:)

 4. Przydałoby się żebyście jednak taki odcinek zrobili.Bo jeśli chodzi o pokarmy czyste i nieczyste to widziałem film „Św Paweł” i tam o ile nie zaatakowano sabatu to podział na pokarmy czyste i nieczyste nazwano „przesądami”

  Co do nowego testamentu to pewne teksty mi trochę się trochę nie zgadzają i daja podstawę ku temu by mówić o waszym kościele, że jest co prawda biblijny, ale jedną nogą tkwi w starym przymierzu.

  Co do tesktów to Rzymian 14:1,2, 13-20 z naciskiem na werset 17, Tytusa 1:12-17, 1 Tym 4:1-5, 1 korytntian 24-33

  Nie wypisuje wszystkich tesktów, tylko te, które w nowym testamencie od razu rzucają się w oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

YDEeDr

Please type the text above: