Reformacja a Antychryst

Pobierz video
Pobierz audio

Omawiam 8 rozdział księgi Daniela i porównuje znalezione tu symbole z katechizmem kościoła katolickiego. Przedstawiam również stanowisko reformatorów w kwestii identyfikacji Antychrysta.

15 thoughts on “Reformacja a Antychryst

 1. Fajnie, że zdradzasz arkana swojej pracy. Mimo to uważam, że to nie takie proste jak mówisz i że masz dar do łączenia wątków, solidną wiedzę w temacie i co ważne przygotowujesz się do odcinków. To wszystko sprawia, że się bardzo dobrze słucha Cieni Przyszłości.

 2. Szym zgodziłbyś się na umieszczenie twoich podcastów na youtube?
  Hej, a twoim zdaniem kobieta jadąca na bestii to kościół rzymsko-katolicki czy Jerozolima?
  Wogole to masz jakieś swoje ulubione podcasty? (mogą być po angielsku)

 3. Muszę się zastanowić z tym youtube.

  Co do kobiety siedzącej na bestii to obraz nakreślony w 17 rozdziale Objawienia jest tak sugestywny, że w zasadzie nie trzeba go interpretować.
  Obj 17.3:
  I zaniósł mnie w duchu na pustynie. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu pełnym bluźnierczych imion, mających siedem głów i dziesięć rogów.

  To zwierze to połączenie wszystkich zwierząt z Daniela 7 (dlatego 7 głów i 10 rogów). Zgodnie z Daniel 7 symbolizuje on Rzym cezarów jak i Rzym papieski – ogólnie Rzym (parz również Obj 12.3 oraz Obj 13.1).
  Kobieta w piśmie jest symbolem kościoła.
  Ta w Obj 17 nazwana jest matką wszetecznic.
  Kobieta wszeteczna jest symbolem kościoła odstępczego.
  Kościół katolicki (w tej sprawie zgodnie z pismem;P) twierdzi, że jest matką wszystkich kościołów (patrz katechizm KL 4, KL 14, KL 21, KL 60, …). Dalszych punktów niema co roztrząsać.

  Co do podcastów to mało słucham. Czasem Voice of Prophecy (vop.com) i bardzo lubie stację amazingdiscoveries.tv. No i staram się być na bieżąco z odwykiem.

 4. Apropos tego podcastu do którego dałaś linka martunia.
  Ta interpretacja, o której jest w nim mowa to zwykły futuryzm, o którym wspomniałem w odcinku.
  Dziur ma to pełno i jest to teoria sprzeczna z wieloma fragmentami Biblii. Daleko szukać nie trzeba – porównaj z obecnym odcinkiem (Daniel rozdział 8 ) – według futuryzmu pomiędzy Grecją małym rogiem mija minimum 2500 lat, mimo, że w proroctwie jest wyraźna ciągłość. Według futuryzmu niema w ogóle proroctw dotyczących tych 2000 lat, które mineły (przypadek? czy ktoś coś ukrywa?). Otwórz parę innych proroctw dotyczących Babilonu, antychrysta czy bestii i zobaczysz, że ta teoria się nie klei.
  Teoria ta głosi, że wszystko ma się dopiero wydarzyć. Tymczasem papiestwo JUŻ wypełniło ponad 90 % z tych proroctw.

  Warto zauważyć, że futuryzm jest wymyślona przez zakon Jezuitów – przypadek?
  Więc albo prześladowani (reformatorzy) mają rację i Antychryst już przyszedł i doprowadził (jak napisano) do mega zwiedzenia
  albo prześladowcy (jezuici) mają rację i można spać spokojnie bo antychryst kiedyś tam sobie przyjdzie.

  Bardzo ważne jest aby każdy samodzielnie z modlitwą czytał proroctwa.

 5. Możliwe, że masz rację Szym. Tak to się kończy, wysłuchałam z milion teorii i jedyne co wiem to że nic nie wiem.

  A z tym YouTubem to proszę zastanów się, ja robię czasem tłumaczenia filmów o chrześcijaństwie dla kanału crewEKS (mój kanał to knowledgeaddicted) i mimo że mamy tam już chyba ponad 2000 subskrybentów, to po forum widzę, że ludzie tak naprawdę bardzo mało wiedzą, mimo, że wielu zainteresowało się tematem. Do tej pory nie mogą się nawet zgodzić czy Jezus to Bóg czy nie.
  Chyba za bardzo się skoncentrowałam z tymi tłumaczeniami na ewolucji, a nie a Biblii.

  oszaleć z tym wszystkim można psiakrew :-/

 6. Wiesz co, Szymon? Możesz mowić, że Kościół be, wszystko be, ale uważam, że tak nie jest. Kiedyś miałem podejście, że Kościół jest zly, antychryst, psuje ludziom opinię o Bogu etc. Ale potem Bóg mi powiedział „Dobra, Krzychu, fajnie było, ale teraz idź do KK.” Nie chcialem tego, ale teraz jest mi dobrze. Więc czasami ludzie wchodzą do Kościoła, a nie z niego wychodzą 🙂

 7. Mieszasz pojęcia.

  Sformułowanie 'antychryst’ występuje tylko w liście Jana i używane jest w liczbie mnogiej względem wszystkich tych, którzy:
  1. zaprzeczają, że Jezus przyszedł w ciele
  2. zaprzeczają w boską relację ojciec-syn.
  i nic więcej, więc na 100% nie odnosi się do papiestwa. Tu chodzi o gnostyków, którzy teraz są nurtem w ramach masonerii.

  Co innego sformułowanie 'syn zatracenia’ co jak wyraźnie pisze Paweł objawi się przy końcu, a nie wcześniej:
  „A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie. Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.” (2 Tes. 2:6-7 bw)
  więc też nie jest to papiestwo w obecnej postaci.

  Kościół katolicki i jego protestanckie odnogi to wielka nierządnica wraz z córkami.

  Problemem nie jest kościół katolicki, tylko państwo jako system w obecnej i przyszłej postaci, które podaje się za Boga przez to, że ustanawia prawo (atrybut przynależny istocie najwyższej).

 8. @Crzszman
  Nie uważam, że „wszystko jest be”. Jeśli coś pochodzi od Boga to be nie jest:)
  Wspaniałym jest to, że Bóg uczynił nas wolnymi i możemy wierzyć w co nam się podoba a On nas do niczego nie zmusza.
  Więc jeżeli wierzysz, że:
  1. Papież jest zastępcą Chrystusa (a więc i samym Jezusem)
  2. Ksiądz ma moc czynienia Boga (poprzez transsubstancjację)
  3. To kościół odpuszcza Ci grzechy.
  4. Maria jest pośredniczką. Oraz miliony pseudo świętych.
  5. Bóg wrzuca ludzi do piekła na wieczność.
  6. Dostajemy się do nieba poprzez nasze zasługi albo zasługi świętych
  7. Chrystusa należy symbolicznie krzyżować co msze

  To jeżeli wierzysz w te prawdy i resztę tej okropnej doktryny to powinieneś być w tym kościele. Ja jednak pozostanę z Bogiem Biblii.

  @Piotr
  Gdy Jan pisał o Antychryście to podał pewne szczegóły jego charakteru ale pisał o tej samej potędze (o synu zatracenia, o bestii z morza, o małym rogu).
  Słowo antychryst składa się z dwóch wyrazów: Chrystus oraz anti. Słowo anti ma w języku greckim dwa znaczenia: „w miejsce” lub „przeciwko”. Ujawnia ono strategie Lucyfera, która polega na stawianiu siebie w miejscu Chrystusa, aby skuteczniej walczyć przeciwko Niemu.
  Nie wydaje mi się, że ktoś kto uważa się za Chrystusa wierzy, że Chrystus (JHWH) przyszedł w ciele.
  Co do listu do Tesaloniczan to jest tam opisane właśnie papiestwo (odcinek Syn zatracenia).
  Który się sprzeciwia i wynosi nad to wszystko, co się zowie Bogiem, albo co ma Boską cześć, tak iż on w kościele Bożym jako Bóg usiądzie, udawając się za Boga.
  [2Te 2:4]
  Wydaje mi się, że to jest wprost napisane.

  Każda władza jest od Boga! Nie ma w tym nic złego, że ktoś (państwo) ustanawia pewne prawa o ile nie kłócą się one z prawem Bożym.
  Zawsze jednak będę stał przeciwko podawaniu przez KK błędnych przykazań ludziom. Zawsze będę przeciwny okłamywaniu wiernych w taki sposób.

  Dzięki za konstruktywną krytykę.

 9. I jeszcze.
  Marcin Luter zajmował identyczne stanowisko odnośnie przemienienia chleba w ciało chrystusa jak kościół katolicki. Jest wydane po polsku jego „Wyznanie o wieczerzy pańskiej”, które jest zapisem jego debaty listownej ze szwajcarskim reformatorem Ulrichem Zwingli. Co nie umniejsza jego innych zasług.

 10. @Szymon
  1. Ja nie widzę podstaw w samej Biblii żeby utożsamiać antychrysta z synem zatracenia.
  2. Wielka nierządnica będzie zniszczona przez zwierzę, więc logicznie sama nie może nim być.

 11. W czasach Lutra dopiero odbudowywano prawdę. Zawsze trochę trwa wyjście z ciemności.

  @Piotr
  1. Ja nie widzę podstaw żeby tego nie robić. Wydaje mi się, że zarówno Piotrowi, Janowi, Danielowi jak i Pawłowi dawał Bóg wizję dotyczące przyszłości jaka miała spotkać Kościół.
  Jeżeli Paweł mówi o kimś kto będzie się podawał za Boga, będzie przeciw Bogu i zasiądzie w Kościele Bożym a Jan mówi o kimś kogo nazywa: „w miejsce” ale „przeciw” Chrystusowi to wydaje mi się, że jego wizję uzupełniają resztę.

  Oczywiście szatan w czasach Jana inaczej działał niż teraz. W jego czasach bezpośrednio mówił przez niektórych ludzi, że Chrystus nie przyszedł w ciele.
  Przeczytałem sobie przed chwilą raz jeszcze wszystkie wersety, które mówią o antychryście i synu zatracenia i muszę powiedzieć, że podobieństwo jest uderzające. Niektórych szczegółów co prawda niema w jednym miejscu a są w innym ale nic sobie nie przeczy tylko ładnie buduje jeden spójny obraz.

  2. W sprawie 17 rozdziału Objawienia. Trzeba się najpierw zastanowić do którego okresu czasu odnosi się to proroctwo i wszystko stanie się jasne. Rzeczywiście w opisywanym czasie nierządnica to nie zwierze bo wyraźnie nierządnica nie na sobie siedzi. Proponuje jednak temat zostawić. Na pewno będę o tym kręcił odcinek to powrócimy do tematu. Na dzisiaj powiem tylko, że inny był stosunek między państwem, państwami a kościołem w czasach opisywanych przez Obj 13 i jest inny w czasach o których jest mowa w Obj 17. Jeszcze inny jest w Obj 12.

 12. Dzięki Szymon za kolejny filmik.Nie wiem dlaczego,pod koniec wywodu,byłeś niezbyt pewny swych racji.Jeżeli tak mówi Ci sumienie i zrozumienie to jest ok i nikt nie ma prawa zarzucać Ci czegokolwiek złego.Moim zdaniem przedstawiłeś tu całą prawdę.Wierzę że Bóg prowadził Cię komentując te Słowo.Niech moc Ducha Świętego szczególnie Ci Błogosławi.

 13. ZERUBARIEL

  POWTÓRNE PRZYJŚCIE JEZ-U.S.A. CHRYST-U.S.A.-!
  http://www.ZERUBARIEL.com

  APOKALIPSA 3:12
  Nowe Imię moje, #ZERUBARIEL

  K0CHAM BARDZ0 M0CN0 JEH0WE B0GA
  GDYZ JA ZERUBARIEL JESTEM JEH0WY B0GA
  UK0CHANYM SYNEM KT0RY BYL JEZUSEM A
  TERAZ P0WR0CIL TU NA TE ZIEMIE DRUGI
  RAZ P0D N0WYM IMIENIEM JAK0 ZERUBARIEL
  ABY D0K0NCZYC DZIELA MEG0 0JCA JEH0WY
  B0GA KT0RE R0ZP0CZALEM JAK0 JEZUS
  CHRYSTUS NAZYWANY CIESLA Z NAZARETU
  NAT0MIAST TERAZ JESTEM 0FICEREM
  0PERACYJNYM Z JEDN0STEK SPECJALNYCH
  JEH0WY B0GA P0D N0WYM IMIENIEM JAK0
  ZERUBARIEL KT0RY W IMIENIU JEH0WY B0GA
  BEDZIE SPRAW0WAL WLADZE NAD CALYM
  SWIATEM WRAZ ZE STU CZTERDZIEST0MA
  CZTER0MA TYSIACAMI WSP0LKR0L0W
  PRZE0BRAZAJAC CALA TE KULE ZIEMSKA W
  RAJSKI 0GR0D UTRAC0NY PRZEZ ADAMA I
  EWE GDZIE JUZ NIKT NIE BEDZIE CH0R0WAL
  STARZAL SIE ANI UMIERAL A ZMARLI NA GL0S
  SYNA CZL0WIECZEG0 ZERUBARIELA W IMIENIU
  JEH0WY B0GA P0WSTANA W N0WYCH CIALACH
  D0 ZYCIA WIECZNEG0 TU W RAJSKICH
  WARUNKACH NA TEJ PIEKNEJ 0CZYSZCZ0NEJ
  RAJSKIEJ ZIEMI ABY JUZ NIGDY WIECEJ NIE
  STARZEC SIE NIE CH0R0WAC ANI WIECEJ NIE
  UMIERAC WIELBIAC JEH0WE B0GA CALYM
  SW0IM SERCEM PRZEZ CALA WIECZN0SC
  ZAWSZE BEZ PRZERWY I T0 BEZ K0NCA A
  SAM JEH0WA B0G BEDZIE WSZYSTKIM
  SW0IM STW0RZENI0M ANI0L0M LUDZI0M
  I ZWIERZET0M BARDZ0 ALE T0 BARDZ0
  M0CN0 BL0G0SLAWIL ROZTACZAJAC NAD
  NIMI BARDZ0 0GR0MNA I WYJATK0WA
  0PIEKE ABY SWIETE IMIE JEH0WY B0GA
  BYL0 WIELCE UWIELBI0NE P0NAD
  WSZYSTKIE UWIELBIENIA I WYWYZSZ0NE
  P0NAD WSZYSTKIE WYWYZSZENIA P0 CZAS
  NIEZMIERZ0NY NA ZAWSZE WIECZNIE I T0
  BEZ JAKIEG0K0LWIEK K0NCA GDYZ SAM
  JEH0WA B0G W P0STACI SWEG0
  UK0CHANEG0 SYNA BYLEG0 JEZUSA
  CHRYSTUSA A DZISIEJSZEG0 ZERUBARIELA
  BEDZIE PRZEBYWAL TU NA TEJ 0CZYSZCZ0NEJ
  PIEKNEJ RAJSKIEJ ZIEMI Z R0DZAJEM
  LUDZKIM PRZEZ CALA WIECZN0SC B0 SAM
  JEH0WA B0G W P0STACI ZERUBARIELA
  BEDZIE ZAWSZE Z LUDZMI NA TEJ CZYSTEJ
  PIEKNEJ I SWIETEJ ZIEMI KU ICH WIECZNEMU
  WIELKIEMU WRECZ 0GR0MNEMU SZCZESCIU
  TW0RZAC MILIARD0WE D0SK0NALE BARDZ0
  SZCZESLIWE I SWIETE NIEK0NCZACE SIE
  SP0LECZENSTW0 P0D N0WA NAZWA JAK0
  DZIECI JEH0WY B0GA SCISLE TAJNA AKCJA
  CZAS ZER0 ZACZYNAC ZADYME NA CALY
  SWIAT MY NAME IS ZERUBARIEL I AM AN
  0FFICER IN THE SPECIAL F0RCES
  0PERATING F0R JEH0VAHS G0D

  http://www.ZERUBARIEL.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

4snQQ

Please type the text above: