8 thoughts on “Jozue Zabija Dusze

 1. Świetnie pokazałeś że, objawiający się Samuel wiedźmie to tak naprawdę jest zły duch. Jak zatem rozumieć fragment z Mat.16, 3-4 ,,I oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, rozmawiający z nim”. W tym czasie już nie żyli, byli pochowani, więc z kim rozmawiał Jezus? Być może odpowiedz dla ciebie jest prosta, ja dopiero zaczynam odkrywać Słowo Boże i wiele jeszcze przede mną. Twoje filmiki są bardzo pomocne i za twoją radą zaczęłam czytać Pismo. Bedę ci wdzięczna za odpowiedz.

 2. Hej @Słuchaczka!

  Z Eliaszem sprawa jest dość prosta, został on wzięty żywcem do nieba (Zobacz 2 Królewską, rozdział 2).

  Jeśli chodzi natomiast o Mojżesza to musiał on zostać z martwych wzbudzony. W liście Judy czytamy:

  „Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi.” Judy 1:9

  Tutaj Juda odnosi się do konfrontacji między Szatanem a Archaniołem Michałem (jak wierzę Michał to nasz Bóg Wszechmogący Jezus Chrystus, dowódca wojsk anielskich) .

  W tym konkretnym wypadku na górze przemienienia mamy jakby miniaturkę powtórnego przyjścia Jezusa gdzie Mojżesz jest symbolem tych, którzy zmartwychwstaną a Eliasz tych, którzy żywo doczekają przyjścia Pana.

  Biblia nam podaje, że niektórzy ze świętych już zostali wzbudzeni (Mat 27:52). Są to jednak wyjątki, tak jak Eliasz czy Henoch są wyjątkami. Ogólnie jest tak, że wszyscy czekamy na powtórne przyjście Jezusa i zmartwychwstanie sprawiedliwych. Tak wierzyła przykładowo jedna z najbliższych uczennic Jezusa:

  „Odpowiedziała mu Marta: Wiem, że zmartwychwstanie przy zmartwychwstaniu w dniu ostatecznym.” Jana 11:24

  Tak samo nauczał Paweł (1 Tes 4:13-18).

  Dlatego mimo, że mamy mało bezpośrednich informacji na temat Mojżesza a tylko wzmiankę w Judy 9 to wydaje mi się to jedynym rozsądnym wytłumaczeniem faktu, że Mojżesz już jest w niebie.

 3. Dzięki za opowiedz na wcześniej zadane pytanie. Na temat Dawida znalazłam to; 1 Król. 2;10 czytamy „Zatem zasnął Dawid z ojcy swoimi, a pogrzebiony jest w mieście Dawidowem”.

 4. Cześć!
  Szymonie oczywiście nikt nie zna dnia ani godziny ale jak według ciebie to dalej będzie wyglądało.Myślisz że prawo niedzielne wejdzie w życie za kadencji trumpa i Franciszka?Myślisz że w ciągu 2,3 lat to się wydarzy?Nie proszę cię o daty tylko i wyłącznie o twoje przeczucia.
  Pozdrawiam

 5. @Słuchaczka
  Super. Napisz mi proszę na maila (s@finalclass.net) gdzie wysłać książkę.
  Poszukaj jeszcze trochę czy za czasów apostołów Dawid ciągle znajdował się w grobie czy może wstąpił do nieba?

  @Bartek2321
  Myślę, że jeszcze nie za Trumpa. Obecnie ruch konserwatywny mówi bardzo dużo prawdy (wbrew temu co mówią media). Jest to obecnie kontrkultura. Myślę, że problem będzie wtedy gdy obecny konserwatyzm stanie się obowiązującą kulturą i dojdzie do ekstremów. Obecnie obserwujemy liberalizm dochodzący do ekstremów. Dlatego uważam, że to jeszcze nie za Trumpa ale jesteśmy już bardzo blisko. Sprawy mogą się potoczyć bardzo szybko tym bardziej, że Franciszek ostro działa aby zjednać wszystkie religie – w tym protestantów a w tym roku wiele ruchów protestanckich wyparło się swoich założeń.
  Obecnie ludzie się bardzo mocno polaryzują. Widać jak Duch Święty jest zabierany ze świata. Większość ludzi nie ma pojęcia w co wierzy. Większość ludzi nie ma pojęcia jaki jest skutek nawet wyznawanych przez nich poglądów politycznych to jak mogą rozeznać się w tym co duchowe, przecież te sprawy są jeszcze trudniejsze.

  Może być tak, że jakieś wydarzenie, jakaś katastrofa czy załamanie ekonomiczne spowoduje, że konserwatyzm stanie się mainstreamem i zaczną być propagowane ekstremalne wartości. Jednak tego przewidzieć nie potrafię. Z tego co widzę obecnie to jeszcze więcej lewica musi narobić durnot aby ta szala się przewaliła. Dodatkowo cięcia podatkowe jakie robi Trump i wzrost gospodarczy jaki mają Stany za jego prezydentury wskazuje raczej, że jeszcze trochę zanim to potrwa. Chociaż obecnie ekonomią rządzi paru ludzi więc mogą się zmówić i po prostu doprowadzić do takiego załamania ekonomicznego mimo najszczerszych starań Donalda. Mimo wszystko myślę, że prawo niedzielne wejdzie po Trumpie.
  To oczywiście tylko moje gdybanie:) Co będzie Bóg pokaże:)

 6. Aha, jeśli chodzi o Franciszka to bardzo możliwe, że jest on właśnie ostatnim papieżem. Niedługo nagram, krótki materiał na ten temat.

 7. Cześć !
  Mam taki problem że w głębi serca wierze że Jezus istenieje,to nie jest przypadek na pewno.Ale nie mogę czytać Biblii ani słuchać audiobooka,mam nerwice myśli i natręctw,mam myśli ze to nudne ze nie lubie imienia Jezus,cały nowy testament mi nie pasuje,ale wiem że go potrzebuje bo czuje pustkę w sobie.Przyznałem się własnej dziewczynie przyjaciołom że chce za nim iść ale ciągle pewien grzech mnie męczy.Byłem w zborze miesiąc temu w sobote i modlono się o mnie i nic to nie dało,w sobote ide ponownie.Myślisz że mimo tych moich problemów jakoś Jezus mi pomoże?Oddałbym wszystko pieniadzę dosłownie wszystko bym dla niego zrobił jestem zdesperowany.Co robić dalej,skoro tak mało czasu już zostało?Mam myśli w głowie że nic się juz nie zmieni a ja nie mam tak sił żyć gdzieś po głowie mi najgorsze myśli chodzą.

 8. Nie bój się.
  Pan Bóg już Cię przyjął. Teraz musisz przyjąć ofiarę za ten grzech i cieszyć się czystością jaką dostałeś w darze.
  Jeśli przyjmujesz ofiarę Jezusa jako swojego zastępcy za Twój grzech to w oczach Bożych JESTEŚ JUŻ ŚWIĘTY jak sam Bóg!
  Czy to nie wspaniała nowina?
  Jezus powiedział: „…tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz” Jana 6:37. Możesz być tego pewien, ze gdy Ty do niego przychodzisz to On Cię nie wyrzuci. Nie przejmuj się tym grzechem, który cię wiąże. Jezus się tym zajmie. Walcz z nim ale się nie przejmuj jak upadniesz. Wstań i dalej zbliżaj się do Jezusa. On już poniósł śmierć za ten grzech, kara za Twoje przewinienie już została wykonana – na Nim. Twoją rolą teraz jest wierzyć w Jego ofiarę zastępczą i przebywać z nim. Nie walcz z grzechem ale walcz aby być z Jezusem. Dlatego czytaj Biblię mimo to i módl się mimo to.

  „Przeto poddajcie się Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was.” Jak 4:7

  Diabeł w końcu da sobie spokój z Tobą, wytrzymaj jeszcze trochę a ucieknie od Ciebie.

  Modliłem się dzisiaj w Twojej sprawie. Dzisiaj również jedziemy z żoną na spotkanie modlitewne do Gdańska i tam również będziemy się modlić za Ciebie. Poprosiłem Michała aby również na spotkaniu modlitewnym w Chełmnie modlili się aby diabeł odstąpił od Ciebie. To, że Bóg nas wysłucha jest pewne – bo obiecał.

  Wszystko się ułoży z czasem, tylko trwaj przy Jezusie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

eilV

Please type the text above: