Protest się nie skończył! cz. 2/2

Pobierz audio

Druga część odcinka o reformacji. W tej części mówię o Joint Declaration on the Doctrine of Justification oraz o stanowisku reformatorów odnośnie antychrysta.

39 thoughts on “Protest się nie skończył! cz. 2/2

 1. Dzięki, Szymonie, za ten materiał o potrzebie kontynuowania reformacji. Wogóle zachęcałbym goraco do zrobienia filmu odnoszącego się do filmu Grzegorza Brauna „Luter i rewolucja protestancka”, który jest ślepym atakiem na Lutra i protestantyzm, nie mówiącym tego co było prawdziwą przyczyną protestu,. Choć z drugiej strony myślę, że w tym filmie jest część faktów, które z kolei są przemilczane i pomijane przez protestantów, Warto stanąć w prawdzie i omówić rzeczowo wszystkie te problemy i racje obydwu stron w imię Prawdy o Bogu i Słowie Bożym..
  Boję się, że bez takich krytycznych reakcji, film Grzegorza Brauna wryje się w pamięć nieświadomych ludzi i zastapi prawdę o reformacji.
  .
  P.S. > Szymon, wrzuć linka, albo daj do zassania tą tablicę 'Reformation Era Interpretations”. Dzięki
  Błogosławionej Soboty.

 2. Reformatorzy spaleni na stosie to mi.:
  Jan Hus
  William Tyndale
  O tych dwóch zrobiono całkiem fajne filmy biograficzne
  i Thomas Cranmer

 3. Skoro już o Lutrze rozmawiamy… trafiłem na wypowiedź znanego katolickiego inteligenta: https://www.youtube.com/watch?v=8i46FfmLse0 podobno nawet jakąś książkę o Lutrze naskrobał. Ciekawe czy w jego książce choć raz pada słowo Biblia, bo słuchając tego co mówi to bardzo wątpię…………

 4. Piekny odcinek. Proponuje zeby te dwie konferencje odczytano we wszystkich kosciolach katolickich.
  To jest smutne ze kosciol katolicki niestety ale wprowadza ludzi w blad. Ciekawe jest to ze w Polsce powstawaja rozne wspolnoty np Odnowy w Duchu sw. przy kosciolach katolickich i one wlasnie to samo glosza co jest pokazane w tych odcinkach czyli np Chrzest w Duchu sw. i inne prawdy czysto protestanckie a niestety kosciol katolicki nigdy nie przyzna nikomu racji. Tak jak mowisz sa takze w kosciele katolickim wspaniali ludzie ktorzy ewangelizuja jezdza i wyglaszaja rekolekcje i zachecaja innych do czytania Biblii ale i oni musza czy chca czy nie reprezentowac doktryny katolickie. Kiedys uslyszalem komentarz jednego z ksiezy na temat wspolnot Odnowy ktory powiedzial ze niestety Protestantyzm wkracza do kosciola katolickiego. Moim zdaniem nie jest wazna religijnosc czlowieka tylko ZYWA relacja z Jezusem ktory doprowadzi nas do naszego Ojca w Duchu sw. A tak na koniec pozdrawiam Cie Szymonie moze znowu sie kiedys spotkamy.
  Marian

 5. Ostatnio zainteresowałem się historią Kościoła, zwłaszcza inkwizycją. Poda ktoś jakieś dobre źródła historyczne (mogą być też po angielsku)?

 6. Zyga polecam książki autora Karlheinz Deschner napisał kilka książek o tematyce historii kościoła i jego zbrodni. Oprócz tego Mroki średniowiecza autora Józef Putek.

 7. Ciekawie się ten rok zaczyna w Stanach zima stulecia,niedawno miały miejsce ogromne pożary,wcześniej te huragany.Szymon jak myślisz to są jakieś znaki ?
  Pozdrawiam

 8. Witam!
  Z tego co widzę po umieszczanej tu treści jesteś adwentystą.W takim razie co powiesz o tym?
  https://www.ecupatria.org/2016/10/14/conference-of-secretaries-of-christian-world-communions/
  Pierwszy od prawej strony jest z kościoła ADS.Alberto Rivera sam powiedział że KADS jako jeden z pierwszych został przejęty przez jezuitów.Skoro wasze władze same przychodzą do papieża jak to się masz do bestii z morza i do prześladowań.Jak papiestwo ma zacząć prześladować kogoś kogo przyjmuje i wygląda na to że dogaduje.Który kościół w końcu jest prawdziwy.Do tej pory myślałem że wasz i myślałem o chrzcie ale teraz jestem pogubiony.

 9. @ŁukaSZ_12
  Ciężko powiedzieć, możliwe.

  @Karol
  Kiedyś przesłuchałem cały wykład Alberto Rivery i z tego co pamiętam to mówił on jedynie o tym, że Kościół Adwentystów Dnia Siódmego był obiektem ich ataków. Nic dziwnego bo jako jeden z nielicznych kościołów ich demaskuje. Czy jest całkowicie przejęty? Z pewnością nie, nawet działania generalnej konferencji obecnie ciągle są zgodne z Duchem Ewangelii i zasady mamy takie same jak podczas gdy Ellen White jeszcze żyła a ona ich „wywąchiwała” na odległość i dostępu do Kościoła nie mieli.

 10. @ Szymon Nie wiem w jakim stopniu KADŚ jest przejęty przez katolików, ale na pewno katolicy mają w nim swoich ludzi. Walter Veith mówił, że część adwentystów tak jak protestanci wracają do KRK, mówił nawet, że był atakowany przez niektórych adwentystów i wspominał też, że niektóre wydawnictwa adwentystyczne uważają, że Rzym się zmienił. Jan W Klif w swoim najnowszym filmie również twierdzi, że adwentyści (niektórzy) powoli zaczynają wchodzić w ekumenizm z KRK. Doktryna adwentystów wciąż jest dobra, ale nie można mówić, że owy kościół stoi całkowicie w opozycji do katolicyzmu bo to niestety nieprawda.
  Karol zapytał, który kościół jest prawdziwy? Odpowiedź jest prosta, każdy kto pełni wolę Ojca jest prawdziwym kościołem i nie musi to oznaczać, że każdy z nich należy do KADŚ. Jeszcze tak na marginesie, to nie ma w Biblii słowa „kościół”. Zamiast kościoła powinno być eklezja (zgromadzenie), ale to jest inny temat.
  Pozdrawiam

 11. Nie twierdze, że Jezuici nie mają tutaj agentów. Bardzo możliwe, że mają. Napisałem tylko w odpowiedzi na twierdzenie, że Kościół Adwentystów Dnia Siódmego jest całkowicie przejęty przez tę organizacje ponieważ jestem przekonany, że tak nie jest. Na pewno KK się stara nas zinfiltrować (dziwne jak by tak nie było jesteśmy obecnie ich największym wrogiem) ale przynajmniej na razie o całkowitym przejęciu nie może być mowy.
  Niestety jest to prawdą, że niektórzy poszli za duchem ekumenizmu. Nie mniej jednak z dużych kościołów protestanckich nikt oprócz nas już nie wierzy w to, że papiestwo jest antychrystem.

 12. Znalazłem parę stwierdzeń E.G.W których nie rozumiem,Szymonie czy mógłbyś mi pomóc to zrozumieć?Ukazała mi się rodzina ludzka, osłabiona. Każde kolejne pokolenie rodzi się słabsze i wszelakie choroby atakują rasę ludzką… Wzrasta nad nią moc Szatana. JEŻELI BÓG WKRÓTCE NIE PRZYJDZIE I NIE ZNISZCZY TEJ MOCY, ZIEMIA BĘDZIE WYLUDNIONA JUŻ NIEBAWEM.” (E.G. White Testimony No. 8 [Świadectwo nr 8], str. 94, w: Spiritual Gifts III-IV [Dary Duchowe], Battle Creek, Steam Press, 1864, wyróżnienie własne)..

  Według wydania magazynu the Korea Times z dnia 14 maja 1998 roku, populacja światowa rozpoczęła wiek licząc 1,6 miliarda ludzi, a jeszcze przed rokiem 2000 będzie to już 6 miliardów. Demografowie obawiają się, że jeżeli świat będzie nadal istniał w 2150 roku, to prawdopodobne jest, że na powierzchni naszej planety będzie żyło wówczas nawet 27 miliardów ludzi. Zagraża nam problem WYLUDNIENIA czy PRZELUDNIENIA?

 13. Czy pani White przestrzegała tego, co sama głosiła na temat jedzenia mięs? Zapoznajcie się z tym, co napisała w 1869 roku:

  „Nie zmieniłam moich działań ani o drobinę odkąd przyjęłam reformę zdrowia. Nie wykonałam ani jednego kroku w tył odkąd tylko ten temat został naświetlony na mojej drodze światłem z nieba. Porzuciłam wszystko naraz, od mięsa i masła i od trzech posiłków. Zrobiłam to dla zasady i dla zasady też przyjęłam moje stanowisko dotyczące reformy zdrowia.” (Testimonies [Świadectwa], Tom 2, str. 371-372).
  Pani White twierdziła, że przyjęła swoje stanowisko przed rokiem 1869, a mimo to, cztery lata później jadła jelenia i kaczkę:

  „Pewien młody człowiek z Nowej Szkocji powrócił z polowania. Miał ze sobą ćwierć jelenia. Szedł z nim 20 mil niosąc go na plecach. Podarował nam mały kawałek mięsa, z którego zrobiliśmy bulion. Willie ustrzelił kaczkę, a byliśmy wówczas w potrzebie, bo nasze zapasy szybko się kurczyły.” (Rękopis 11, 1873. Wydane przez Ellen G. White Estate, Waszyngton, D.C, 11 kwietnia 1985; MR 14, str. 353).
  Pani White nadal prywatnie jadła nieczyste mięso pełne 13 lat po tym, jak publicznie przyjęła na siebie zobowiązanie o wykluczeniu mięsa! W zamieszczonym poniżej fragmencie listu napisanego w 1882 roku do swojej synowej, Mary Kelsey White, Ellen White opisuje swoją słabość do śledzi i ostryg:

  „Mary, jeśli możesz zdobyć dla mnie solidną skrzynkę śledzi, świeżych, to proszę, uczyń to. Te ostatnie, które dostał Willie są gorzkie i stare. Jeśli możesz kupić puszki, powiedzmy z pół tuzina puszek dobrych pomidorów to też, proszę, zrób to. Będziemy ich potrzebować. Jeśli dostaniesz gdzieś kilka puszek dobrych ostryg to też weź.” (List 16, 1882, z dnia 31 maja 1882, z Healdsburga w Kalifornii).
  Według dr Johna Kellogga pani White świętowała swój powrót z Europy w 1887 roku „wielką pieczoną rybą”.Lata po śmierci swojej matki, Willie White opowiedział o jej trudnościach, jakie miała z wyrzeczeniem się mięsa. Opisał problem ze znalezieniem wegetariańskich kucharzy oraz kosze lunchowe, które wypełnione były indykiem, kurczakiem i ozorkami w puszce. (Prophetess of Health [Prorokini Zdrowia], str. 171-172).

  Dopiero po roku 1894 pani White ostatecznie zrezygnowała z jedzenia mięsa wskutek nalegań pewnej Katoliczki. Katoliczki? Tak. Dobrze przeczytaliście. Adwentyści Dnia Siódmego są podobno negatywnie nastawieni do KatolicyzmNakłaniano mnie zatem, żeby na stole podawać mięso. Zaczął wkradać się też ser, jako że niektórzy go lubili, ale szybko się z tym uporałam. Ale kiedy pewna Katoliczka, klęcząc u moich stóp, otworzyła mi oczy na to, jak bardzo samolubne jest zaspokajanie przewrotnego podniebienia życiem zwierząt, poczułam się zawstydzona i przygnębiona. Zobaczyłam to w nowym świetle i powiedziałam, że już nigdy więcej nie będę odwiedzać rzeźnika. Nie będę mieć mięsa z martwego ciała na moim stole.” (Spalding and Magan, str. 38)
  Potrzebna była Katolicka kobieta błagająca na kolanach, aby zrezygnowała z mięsa .

 14. Obecnie jest coraz więcej chorób i coraz większe problemy z rodzeniem się dzieci w świecie zachodnim. Medycyna i żywienie wykańcza ludzi w bardzo szybkim tempie. Jak na razie to racja, populacja ciągle wzrasta bardzo szybko ale jak będzie później? Zatrucie środowiska, złe nawyki żywieniowe, upadek moralny mogą doprowadzić do wyludnienia przecież nawet w tempie tak szybkim jak jedno pokolenie. Ciężko mi się wypowiadać na temat tego stwierdzenia bo nie wiemy co przyniesie przyszłość. To o czym Ellen White piszę w tym fragmencie to fakt, że każde pokolenie rodzi się słabsze niż poprzednie. Trudno się z tym nie zgodzić.

 15. @Karol
  Ja nie jestem jakimś znawcą życia Ellen White ale z tego co mi wiadomo to zmagała się trochę z tym czy jeść mięso i dopiero gdy Pan jej pokazał, że nie należy tego spożywać to zaczęła walczyć ze sobą. Podobny problem z tego co pamiętam miała z rybami, które przez pewien czas po odstawienia mięsa jeszcze spożywała.
  Reforma zdrowia nie jest czymś co należy zrobić w jeden dzień. To nie takie proste i lepiej dać czas organizmowi do akomodacji o czym też siostra White pisała.

  Radzę Ci samemu zbadać sprawę tak aby poznać obie strony argumentu. Wiem, że jest wiele stron internetowych, które po prostu ją oczerniają wyciągając wypowiedzi z kontekstu. Musisz zobaczyć co mówią obie strony konfliktu i wtedy zdecydować. Ja oczywiście mogę pomóc ale wolałbym abyś sam to sprawdzał bo w necie znajdziesz już bardzo wiele opracowań tych „zarzutów” więc po co mam się dublować. Poszukaj również po angielsku. W razie czego oczywiście pisz – pomogę.

 16. Witam!
  Zauważyłem że bardzo lubicie na tej stronie atakować KK.Zastanawia mnie od pewnego czasu jeden fakt.Co jeśli objawienia E.G.W którą wy uznajecie za proroka czasów końca,co jeśli jej objawienia są od szatana i miały miejsce tylko po to że odciągnąć ludzi od prawdziwego kościoła jakim jest KK?Wiele objawien maryjnych mówi o tym że nastaną kościoły które będą próbowały szykanować,zniszczyć ten właśnie o to kościół.

 17. @Michał_1978
  Hej,
  Napisałeś, że „lubimy” atakować KK. Tak w cale nie jest. Nie jest rzeczą miłą mówienie o antychryście czy o szatanie. Zdecydowanie lepiej wolałbym mówić o Chrystusie jednak sytuacja jak jest obecnie na świecie wymaga tego aby ludzie znali prawdę o zwiedzeniach ojca Kłamstwa i mogli przejrzeć na oczy.
  W kwestii Ellen White to po pierwsze spełnia ona wszystkie warunki proroka Bożego. Po drugie rzeczy, które mówimy w Cieniach Przyszłości nie są na podstawie tego co pisała Ellen White a na podstawie Pisma Świętego. Zwróć uwagę, że nigdy nie cytujemy dzieł Ellen White a jedynie Biblie. W tym odcinku pokazałem, że wszyscy reformatorzy (przed Ellen White) tak właśnie interpretowali antychrysta także nawet jeśli Ellen White by była fałszywym prorokiem to prawda o tym co Biblia mówi o papiestwie zostałaby taka sama. Wiem, że to może być bolesne dla ciebie co mówię bo ludzie identyfikują się ze swoim Kościołem zamiast z Prawdą.
  Nic dziwnego, że diabeł przez fałszywe objawienia maryjne powiedział, że w czasach ostatecznych ludzie będą mówili przeciwko KK – On wiedział, że Bóg otworzy oczy na prawdy Biblijne wielu szczerym wyznawcom.
  Nie mówiłbym tego co mówię gdybym nie miał całkowitej pewności, że KK naucza kłamstw. Chciałbym aby nauczał zgodnie z Pismem Świętym ale tak nie jest. Więc co mam robić? Pozwolić diabłu aby działał przez ten Kościół i odciągał ludzi od zbawienia jakie jest w Chrystusie? Co byś ty zrobił na moim miejscu gdybyś widział ludzi tracących przez jakąkolwiek instytucję zbawienie?

 18. Witam,
  widzę, że w komentarzach pojawił się wątek filmu Pana Brauna o reformacji i choć nie obejrzałem tego filmu, to po spotkaniach jakie prowadzi Pan Braun, a które można znaleźć na yt, nie potrafiłem zrozumieć i też nie do końca na poważnie odbierałem jego zarzuty odnośnie Marcina Lutra i reformacji. Często jednak autor filmu powołuje się na ks. prof. dr hab. Tadeusza Guza, więc postanowiłem poświęcić czas na przesłuchanie jego wykładów, po których ogarnął mnie dość poważny niepokój, ponieważ ks. Guz powołując się na dzieła Lutra, przedstawia szereg zarzutów m. in.: panteizm, antysemityzm, Jezus jest jedynym i największym grzesznikiem, a nawet diabłem (ksiądz czyniąc ten zarzut powołuje się na komentarz Lutra do psalmów, gdzie jest rzekomo napisane: Bóg by stać się Bogiem musiał najpierw być szatanem), dopuszczenie rozwodów i poddanie tej decyzji władzy świeckiej, czy zarzut, że reformacja stanowi grunt pod późniejszą rewolucję francuską, bolszewicką, co pewnie było podkreślone w filmie Pana Brauna. Jestem właśnie po dwóch rozdziałach Wielkiego Boju nt Lutra i nie da się tego zupełnie pogodzić z tym co mówi ks. Guz. Ciężko się odnieść do księdza argumentacji, bo kto czyta dzieła Lutra, zwłaszcza że większość chyba wciąż jest dostępna tylko w j. niemieckim? Ze znalezieniem wykładów ks. Guza nie ma problemu, i czy mógłbyś choćby na podstawie jednego z jego wykładu nt. Lutra, odnieś się do jego argumentacji?

 19. @Dawid
  Wiele rzeczy jest wyciąganych z kontekstu. Poczytaj bezpośrednio dzieła lutra. Wiele z nich jest dostępnych w języku polskim. Wiele z dzieł Lutra już w jego czasach było tłumaczonych na polski. Polska przecież kiedyś była bardzo protestancka.

  Ja mogę Ci powiedzieć moje zdanie, ks Guz może powiedzieć swoje. Dlaczego moje argumenty miałyby lepiej trafiać niż jego? Dlatego lepiej przeczytaj co Luter mówił i sprawdź wszystkie zarzuty jakie pan Braun czy Guz wytaczają przeciwko Lutrowi. Zobacz kontekst tych wypowiedzi, czas kiedy były wypowiadane, okoliczności itd…
  Oczywiście mógłbym zrobić to za Ciebie ale ciągle byś miał opinie jednego człowieka kontra opinia drugiego człowieka.

  Osobiście uważam, że te argumenty są intelektualnie nieszczere bo nie pokazują całej prawdy a wyrywają rzeczy z kontekstu. Uważam, że Luter nie był doskonały i wiele mu do takiego człowieka brakowało jednak uważam również, że odkrył piękne prawdy Biblii, które KK chciało jak najszybciej zakopać. Uważam, że prawidłowo również zidentyfikował antychrysta. Jest to jednak tylko moja opinia a Ty niestety sam musisz sprawdzić jak się rzeczy mają. Zobacz czego nauczał Luter i co Biblia mówi na te tematy a Bóg da Ci mądrość.

 20. Cześć!
  Jestem dopiero na początku drogi,i nie jest łatwo znaleźć prawdę.Jest tyle kościołów które uważają że głoszą prawdę że mozna się pogubić.Papiestwo na pewno jest antychrystem a żaden kościół prócz waszego tego nie głosi.Ostatnio na internecie znalazłem stronę byłego adwentystycznego pastora który w sposób przekonujący podważa waszą eschatologie głównie rok 1844 i początek supremacji papieskiej i 1335 dni o których już podobno nic nie mówicie.Mówił też coś podobno o znaku bestii.W oryginale podobno jest słowo które mówi że znak musi przebić skórę co automatycznie odrzuca niedziele jako znak.
  Gdybyś miał chwilkę mógłbyś rzucić okiem na jego stronę i sprawdzić czy faktycznie ma racje,byłbym ci bardzo wdzięczny.

  https://ridero.eu/pl/books/bylem_pastorem_adwentystow_-_forum_dyskusyjne_-_tom_5/read/

 21. @Kacper
  Hej,
  Na pewno nie jest łatwo na początku. Najlepiej gdybyś umówił się z najbliższym pastorem na nauki Biblijne. W ten sposób mógłbyś poznać co głosimy i wtedy będzie Ci łatwiej podjąć decyzje. W necie jest wielu zwodzicieli, którzy postawili sobie za cel zdyskredytowanie tej doktryny. Jak dotąd nie znalazłem aby jakikolwiek mówił zgodnie z Biblią i nie kłamał.

  Nie twierdzę jednak, że jesteśmy nieomylni. Jednak jeśli chodzi o doktrynę i zasady wiary to zgadzam się z nimi w stu procentach. Uważam, że jest to jedyna doktryna, która pasuje całkowicie do Pisma Świętego. Dodatkowo przestudiowałem już bardzo wiele książek Ellen White oraz prowadząc Cienie Przyszłości jestem obrzucany rzekomymi zarzutami, że niby była on fałszywym prorokiem i jak dotąd wszystkie zarzuty okazały się nieprawdziwe a jej książki zgodne z Biblią. Z tego też względu na dzień dzisiejszy mam przekonanie, ze Ellen White była prorokiem Bożym.

  Jeśli chodzi o linka to wolałbym żebyśmy porozmawiali o jakimś konkretnym zagadnieniu nauki a nie ogólnie o wszystkim co jakiś człowiek głosi.

  Znak bestii musi przebić skórę? Sorry ale to brzmi jak totalna brednia – Biblia tak nie naucza. Znak bestii to znak papiestwa a jest nim właśnie niedziela. Jeśli znasz angielski to polecam na przykład ten wykład (między innymi) na temat znaku bestii: https://www.youtube.com/watch?v=LTbksEC2xVc

  Jeśli chodzi o proroctwo 1335 dni to powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę, że mamy jakąkolwiek interpretacje. Na pewno niejeden próbował to zinterpretować ale żeby była „oficjalna” interpretacja to nie wiedziałem. Rok 1844 wynika z proroctwa daniela o 2300 wieczorach i porankach i według mnie jest poprawnie zinterpretowany jedynie przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Mówię więcej o tym w tych odcinkach:

  http://cienieprzyszlosci.pl/2011/08/oczyszczenie-swiatyni/
  http://cienieprzyszlosci.pl/2011/08/sad/

 22. Dziś Prezydent Duda podpisał ustawę o zakazu handlu w niedzielę,robi się coraz ciekawiej zastanawia mnie tylko jedna rzecz.Dlaczego słyszy się o zakazu handlu w niedziele w europie a w USA jest cisza a tam ma wypełnić się proroctwo.Myślisz że skoro wykonywane są takie ruchy to znajdujemy się już tak blisko końca?

 23. W USA również są naciski na rząd w tej kwestii. Jednak z uwagi na wolną naturę tego kraju i poprawnie skonstruowaną konstytucję wraz z kartami praw ciężko jest się przebić katolikom i ewangelikom aby wpływać na rząd. Zakazy handlu w niedziele były już wprowadzane w różnych miejscach na przestrzeni dziejów. Jednak gdy kraj, który był ucieczką dla protestantów przed prześladowaniami religijnymi wprowadzi ustawy religijne to lud Boży nie będzie miał już gdzie uciec i Bóg zacznie działać.
  Ciekawy wykład na temat ruchów niedzielnych również w stanach: https://amazingdiscoveries.tv/media/2495/254-two-allies-the-beast-and-its-image/

 24. @Szymon
  Mam prośbę.Otóż czy mógłbyś zrobić filmik właśnie o ustawodawstwie niedzielnym jako komentarz do ostatnich wydarzeń w naszym kraju? Myślę, że trzeba o tym pogadać.Planuję remont mieszkania by kupić pewne rzeczy.W tygodniu nie będę miał czas ze względu na pracę.To co, mam brać dni wolne albo w sobotę kupować? Zrób filmik o ustawodawstwie niedzielnym.Przynajmniej jeśli protest faktycznie się dla Ciebie nie skończył

 25. O tym ustawodawstwie niedzielnym już trochę na waszych stronach czytałem.Pisał o nich wasz znany teolog-Alfred Palla.To był jednak tylko tekst.Wolę, żebyś zrobił z tego jakiś porządny i treściwy filmik. to będzie lepsze od tych, którzy zakochani w literkach, lubią czytać różne rzeczy.Lepszy sukces odnoszą mówcy niż pisarze.

 26. @Maciej 35
  Mógłbym spróbować, musiałbym tylko się przygotować dobrze na temat tej ustawy, jej pochodzenia oraz dokładnych jej motywów. Masz może link do artykułu Alfreda Palla?
  Oczywiście na temat znamienia zwierzęcia też trzeba nagrać osobny film ale na temat tego co się obecnie w Polsce wydarzyło też można by coś powiedzieć. Prawdę mówiąc już raz nagrałem film na temat znamienia zwierzęcia ale nie został on opublikowany, prawdę mówiąc nie wiem czemu – może muszę to zrobić lepiej.

 27. @Szymon
  Masz tutaj link do artykułu.
  http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/niedziel.htm

  Przeczytałem ten artykuł gdy nie wiedziałem jeszcze do końca o co z tymi ustawami chodzi.Oczywiście okazało się ,że moje przypuszczenia się potwierdziły.Ustawa ta została narzucona z powodów RELIGIJNYCH.

  Myślę, że zrobisz z tego coś cennego.Przynajmniej fajnie by było.Może Ci pomóc kolega, z którym często robisz filmy.Zresztą czy to nie będzie na chwałę Boga, gdy będziecie ostrzegać przed tymi, którzy łamią jego prawo? Teraz macie idealną okazję, prawo Boże jest łamane już po prostu na naszych oczach.Jest to czynione na skale ogólnokrajową, bezceremonialne i po prostu bezczelnie! To już nie jest teoria spiskowa, lecz fakt.Jeśli kochacie prawo Chrystusa, to powinniście jakoś obnażyć tę obłudę i tych, którzy je łamią.

 28. Dzięki za linka. Muszę to przemodlić bo rzeczywiście sprawa jest teraz gorąca i wszyscy o tym mówią. Michał niestety już nie chce nagrywać.

 29. No cóż, mam nadzieję, że zrobisz z tego jakiś film.Jak trzeba będzie to poczekam.Trzeba na tych ludzi zwrócić uwagę.Sam widzisz, że ciągle posuwają się naprzód.Już się za Twój kościół wzięli, już w ekumenizm starają się go wciągnąć na ile się da.Obyś się kiedyś nie obudził słysząc komunikat typu „the protest is over”.Już UK rozłożyło ręce. Gorzej jak to wypowiedzą ADS.Pewnie uważasz, że to niemożliwe, ale niestety Szymon, polityka Watykanu, jak bardzo przemyślana i długofalowa.Z amatorami nie mamy do czynienia.To są ludzie, którzy świetnie wiedzą co robią.Jak jeszcze użyją jezuitów, to was, wasz kościół z czasem na czynniki pierwsze rozłożą, jak będą mocno chcieli.Może zacytuje Ci dość znaczący cytat z programu o jezuitach.”Jezuici działają do dziś, wobec niewygodnych ugrupowań stosują politykę przekupstwa i szantażu. Nie jest już NICZYM DZIWNYM jeśli coraz więcej pastorów krytykuje kościół katolicki, wspierając po cichu jego dążenia i doktryny”.Cytat wzięty z programu pt „lampa w ciemności”

 30. @Maciej 35
  Zgadza się, Watykan ma wszędzie macki i również próbuje rozpracować i dostać się do ADS. Jeśli jednak Pan Bóg stoi za tym ruchem (Adwentystami Dnia Siódmego) to uchroni nas. Z resztą już bardzo mało się zostało czasu a nasza religia będzie zakazana.

 31. @Maciej 35
  Nie wierzyłbym wszystkiemu co czytam w necie. Jestem w tym kościele i śledzę co się dzieje tym natomiast ludziom z tej strony nie wierzę. W artykule autor piszę, że Ellen White jest fałszywym prorokiem i podaje fałszywe argumenty. Kto się posługuje fałszem do udowodnienia swoich twierdzeń? Bóg czy Szatan? Uciekałbym od tej strony internetowej.
  Obecnie ze światowych organizacji Adwentyści Dnia Siódmego są jedynym kościołem anty ekumenicznym. Są oczywiście inne mniejsze (nie światowe ruchy) ale z „gigantów” pozostali jedynie Adwentyści.
  Może i tu i ówdzie niektórzy próbują wbrew ogólnym zasadom i wierzeniom kościoła wchodzić w jakąś ekumenie ale to nie jest nasze oficjalne stanowisko. Przeczytaj Wielki Bój a zobaczysz o czym mówię. To właśnie Wielki Bój jest najważniejszą pozabiblijną publikacją jaką mamy i tam znajdziesz jasno obnażone działanie Watykanu. Naszym głównym poselstwem jest poselstwo trzech aniołów z Obj 14:6-12 – mało to ekumeniczne.

 32. @Szymon
  Ja bym chciał żebyś przynajmniej Ty starał się żyć według biblijnych zasad.Podaje Ci link do fotografii, która ukazuje Pana Berta Beach, który ściska rękę papieżowi.To jest chyba ktoś od was.Nie wiem weź mi sprawdź tego człowieka.Zdaje się jakiś wasz przywódca.A tutaj są namiary.
  http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=417834

 33. @Maciej 35
  Według Ciebie nie żyje według Biblijnych zasad? W czym upadam w twoim mniemaniu?

  Pierwszy raz słyszę o tym człowieku. Nie mniej jednak myślę, że jeśli ktoś komuś uściśnie rękę to przecież nie oznacza to, że się zgadza z tym co on naucza. Nie wiem co chce osiągnąć pan Bert Beach jednak samo zdjęcie pokazuje jedynie, że jest on kulturalnym człowiekiem. Gdyby się kłaniał papieżowi to inna sprawa. Wydaje mi się, że Jezus w naszych czasach również przywitałby się z papieżem poprzez podanie ręki po to aby ratować tego człowieka.
  Chociaż nie wiem o co tam chodzi bo jest to tylko zdjęcie i nie dopisywałbym sobie do tego historii.

 34. Ja nie twierdzę, że upadasz, ale też chodzi o to żebyś nie wyrobił w sobie pewnych odruchów.Może przetoczę pewien cytat


  Osoby które przewinęły się przez destrukcyjne grupy stosujące psychologiczne techniki kontroli, wykazują szereg bardzo charakterystycznych zachowań w relacjach z innymi ludźmi. Najczytelniejsze z nich to myślenie bezkrytyczne lub życzeniowe, naturalnie cechujące małe dzieci. Ludzie ci nie dzielą treści na prawdę i fałsz, ale na informacje pozytywne – zgodne z filozofią grupy lub własnymi przekonaniami, lub negatywne czyli niezgodne z filozofią grupy i własnymi przekonaniami, lub pragnieniami. Zazwyczaj gdy osoba taka słyszy krytyczne treści na temat swojej grupy lub własnych przekonań, zaczyna automatycznie czuć lęk, uciekać wzrokiem, zmieniać temat lub milczeć – gdyż nie wolno jej nawet tak myśleć, a co dopiero rozmawiać z kimś z zewnątrz, gdyż jest to łamanie zasady nr.5 – zakaz krytykowania – czyli wypowiadania wątpliwości i negatywnych opinii na temat grupy.

  Bardziej odważni atakują swoich rozmówców, pomimo dostarczenia im niezaprzeczalnych argumentów krytycznych, nie traktują tego jako np. ostrzeżenia czy przestrogi, ale wmawiają bezpodstawne osądzanie i oskarżanie, żądając dostarczenia dowodów na dostarczone wcześniej dowody, lub zupełnie zaprzeczają istniejącym faktom. Charakterystyczną cechą takich ludzi jest też to, że nie weryfikują własnych przekonań, ani nie przyjmują żadnych treści będących w konflikcie z ich filozofią. Osoby takie nie kierują się też logiczną analizą faktów, ale działają wyłącznie według programu zakodowanego im przez manipulatora.

  Ja nie należę do żadnej denominacji, ale mechanizmy wszędzie są takie same.Jak rozmawiałem z „super uświadomioną” katoliczką, to każda wersja byłą przyjęta, tylko nie ta, że się myli.To samo było ze świadkami Jehowy.Jakieś zakazy rozmów itd.

  Jak człowiek gdzieś należy, to zawsze będzie tego bronił.Natomiast ja patrzę na wszystko tak trochę z boku, neutralnie.Ponoć na meczu najlepiej kibic wychodzi, bo ma nogi całe.

 35. Masz pewien sposób rozumowania i bronisz go zacięcie – dokładnie jak w tym urywku, który mi zacytowałeś. Na przykład tutaj zasugerowałeś, że Kościół Adwentystów Dnia Siódmego jest kościołem, który manipuluje. Nie dałeś przy tym żadnych dowodów. Zasugerowałeś również, że nie szukam prawdy a bezkrytycznie przyjmuje wszystko co mi wmówiono. Zakładasz pewne rzeczy opierając się na fałszywych doniesieniach swojej ideologii.
  To jest całkowicie błędne myślenie. Ja jestem w tym kościele ponieważ wierzę tak jak się tu naucza. Gdybym tak nie wierzył to bym wyszedł z tego kościoła bo prawda jest dla mnie najważniejsza. Badam ciągle czy tak się rzeczy mają i sprawdzam czy jest to zgodne z prawdą. To mnie zaprowadziło do miejsca w którym jestem.
  Zwróć uwagę, że w artykule, który podlinkowałeś autor posługiwał się kłamstwem aby udowodnić swoją pozycję. Czy ja tak kiedykolwiek zrobiłem? Dlaczego zatem jemu miałbyś bardziej wierzyć niż mnie?
  Inna sprawa to kwestia krytyki. U nas akurat jest tak, że niestety adwentyści bardzo dużo krytykują Kościół i jego struktury. W zasadzie zarząd jest pod stałą krytyką ponieważ nie ma nic takiego jak „5. zakaz krytyki”.
  Założyłeś, że każda organizacja musi być z natury zła i bronisz tego mimo dowodów. Zastanów się czy sam nie powinieneś odnieść do siebie tego co mi przytoczyłeś. Fakt nie bycia w żadnej organizacji nie czyni cię neutralnym ponieważ przyjmujesz poglądy różnych ludzi i trzymasz ich stronę.
  U nas nie jest jak u świadków Jehowy, łatwiej z tego kościoła odejść niż do niego wejść, dużo łatwiej.

  Powiem tak, gdybym zobaczył choć jeden dowód na to, że np. Ellen White nie jest prawdziwym prorokiem to odrzuciłbym jej pisma. Jak dotąd wiele osób wysyłało mi wiele linków do rzekomych argumentów i zauważyłem pewną prawidłowość: zawsze autor tych zarzutów posługiwał się kłamstwem albo wyrywał teksty z kontekstu. Diabłu bardzo zależy aby ludzie nie przyjęli słów proroka ostatków ponieważ Ellen White obnażyła jego strategie na czas końca.

  Kościół Adwentystów Dnia Siódmego nie jest idealny, są pewne nadużycia w szefostwie jak i wśród członków. Rzeczy, o których nie będę publicznie mówił (żeby nie dawać pożywki dla niewierzących) ale w naszych kręgach oficjalnie się to krytykuje non stop. Nie mniej jednak, mimo wszystko jest to Kościół ostatków zgodnie z proroctwami objawienia i wierzę, że to właśnie do tego kościoła Pan Bóg przyprowadzi wszystkich mu posłusznych ludzi, którzy będą szukać prawdy za wszelką cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

sGzTG

Please type the text above: