Dręczeni na wieki

Pobierz audio

Szymon omawia kwestię dręczenia grzeszników w ogniu piekielnym DNIEM I NOCĄ, NA WIEKI WIEKÓW.
WAŻNE: obejrzyj najpierw odcinki Cieni Przyszłości: "Śmierć" i "Wino Babilonu - Piekło".

23 thoughts on “Dręczeni na wieki

 1. Ciekawy film, ale przy takim ekumenizmie w jaki się bawicie z katolikami to moglibyście sobie odpuścić.Wiesz, że jest jest coś takiego jak zakon Jezuitów, który przedostał się i do was?
  Tutaj mamy dowody
  https://www.youtube.com/watch?v=-McPbhEP2WI

  Szkolono ich jak mają być
  1.Zielonoświątkowcami
  2.Prezbiterianami
  3.Baptystami
  4.Adwentystami

  Następna niepokojąca rzecz, którą zauważyłem, to fakt iż po przeczytaniu 2 biblii.Chrześcijańskiej i biblii szatana, zauważyłem w tej ostatniej, wypowiedź taką jak „nie istniej piekło…tu i teraz jest nasza chwila, tu i teraz jest dzień naszego panowania”

  Ciekawe było też zachowanie niektórych członków waszego kościoła, którzy jakby obstając przy tych satanistycznych poglądach, podziwiali szatana i ubierali się czarno.

  U was żona pastora coś takiego robiła.Ostatnio nawet twierdziła, że diabeł mówi prawdę twierdząc, że piekła nie ma.Zachwycała się nim czytając fragment o księciu Tiatyru. Dla mnie to wydało się podejrzane.Skąd te jej zapewnienia, że diabeł mówi prawdę, skąd te jej zachwyty jego osobą i skąd te jej wredne zachowania wobec innych członków wspólnoty.Nie będę rozsądzał, niech każdy sam rozsądzi sobie sam

 2. @internauta:
  1. Jakim ekumenizmie? Ekumenizm to jedna z ostatnich rzeczy, jakie przychodzą nam do głowy. Albo nie wyczułem ironii w Twojej wypowiedzi 🙂
  2. Sorry, nie obchodzi nas biblia szatana.
  3. O tych rzekomych członkach naszego kościoła i żonach pastora – prosimy konkrety.

 3. Twoje logiczne założenia bardzo do mnie trafiają, ale:
  Co z zakończeniem rozdziału 25 Ewangelii Mateusza? Werset 41 mówi o tym, że ci, którzy nie czynili tego, co chciał Bóg, mają iść precz w ogień przygotowany diabłu i jego aniołom; werset 46 dodaje „na wieczne karanie”.
  II List do Tesaloniczan również mówi o wiecznej karze w 1,9: „Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego”

 4. @Kinga:
  Ja rozumiem to tak, w obu przypadkach i w jeszcze innych, że jest tu mowa o karze i zagładzie o wiecznych konsekwencjach. Innymi słowy, śmierć po której już nie będzie drugiej szansy, zmartwychwstania, itp. – śmierć na wieki wieków.

 5. @Internauta
  Twój komentarz jest zwykłym szkalowaniem nas. Nie masz żadnych podstaw w faktach. Nikt się nie fascynuje szatanem. Jeśli jest ktoś taki to proszę o konkrety a sam będę za wydaleniem takiej osoby.
  Tak swoją drogą opętani jak widzieli Jezusa to demony przez nich przemiawiały: „Wiem kim ty jesteś. Święty Boży Łuk 4:34. Czy w tym diabeł kłamał?

  @Kinga
  Na temat piekła jeszcze niedługo nagramy coś więcej bo widzę, że jest taka potrzeba.

  Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom. Mat 25:41

  W tym wersecie to ogień jest wieczny a nie męki. Jest tak samo wieczny jak ten, który spalił Sodomę i Gomorę:

  Tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to. Judy 7

  Czyli taki, który się nie pali na wieki ale, który spala wszystko na wieczność.

  I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.. Mat 25:46

  A w tym z kolei wersecie słowo przetłumaczone jako „kaźń” to słowo „κολασιν” (kolasin), które oznacza po prostu „karę”. A co jest karą dla grzeszników?

  Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Rzym 6:23

  Ciekawe, że w 2 Tes 1:9 jest wyraźnie napisane tak jak zacytowałaś, że to wieczna „zagłada” jest karą a nie wieczne dręczenie. Zagłada jest procesem jednorazowym. Patrz na przykład to samo słowo jest użyte tutaj:

  Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną. 1 Tes 5:3

  W powyższym wersecie wyraźnie mowa jest o jednorazowy wydarzeniu.

  Pozdrawiam:)

 6. @Michał i Szymon.Chcecie konkrety?
  Co do ekumenizmu (waszego z KK) to materiały są tutaj

  http://www.zbawienie.com/ads.htm

  Teraz moje pytanie następująco Otóż czy jest wam znana tzw '4 przysięga Jezuitów’? Jeśli nie to ją napiszę i powiem wam bliżej o co chodzi.

  Na wstępie już mogę powiedzieć, że Jezuici zaczęli szkolić swoich ludzi by byli adwentystami, baptystami, zielonoświątkowcami itd.Następnie mają oni „rozpracowywać” te kościoły

  Czy mam na to dowody?

  Oczywiście, ze tak.Oto one.

  https://www.youtube.com/watch?v=-McPbhEP2WI

  Potem napiszę wam czym jest 4 przysięga Jezuitów i wszystko stanie się dla was jasne.Jak na razie macie tyle.

 7. @Szymon
  Małe wprowadzenie przed podaniem treści 4 przysięgi Jezuitów.Otóż czy wiesz ja oni działają?
  Jezuici to zakon, który ma możliwości stania się organizacją tajną na wyższych stopniach wtajemniczenia.

  Czego dokonali Jezuici?

  Zinfiltrowali wszystkie
  1.Partie polityczne
  2.Wyznania religijne
  3.Podporządkowali sobie wszystkie loże masońskie.

  Jest to zakon, który autentycznie rządzi światem.Udało mu się nawet ustawić wszystkie tajne stowarzyszenia tak, aby działały „po ich myśli” tak to nazwijmy

  Jak działają Jezuici?

  Musisz tutaj Szymon razem kolegą…musicie trochę zaskoczyć w wyobraźnią.Podam prosty przykład.

  Jesteś w świecie polityki będąc przykładowo zagorzałym prawicowcem.Generalnie w partiach politycznych mamy wybór czy chcemy zagłosować na lewice czy prawice.

  Wyobraź sobie, że jesteś prawicowcem idziesz do wyborów i mówisz „głosuję na prawicę nie lubię lewaków”.UWAŻAJ TERAZ, oto wielkie odsłonięcie.

  JAK KOLEGA SZYMON MYŚLI, którą partie Jezuici mają pod swoją CAŁKOWITĄ KONTROLĄ? lewicową czy prawicową? OBIE ! heheheheheheheh heheheheh

  Jak to możliwe? A to co wam później napiszę treść 4 przysięgi Jezuitów, zrozumiecie jak to wszystko działa.Te same sztuczki robią w religiach.

 8. @Internauta

  Ale my o tym wiemy, że Jezuici tak dzialają. To jest podstawowa wiedza. Pewnie też starają się przeniknąć do kościoła ADS. Czy to, że szatan atakuje ten kościół znaczy, że nie jest to kościół Boży? Zastanów się nad tym.

  Trzeba sprawdzić doktrynę. Trzeba zobaczyć, czy ten ruch jest prowadzony ręką Bożą i czy nauki, które głosimy są zgodne z Biblią.

  Dawny Izrael też był atakowany, filistynki wdzierały się do obozu aby Izraelici brali je za żony. To powodowało odejście od prawdziwej wiary wielu. Jednak to cały czas pozostawał lud Boży.

  Podobnie jest z Adwentystami. Poczytaj sobie o naszej historii, sprawdź doktryne czy się zgadza z Biblią. Przeczytaj „Wielki Bój”. Zbadaj tę sprawę sam bo skąd wiesz, że ten artykuł na stronie zbawienie.com niłóe jest właśnie napisany przez Jezuitę? Jaką masz pewność, że to właśnie on mówi prawdę? Ja osobiście to sprawdziłem i wiem, że autor tego artykułu mija się z prawdą dość mocno.

  Artykuł w sieci czy film na youtube to nie są dowody bo każdy może sobie coś takiłoego zrobić a Jezuitą nie robi, że w takich materiałach będą kłamać bo zgodnie z ich doktryną „cel uświęca środki”.

  Oczywiście, łaże obie duże partie w rządach są sterowane przez Jezuitów. Oczywiste jest, że większość kościołów protestanckichł zostało już przejętych prłazez tę organizację. Dlatego stały się babilonem.

  Jednak Kościołowi Adwentystów Dnia Siódmego daleko do babilonu. Zauważ co głosimy w tym kanale, czy to jest mowa smoka czy raczej nauczamy jak Słowo Boże?
  Co prawda nasza działalność jest całkowicie oddolna i nie jest z ramienia żadnego Kościoła jednak cała ekipa cieni przyszłości właśnie tak wierzy i to jest zgodne z tym co się naucza w naszym Kościele . Gdyby było inaczej nie byłbym częścią tego Kościoła.

  Teraz weź sam przeczytaj ten dokument, który jest cytowany na stronie zbawienie.com o rzekomej ekumeni. Weź go przeczytaj ze zrozumieniem. Zobaczysz, że jedyną konsekwencją tego dokmumentu jest to, że KrK nie może nazywać nas „sektą” – koniec konsekwencji. Czy to jest coś złego, że udało nam się zdobyć od nich takie wyznanie? Przecież nijak się to nie ma do ekumenizmu.

  Artykuły na stronie zbawinie.com są wycelowane w to aby wzbudzić szok w czytelniku a z reguły nikt nie sprawdza czy to co czyta ma sens i czy jest zgodne z prawdą. Jest to jednak nasz chrześcijański obowiązek aby nie składać fałszywego świadectwa a poprzez powtarzanie nieprawdy składamy takie fałszywe świadectwo i Pan uzna nas za winnych.

 9. @Szymon

  Postanowiłem po przeczytaniu Twojej wypowiedzi jednak przetoczyć 4 przysięgę Jezuitów.Dlaczego chcę to zrobić? Otóż jest to potrzebne by było wiadome jak ten zakon działa.Chciałbym jednak uprzedzić, że wielu ludzi po zapoznaniu się z jej treścią straciło zaufania do wszystkich partii politycznych i religijnych.
  Skupmy się jednak na treści 4 przysięgi.Przeczytaj i zaskocz trochę z wyobraźnią.Co potrafi taki zakon.

  UWAŻAJ TERAZ….

  PRZYSIĘGA JEZUITÓW

  Gdy jezuita niższej rangi ma być awansowany na stanowisko kierownicze, prowadzi się go do Kaplicy Reguły Zakonu. Obecni są tam tylko trzej inni jezuici – starszy rangą pryncypał stoi przed ołtarzem, dwaj mnisi stoją po bokach ołtarza. Jeden z nich trzyma biało-żółty sztandar papiestwa, drugi trzyma czarny sztandar ze sztyletem i czerwonym krzyżem nad czaszką i skrzyżowanymi piszczelami, ze słowami INRI, a pod nimi słowami IUSTUM NECAR REGES IMPIUS.

  Na posadzce znajduje się czerwony krzyż, ma którym kandydat klęczy. Pryncypał wręcza mu mały czarny krucyfiks. Kandydat bierze go lewą ręką i przyciska do serca. Pryncypał wręcza kandydatowi sztylet, ten chwyta go za klingę i kieruje ostrze ku swojemu sercu. Pryncypał trzyma sztylet za rękojeść i kieruje do kandydata słowa:

  Na „Mój synu, dotychczas uczono cię działać obłudnie: wśród Katolików być Katolikiem, być szpiegiem nawet wśród własnych braci; nie wierzyć żadnemu człowiekowi, nie ufać żadnemu człowiekowi. Wśród reformatorów być reformatorem, wśród Hugenotów Hugenotem, wśród Kalwinistów Kalwinistą, wśród Protestantów być generalnie Protestantem; i uzyskując ich zaufanie, nauczać nawet z ich mównic, i denuncjować z całą porywczością twojej natury naszą Świętą Religię i Papieża, i zniżyć się nawet tak bardzo, by zostać Żydem wśród Żydów, byś mógł gromadzić wszystkie informacje na rzecz twojej Reguły, jako wierny żołnierz Papieża.

  Uczono cię siać zdradziecko nasienie zazdrości i nienawiści między społecznościami, prowincjami, państwami, wśród których panował pokój, i nawoływać je do rozlewu krwi, angażując je w wojny przeciwko sobie, i kreować rewolucje i wojny domowe w krajach, które były niepodległe i cieszyły się dobrobytem, kultywujące naukę i sztukę, cieszące się dobrodziejstwami pokoju, łączyć się z walczącymi po obu stronach, i działać sekretnie z twoim bratem Jezuitą, który może być zaangażowany po drugiej stronie, otwarcie przeciwko tym, z którymi ty jesteś powiązany, tylko po to, by Kościół był ostatecznie beneficjentem w postanowieniach paktów pokojowych, i że cel uświęca środki.

  Uczono cię obowiązków szpiega, by gromadzić wszystkie statystyki, fakty i informacje w twoim zasięgu i z każdego źródła, by wkraść się w łaski kręgu rodzinnego Protestantów i heretyków każdej klasy i każdego rodzaju (maści), również do grona handlowców, bankierów, prawników, do szkół i uniwersytetów, do parlamentów i legislatur, do sądownictwa, do rad stanu (rządów), i by być wszystkim dla wszystkich, przez wzgląd na Papieża, którego sługami jesteśmy

 10. ciąg dalszy przysięgi…

  przez wzgląd na Papieża, którego sługami jesteśmy do śmierci. Poprzednio dostałeś wszystkie instrukcje jako nowicjusz, neofita, i służyłeś jako co-adjurer, spowiednik i ksiądz, ale nie otrzymałeś wszystkiego co niezbędne, by dowodzić w Armii Loyoli, w służbie Papieża. Musisz odsłużyć pewien czas jako instrument i kat, tak jak polecają przełożeni; bo nie może tu dowodzić nikt, kto nie uświęcił swojej pracy (swoich trudów) krwią heretyka; bo „bez rozlania krwi nikt nie może być zbawiony”. Zatem, by wyćwiczyć się do twoich zadań i zapewnić sobie zbawienie, jako uzupełnienie twojej poprzedniej przysięgi posłuszeństwa twojej Regule i wierności Papieżowi, powtarzaj za mną”:

  „Ja xxxxxxx teraz, w obecności Wszechmogącego

  Boga, Błogosławionej Dziewicy Maryi, błogosławionego Św. Jana Chrzciciela, Świętych Apostołów, św. Piotra i Pawła i wszystkich świętych, świętej hostii nieba, i tobie, mój Duchowy Ojcze, przełożony generale Towarzystwa Jezusowego, założonego przez Św. Ignacego Loyolę, za pontyfikatu Pawła III, i przedłużanego do dziś przez Łono Dziewicy, Macicę Boga, i Rózgę Jezusa Chrystusa, oznajmiam i przysięgam, że Jego Świątobliwość Papież jest Wice Regentem Chrystusa i prawdziwą i jedyną głową Katolickiego lub Powszechnego Kościoła na Ziemi; i że na podstawie mocy związywania i rozwiązywania danej Jego Świątobliwości przez mojego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, ma on władzę usuwania heretyckich Królów, Książąt, Państw, Republik i Rządów, i mogą oni być śmiało zniszczeni.

  Będę więc całą swoją mocą bronił tej doktryny oraz prawa i tradycji Jego Świątobliwości przeciwko wszystkim heretyckim lub Protestanckim uzurpatorom, szczególnie Kościołowi Luterańskiemu Niemiec, Holandii, Danii, Szwecji i Norwegii, i obecnie roszczącym sobie pretensje do władzy Kościołom Anglii i Szkocji, i ich oddziałom założonym teraz w Irlandii i na kontynencie Amerykańskim i poza nią, i wszystkim stronnictwom, które mogą być bezprawne, heretyckie, przeciwstawiające się świętemu Matczynemu Kościołowi Rzymu. Wyrzekam się posłuszeństwa wobec każdego heretyckiego króla, księcia lub państwa, nazwanego Protestanckim czy Liberalnym, i podległości każdemu ich prawu, każdemu urzędnikowi czy oficerowi.

  Ponadto oświadczam, że doktryna Angielskich Kościołów Kalwinistów, Hugenotów, i innych nazywających siebie Protestanckimi i Masońskimi, jest przeklęta, i że przeklęci są ci, którzy jej nie zaniechają.

  Ponadto deklaruję, że będę pomagał, asystował i doradzał każdemu agentowi Jego Świątobliwości, w każdym miejscu mojego pobytu, w Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Irlandii albo Ameryce, lub w każdym innym królestwie czy terytorium, do którego się udam, i zrobię wszystko, by wytępić heretyckie Protestanckie lub Masońskie doktryny i zniszczyć wszystkie ich bezprawne władze, legalne czy nielegalne.

  Oświadczam niemniej jednak, że wolno mi przyjmować każdą heretycką religię celem pomnożenia korzyści Matki Kościoła; przyrzekam utrzymać w tajemnicy wszystkie rady jej (

 11. CIĄG DALSZY

  Oświadczam niemniej jednak, że wolno mi przyjmować każdą heretycką religię celem pomnożenia korzyści Matki Kościoła; przyrzekam utrzymać w tajemnicy wszystkie rady jej (Matki Kościoła) agentów, jako że zawierzają mi, i nic wyjawiać ich, bezpośrednio lub pośrednio, słowem, pismem lub jakimikolwiek okolicznościami, lecz wykonać wszystko, co będzie zalecane, wydane rozkazem lub wyjawione mi przez ciebie, mój Ojcze Duchowy, albo przez każdego należącego do tej świętej Reguły.

  Ponadto przyrzekam i oświadczam, że nie będę miał własnego zdania ani własnej woli, ani jakichkolwiek skrupułów, niczym trup lub nieboszczyk, lecz bez wahania zastosuję się do każdego rozkazu otrzymanego od moich przełożonych w milicji Papieża i Jezusa Chrystusa; że udam się do każdej części świata, do której zostanę wysłany, do zamarzniętych krajów północy, indyjskich dżungli, do centrów cywilizacji Europy albo do nietkniętych ludzka stopą kryjówek dzikich barbarzyńców Ameryki, beza szemrania i skarżenia się, i że będę podległy we wszystkim, cokolwiek jest mi polecone. Ponadto przyrzekam i oświadczam, że, gdy pojawi się sposobność, będę prowadził bezlitosną wojnę, sekretnie lub jawnie, przeciwko wszystkim heretykom, Protestantom i Masonom, tak jak mnie ukierunkowano, by wytępić ich z powierzchni całej Ziemi; bez oglądania się na wiek, płeć czy kondycję, i że będę wieszać, palić, gotować, obdzierać ze skóry, dusić i grzebać żywcem tych haniebnych heretyków; rozpruwać brzuchy i łona ich kobiet, i roztrzaskiwać głowy ich dzieci o ściany, by unicestwić ich ohydną rasę. Że, gdy nie da się tego zrobić jawnie, w tajemnicy użyję trucizny, struny do duszenia, stali sztyletu lub ołowianej kuli, bez względu na reputację, pozycję, godność czy autorytet osób, jakikolwiek by nie był ich stan, publiczny lub prywatny, jako że w każdej chwili mogę dostać polecenie, by tak uczynić, od agenta Papieża lub Przełożonego Towarzystwa Jezusowego.

  Na potwierdzenie czego niniejszym przeznaczam swoje życie, duszę i wszystkie doczesne starania, a za pomocą sztyletu, który teraz otrzymuję, własną krwią się podpiszę by to poświadczyć;

  a jeśli okażę się kłamcą albo słabym w swoim postanowieniu, niech moi bracia i towarzysze w milicji Papieża odetną mi dłonie i stopy a gardło niech rozetną od ucha do ucha, niech otworzą mi brzuch i palą w nim siarkę, niech zostanie mi zadana każda możliwa kara, a moja dusza niech będzie torturowana w nieskończoność przez demony w piekle. Że w głosowaniu zawsze będę preferował Rycerza Kolumba, a nie Protestanta, a zwłaszcza Masona, (…); że jeśli będę miał wybór między dwoma Katolikami, to będę popierał tego, który jest lepszym pomocnikiem Matki Kościoła, i głosował zgodnie z tym.

  Że nie będę się układał z Protestantem ani zatrudniał Protestanta, jeśli w mojej mocy jest układać się z Katolikiem lub zatrudnić Katolika. Że będę umieszczał Katolickie dziewczęta w Protestanckich rodzinach, by móc otrzymać cotygodniowy raport o wewnętrznych poczynaniach heretyków..

 12. KOŃCÓWKA
  „Że zaopatrzę się w broń i amunicję, aby móc być w gotowości, gdy słowo zostanie wypowiedziane, lub gdy rozkaże mi się bronić Kościoła, indywidualnie albo razem z milicją Papieża.

  Ja, xxxxx, przysięgam to wszystko na świętą Trójcę i święty sakrament, który mam otrzymać, by wypełnić i zachować mój ślub. Na poświadczenie tego przyjmuję ten najświętszy sakrament Eucharystii i potwierdzam to samo moim imieniem, napisanym za pomocą ostrza tego sztyletu, zanurzonego w mojej własnej krwi, pieczętując to obliczu tego świętego sakramentu”.

  Kandydat otrzymuje od przełożonego opłatek i podpisuje się swoim imieniem za pomocą ostrza sztyletu zanurzonego w jego własnej krwi wziętej znad serca”

  KONIEC

 13. Dlaczego ta przysięga jest tak groźna i dlaczego Jezuici są tak groźni? Jeśli przeczytałeś przysięgę to wiesz o co chodzi.Jezuita będzie na pokaz jeszcze bardziej zachowywał sabat od Ciebie a i tak Ci noża w plecy sprzeda.W przenośni lub dosłownie, zależy jakie akurat będzie miał polecenie.Raczej będą to jakieś intrygi, nie musi być to od razu zabijanie, chociaż i od tego nie stronią.

 14. Drogi Internauto.
  Jeśli sam nie jesteś Jezuitą i czytasz Pismo dla osobistych wartości to w czym problem? To, że przy Tobie gorliwie modli się Jezuita a Ty nie jesteś tego świadom nie ma przecież większego znaczenia. To on ma problem – wieczny problem! A jeśli chce wbić nóż w Twoje plecy to są to tylko plecy… Najpierw przecież powinniśmy ufać Panu a dopiero potem ewentualnie martwić się o doczesność. Jakikolwiek by ten zakon nie był wielki i gdziekolwiek by jego macki nie sięgały to i tak nie może się mierzyć z wielkością Pana. Jakiś czas temu też wszedłem na zbawienie.com i też mnie to wszystko zszokowało. Początkowo (kiedyś jak prawie wszyscy w tym kraju byłem katolikiem) był to miód na moje serce. Całe szczęście Pan czuwa nad nami i nieustannie kołacze. Im bardziej zagłębiałem się w tamten serwis tym bardziej chciałem „walczyć” z innowiercami. To podstawowy błąd dla każdej osoby, która zaczyna dostrzegać w uzasadniony sposób błędy katolicyzmu (i Świadków Jehowy, i innych). Nie powinno się rzucać na chybił-trafił w pierwszą lepszą religię tylko dlatego, że ta dotychczasowa wydaje nam się błędna. Podstawą jest samodzielne czytanie Pisma Świętego, rozumienie go i AKCEPTOWANIE. Jezus – ten prawdziwy, w głębi serca – pomaga nam na każdym kroku jeśli tylko Go o to – szczerze – poprosimy. Do Jego królestwa nie można wkraść się podstępem.

 15. Kiedyś czytałem tę przysięgę. Jestem świadomy tego co wróg robi. Nie mniej jednak szatan działał bardzo podstępnie zawsze a jednak Pan Bóg zawsze miał swoją garstkę, swój kościół. Czy to był Noe i jego rodzina, patriarchowie, Izraelici, wczesny kościół czy waldensi, Pan Bóg zawsze miał swoją garstkę a ta zawsze była atakowana, czy to fizycznie czy przez podstęp.

  Celem powstania zakonu Jezuitów było zniszczenie reformacji bo ta była prowadzona ręką Bożą. Obecnie większość protestantów już zostało zwyciężonych przez ten zakon.

  Kościół Adwentystów Dnia Siódmego ma cały czas czystą naukę zgodną z Biblią. To Pan Bóg zapoczątkował ten ruch i to On go prowadzi i czuwa nad swoją garstką. Na pewno Jezuici próbują przejąć kontrolę i zmienić wierzenia. Możliwe, że nawet w niektórych zborach częściowo im się to udało jednak jako całość pozostajemy czyści.

 16. @Szymon

  Mam do Ciebie taką prośbę jeszcze odnośni tego tematu.Chciałbym żebyś ustosunkował się jeszcze do adwentystycznego nabożeństwa, do którego link Ci podaje poniżej.Jest ono właśnie na temat Jezuitów.Adwentystyczny mówca ostrzega przed zakonem czytając wspomnienia Alberto Rivery.

  Kim był Alberto Rivera? Były Jezuita krótko mówiąc.Mówca czytając jego wspomnienia tego byłego Jezuity, powiedział „Jedną z pierwszych grup, która była przez nas infiltrowana, to adwentyści dnia siódmego”

  Całość znajduję się tutaj.

  https://www.youtube.com/watch?v=wnGMK2yA5dQ&t=2275s

  Jest to adwentystyczne nabożeństwo.Proszę o wysłuchanie i w miarę możliwości ustosunkowanie się do niego.Czy sprawa jest poważna? Jak Rivera o adwentystach piszę to warto się tym zainteresować.Nie przychodziłbym do was z byle czym prawda?.Tak więc w miarę możliwości wysłuchaj tego 40 minutowego nagrania i napisz mi co o tym sądzisz.O

 17. @Internauta

  Obejrzałem nawet dłuższą wersję tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=HrAZac5SdBI

  Muszę powiedzie, że jest to bardzo ciekawy materiał.
  Według mnie jasno z tego filmu wynika, że jedynym rozsądnym wyborem dla ludzi obecnie jest wstąpienie do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

  Jezuici od zawsze starali się nas zinfiltrować ale nasze nauki pozostały czyste. Niech Pan Bóg nas przed tym chroni.

  Dzięki za pokierowanie mnie do tego filmu. Widzę, że muszę więcej nagrywać o piekielnym tworze jakim jest Kościół Katolicki.

 18. Shalom

  Ok. 11 minuty mówisz, że tekst dosłowny mówi, że demony są już teraz męczone. Wszedłem na portal oblubienica.eu gdzie jest dostępny tekst ksiąg nowego przymierza po grecku i wyrażenie „będą dręczeni” to słowo „βασανισθησονται” i jest to „Czasownik Tryb orzekający Czas przyszły Strona bierna Trzecia osoba Liczba mnoga”. Nas interesuje tutaj tylko czas który jest PRZYSZŁY. Tak więc jakie jest źródło tekstu greckiego który mówi o czasie teraźniejszym i daje do zrozumienia że ten okres się skończy? Bo nawet jeśli są już teraz dręczeni to i tak pozostaje okres „na wieki wieków” Nie szukam potwierdzenia dla doktryny o wiecznych torturach w piekle, sam w nie nie wierzę, nie mniej jednak nie wiem jak ugryźć ten werset. Nawet jeśli to dotyczy tylko tych trzech demonów to i tak ciężko mi to pogodzić z naturą Boga Jahwe.

  „Będą dręczeni do wieku wieków”
  A czy pochwycenie i wrzucenie demonów do jeziora ognia nie ma miejsca właśnie przy „wieku wieków” gdy ma miejsce sąd i zbawienie. Wrzucenie demonów do jeziora ognia ma już miejsce po tysiącletnim królestwie Pana Jezusa Mesjasza

  „będą sprawdzani na wieki wieków”
  No może będą testowani, ale nadal zostaje okres „na wieki wieków” przyjmując że wyrażenie „do wieku wieków” jest takie, jak wyżej opisałem.

 19. @Karol Szulawiak
  Chodzi o to, że zdanie (jako całość) jest w czasie teraźniejszym. Czytamy, że diabeł został wrzucony do jeziora ognistego gdzie są już zwierzę i fałszywy prorok. Źle to ująłem w odcinku i wyszło coś innego:/

 20. „Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom. Mat 25:41
  W tym wersecie to ogień jest wieczny a nie męki. Jest tak samo wieczny jak ten, który spalił Sodomę i Gomorę: Tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to.
  Czyli taki, który się nie pali na wieki ale, który spala wszystko na wieczność.
  I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.. Mat 25:46
  A w tym z kolei wersecie słowo przetłumaczone jako „kaźń” to słowo „κολασιν” (kolasin), które oznacza po prostu „karę”. A co jest karą dla grzeszników?
  Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Rzym 6:23
  Więc co oznaczają te wersety:
  „Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz – w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”.
  „Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?” Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».
  „Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie. Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha! „

 21. @Szymon
  Skoro po przeczytaniu Twojej ostatniej odpowiedzi, chciałbym Cię zaprosić na konferencję. chrześcijańską konferencję bardzo dla Ciebie przydatną.A już w pierwszych minutach wspominamy o waszym kościele.Serdecznie zapraszamy.Tutaj w linku masz szczegóły.Do ADWENTYSTÓW zaproszenie również KIEROWANE 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=TjyLCO7vCkQ

 22. ja dla odmiany chciałbym „wyzwolicieli” adwentystów zaprosic do zaprzestania obchodzenia trdycji wymyslonych przez rzymianizm (bo jak swiat swiatem przez swoje tradycje uniewazniacie instrukcje Boga) – to wy wymagacie wyzwolenia.. sami sie wyzwólcie a pozniej wyzwalajcie innych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

FTZ6i

Please type the text above: