53 thoughts on “Duch Święty vs Antytrynitarze

 1. Czy kury oraz indyki są czyste, czy nieczyste? 🙂 Z mięs jadam tylko właśnie kurczaki, indyki oraz ryby.

 2. Witam Szymonie super podcasty,zwłaszcza seria o apokalipsie.Kiedy następne odcinki,bo liczę że jeszcze nie zakoczyłeś cieni.Bedą jeszcze odcinki?Nie chodzi mi o jeden odcniek tylko więcej.To jak?
  Pozdrawiam.

 3. Wierzę, że będę kontynuował prowadzenie Cieni Przyszłości. Niestety nie wiem kiedy Bóg mnie do tej pracy na nowo powoła.

 4. Dobry wieczór Szymonie!
  Mam pewien kłopot z ludzmi którzy odchodzą z waszego Koscioła są to członkowie,starsi zborów oraz pastorzy.Wiem pisałeś kiedyś o tym żeby nie patrzeć na innych tylko sprawdzać wszystko w Biblii,zgadzam się z twoim poglądem,lecz ciągle myślę bo głównie odchodzą ludzie z bardzo długim stażem,i wtedy myślę sobie co ja mam sprawdzać w Bibli skoro oni po 40 latach chyba lepiej wiedzą i jak odeszli to chyba mają rację,ciąglę o tym myśle,te sprawy sprawiają że nie mogę po nocach spać.Z drugiej strony myślę sobie bo głównie chodzi mi o pastorów,są nawet tacy którzy od najmłodszych lat chodzili do szkół adwentystycznych itd..Myślę sobie tyle pastorów odeszło,ale ilu zostało,ilu przychodzi,zdecydowanie więcej zostaje i przychodzi niż odchodzi.Myślę sobie też tak ci co odchodzą głównie pastorzy piszą książki przeciwko wam,lecz jest też dużo osób przychodzących do was i piszących książki na waszą korzyść.W sumie wychodzi na zero.Więc z tego wynika że skoro wychodzi na zero to trzeba po prostu sprawdzić to wszystko w Biblii.Jednak nie mogę do siebie tego przyjąć.Też przez to przechodziłeś,też miałeś wątpliwośći,i czytałeś te artykuły przeciwko wam i oglądałęś te wszystkie filmy.Sprawdziłeś wszystko w Biblii zgadzało się?Szczerze powiem że zawsze wyobrażałem sobie że przed powrotem Pana będzie jakiś specjalny Kosciół i będzie on atakowany,lecz nie sądziłam,że nawet przez byłych członków,oni tak was atakują że nie wiem co o tym myśleć.Myślisz że myślenie że tylu odchodzi ale ilu zostało,że nawet więcej zostało osób i to z większym doświadczeniem jest dobrym myśleniem?Teraz napiszę ważną rzecz bardzo proszę zwróć na nią uwagę.
  Na youtube oglądałam pewien filmik,może też go oglądałęś.
  Jest tam pokazany były pastor 3 pokolenia adwentystów,chodził do szkół adwentystów,wkońcu odszedł.Podał argumenty głownie przeciwko E.White.Są też pokazani
  inni byli adwentyści jedni młodzi,jedni bardzo starzy że tak powiem,jeden był facet który mowił że wcześniej mówił że za Kosciół Adwentystów dałby się zabić.Wszyscy odeszli od Koscioła za sprawą tego byłego pastora.Myślisz że to robota szatana?Zwiódł pastora żeby on mógł zwieść innych?
  Ja tak myślę.
  Wszyscy na tym filmie mówią że byli całe życie okłamywani przez KADŚ.Bardzo się boję tego,i nie wiem co o tym wszystkim myśleć,przechodziłeś przez to wszystko,jak sobie z tym poradziłeś,wszystkie zarzuty ich są fałszywe,to robota szatana?
  Tak ostatnio sobie patrzyłam i w sumie więcej książek jest na waszą korzyść niż przeciwko wam.
  Myslisz ze te wszystkie oszczerstwa przeciwko wam to robota złych duchów,że chcą ludzi odwieść od was?
  Myślisz że ci wszyscy byli pastorzy,to fałszywi prorocy,próbujący odwieść ludzi od prawdziwego Koscioła czasów końca,a może ludzie którzy odeszli od fałszywego Koscióła,jak uważasz jak to jest?
  Jeszcze jedno pytanko mam.
  Mianowicie wiele właśnie tych byłych członków (cała masa-chociaż więcej ludzi przychodzi)uwarzają oni że KADŚ ma ukryty cel,i jest zwodniczy?
  To może być prawda?

 5. Co ja myślę, nie powinno mieć żadnego znaczenia.
  Ellen White pisała, że najwięksi wrogowie kościoła będą właśnie byłymi członkami.
  Podobnie było na początku ery chrześcijaństwa: „Nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą.” Dz 20:30

  Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na Twoje pytania, przyjrzyj się argumentom tych byłych pastorów a następnie je sprawdź. Zobacz czy ich zarzuty są zgodne z tym co mówi Biblia oraz czy rzeczywiście taki zamysł miała Ellen G. White w danych wypowiedziach.

  Kiedyś oglądałem wszystkie te filmiki i trochę się naczytałem tych artykułów. Wszystkie na pierwszy rzut oka wyglądają na bardzo szokujące i prawdziwe jednak wystarczy skrupulatnie sprawdzić każdy jeden argument prezentowany w tych materiałach aby odszyfrować autora tych myśli.

  Nikt prócz Ducha Świętego Ci w tym nie pomoże. To jest praca, którą musisz wykonać sama. Ja mogę ze swojej strony jedynie się zaoferować wskazaniem materiałów więc jeśli będziesz czegoś potrzebowała – pisz.

 6. Dziękuje za odpowiedź Szymonie!
  Dzięki za ten cytat z Dziejów,skoro tak się działo wcześniej to i teraz,zaczynam rozumieć.
  Powiem ci jak przeczytałam co napisałeś,to jakieś dziwne ciepło mnie obiegło,i ogólnie lepiej się dzisiaj czuje,zresztą od Pawla i Jezusa też odchodzili.
  Mam wrażenie że Duch Święty zaczyna we mnie działać.
  Szatan strasznie zwiódł tych ludzi,żeby oni mogli zwieść innych,ot cała tajemnica,to jest straszne.
  Postanowiłam nie zwarzać na te świadectwa nienawiści byłch członków do Kościołą Adwentystó Dnia Siódmego,tylko sprawdzić ich zarzuty,tak jak ty to robiłeś,to jest chyba najlepsze rozwiązanie.
  Co jest najlepsze w tych anty świadectwach,strasznie przestrzegają przed dołączaniem do was i mówią że macie ukryty cel i jesteśćie zwodniczy,ciekawe jaki to jest duch bo na pewno nie Jezus to robi,ewidentnie robota demonów,dopiero to zrozumiałam.
  Tylu odchodzi ale jest cała masa ludzi,którzy zostali a także chodzili do szkół adwentystycznych,więc doświadczenie lub bycie pastorem nie jest żadną miarą,na której mielibyśmy decydować czy dołączyć czy odejść,najważniejsza jest Biblia dopiero to zrozumiałam.
  Są też świadectwa dołączenia do was np:
  -Cliford Goldstein
  -Alfred Palla -Polak
  -Doug Batchelor-niesamowite świadectwo.
  Sprawdzę wszystko w Bibli i się przekonam,demonów zwodzących ludzi nie będę słuchała.
  Po za tym jak ktoś może być Fałszywym Prorokiem skoro ewidentnie wskazywał na Biblie i Jezusa jako jedynego Zbawiciela,jednak wolę wszystko na spokojnie sprawdzić.
  Piszez że Ellen White pisała o byłych członkach jako największych wrogach Koscioła,ja wiem o słowach jej z konferencji,mówiła że bedzię zdradzona tak jak jej mistrz.Możesz coś więcej powiedzieć o tym że Ellen White mówiła o wrogach Kościoła jako byłych członków?
  Pozdrawiam!

 7. Szymonie jeszcze jedno !
  Wiem że jesteś już 3 lata adwentystą,miałeś kiedyś takie myśli że popełniłęś złą decyzję i chciałeś odejść,czy jesteś pewien że jesteś w Kościele Ostatków?
  Pozdrawiam!

 8. Jak dotąd mam głębokie przekonanie, że jestem w dobrym kościele. Około półtorej roku przygotowywałem się do chrztu i to był czas, w którym nie miałem jeszcze pewności – musiałem wszystko sprawdzić.
  Gdy codziennie studiuję Biblię i widzę, jak ta doktryna doskonale się z nią zgadza codziennie utwierdzam się w mojej decyzji.

  W sprawie tekstów Ellen White o byłych członkach kościoła jako największych wrogach możemy czytać na przykład w tych miejscach:
  Testimonies For the Church, Vol. 5, 463.
  Spalding and Magan Collection, p. 1.
  The Spirit of Prophecy, Vol. 1, pp. 306-307.

 9. Szymonie!
  Przeczytałam te strony co mi dałeś.
  Faktycznie jestm tam mowa o odstępcach,że będą oczerniać,uciskać byłych braci.
  Myślisz że to faktycznie chodzi o byłych adwentystów?
  Bo jeżeli tak to jesteśmy świadkami kolejnego spełnienia się proroctw E.White.Zapowiedziała że ta godzina jest blisko i to się dzieje.
  Ciekawe czy zdają sobie sprawe z tego że odchodząc wypełniają proroctwo E.White.
  Myślisz że faktycznie chodziło o tych byłych adwentystów?

 10. Dobry wieczór Szymonie!
  Ostatnio sobie myślałam nad tymi co odchodzą,nie będę się nimi przejmować skoro Ellen White pisała że tak się bedzie działo,to niech tak się dzieje,skoro tak było w 1-szym chrześcijanstwie,odchodzili od prawdziwej religi i nakłaniali do tego innych,tak sie dzieje teraz,smutne to jest ale prawdziwe.Postanowiłam sprawdzić każdy ich argument przeciwko Ellen White,i wogóle wszystkie ich argumenty,zobaczymy czy są od szatana.
  Chyba najczęstszy zarzut jest taki że Ellen White zaprzeczała Biblii pisząc 3 razy o jednym temacie,masz na ten temat swoje zdanie?
  1 raz pisze że Judasza wybrali uczniowie.
  2 raz pisze że Jezus go wybrał.
  3 raz pisze ponownie że wybrali go uczniowie,a Biblia pisze że wybrał go Jezus,więc zaprzecza Biblii.Nie rozumiem tego.Mógłbyś mi wytłumaczyć?
  Pozdrawiam i z góry dziękuje za twój trud,odpisywania mi,

 11. Czy mogłabyś napisać skąd pochodzą te cytaty o Judaszu? Zdarza, że przeciwnik cytuje coś co nie zawsze było przez nią napisane albo wyrywa wypowiedź z kontekstu. Nie twierdze, że tak było w tym przypadku ale musiałbym to dokładnie sprawdzić.

 12. EGW – JUDASZA WYBRAŁ CHRYSTUS: „Kiedy Judasz został powołany przez naszego Pana, jego położenie nie było beznadziejne.” (Testimonies [Świadectwa], Tom 4, str. 41)..

  EGW – JUDASZA WYBRALI UCZNIOWIE: „Uczniowie pragnęli, aby Judasz stał się jednym z nich. Powiedzieli o tym Jezusowi.” (Desire of Angels [Pragnienie Wieków], str. 294)..

  EGW – JUDASZ ZGŁOSIŁ SIĘ SAM: „Kiedy Jezus przygotowywał uczniów do ich roli, był wśród nich jeden, który wcześniej nie został wezwany. Był to Judasz Iskariota, który utrzymywał, że jest naśladowcą Chrystusa. Podszedł bliżej i zabiegał o miejsce dla siebie w wąskim gronie Jego uczniów. Miał nadzieję osiągnąć ten cel zbliżając się do Jezusa.” (Desire of Angels [Pragnienie Wieków], str. 293, 717)..

  BIBLIA – JUDASZA WYBRAŁ JEZUS: „Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który był zdrajcą. / Na to rzekł do nich Jezus: «Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem». Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem – jeden z Dwunastu – miał Go wydać. / Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.” (Łk 6, 13-16; J 6, 70-71; J 15, 16)..

 13. Judasz chodził za Jezusem w nadziei, że zostanie jednym z Jego uczniów. Uczniowie z kolei pragnęli aby Judasz był jednym z nich i powiedzieli (nie wybrali!!) o tym Jezusowi. Następnie Jezus go wybrał.

  Sprzeczność jest tu jedynie w nagłówkach jakie nadał autor artykułu: „Judasza wybrał Chrystus”, „Judasza wybrali uczniowie”, „Judasz zgłosił się sam” a nie w cytowanych fragmentach.

 14. Dobry wieczór Szymonie!
  Mam do ciebie ostatnie pytanko,jak na razie.Na wstępie chcę ci bardzo podziękować z twój wysiłek i pomoc udzieloną mi.Niech Bóg Cię ma w swojej opiece!
  Dzisiaj chcę Cię zapytać nie o jakąś doktryne także nie o Ellen White,chcę zapytać o nie wiem czy świadome kłamstwo pastora-teologa (chyba teologa).
  Na jednym z tych filmików byłych adwentystów pewne małżeństwo powiedziało że na studiach było uczone przez pastora że wszyscy Chrześcijanie wierzą że Jezus jest Archaniołem jest to kłamstwo bo tylko wy i ŚJ w to wierzą.
  No i jak te małżeństwo się dowiedziało że byli oszukani to byli w szoku itd…
  Dlaczego ich okłamano,myślisz że nie powinniśmy na to zwracać uwagi?
  Pastor to też człowiek różni są ludzie,chociaż go nie rozumiem,tego co zrobił.
  Jak ktoś z Kościoła ostatków może tak swoich uczniów,wspołwyznawców oszukiwać nie rozumiem tego.
  Od razu sobie myśle,mam natrętne myśli że skoro jeden pastor oszukuje to może cały Kościoł też oszukuję wiem że to jest pewnie nie prawda ale liczę że mi może pomożesz.
  Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

 15. Myślę, że nie uważali na wykładach.
  Nie widzę celu dla którego nauczyciel miałby okłamać kogoś w tej sprawie? Jaki jest tego sens? Poza tym byłoby to bardzo proste do sprawdzenia kłamstwo. Nie trzeba być znawcom religii aby wiedzieć, że nie jest to prawda. Nie jest to żadną tajemnicą, że nasze wierzenia różnią się od wierzeń większości kościołów chrześcijańskich. Myślę, że ci ludzie musieli źle coś zrozumieć. Poza tym dobrze gdyby podali jakieś odniesienie albo jakiś dowód na to, że tak było. Bez dowodu ich słowa są puste i nic nie warte. Każdy może sobie taką historyjkę wymyślić.

  W sprawie Archanioła Michała to muszę powiedzieć, że wierzenia ŚJ diametralnie się różnią w tej kwestii od doktryny ADS. Świadkowie Jehowy wierzą, że Jezus jest istotą stworzoną, wierzą, że Jezus jest kimś w rodzaju Anioła i stąd u nich bierze się pomysł, że Archanioł Michał to Jezus.
  ADS z kolei wierzą, że Jezus jest równy Ojcu. Jest Bogiem Wszechmocnym. Wierzą, że Jezus stworzył Aniołów i dlatego jest „początkiem dla aniołów” (Arch angelos).
  Zatem obydwa te wierzenia są diametralnie różne a niestety często mylone.

  Na ten konkretny temat kiedyś nagrałem odcinek, jeśli chcesz, możesz go sobie obejrzeć: „Czy Archanioł Michał to Jezus?”. Jakość tego nagrania jest bardzo słaba ale informacji dość dużo (koniecznie też przejrzyj komentarze pod tamtym odcinkiem)

 16. Dzień Dobry Szymonie
  Mam do ciebie na 2 pytania.
  Jak wiemy wasz Kościół (może niedługo też mój)ma w swoim nauczaniu wiele proroctw które rozumie na swój sposób i naucza.Zgadzaja się z historia ale nie wiem czy z Biblią.Jak pogodzić wasze interpretacje i ten werset?

  To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. (2 P 1,20)

  2.Na Wikipedii i na stronie zbawienie.com i na wielu innych mówi się że prowadzicie Ekumenie (potajemną) z KK czy to prawda przecież macie go za antychrysa,na Wikipedii pisze także że z tego powodu prowadzicie spotkania nad nową intepretacją proroctw,żeby według waszego nauczania KK nie był już antychrystem.Czuję trochę się zdezorientowana teraz wasza interpretacja proroctw się zgadza ale co jeśli wejdziecie w Ekumienie i je zmienicie,tego najbardziej się boję.Z jednej strony proroctwa wskazują na was jako na resztke a z drugiej takie rzeczy się dzieją.
  O to ten cytat:

  Pomimo tego adwentyści prowadzą dialog ekumeniczny z kościołem katolickim oraz kościołami protestanckimi[6][7]. Od końca XX wieku toczy się dyskusja w łonie adwentyzmu nad zmianą interpretacji Apokalipsy[5].

  Co o tym wszystkim myślisz będziecie jedno z KK,zmienicie interpretacje?
  Pozdrawiam.

 17. Myślisz że zmienią coś o Papiestiwe?
  Sama Ellen White pisała o Papiestwie jako antychryście,więc chyba tego nie zmienią.
  Jak myślisz.

 18. Świetne podsumowanie miniwykładu o Trójcy w postaci znakomitych 3 pytań końcowych! Tak trzymać! 🙂

 19. @Karolina2421
  To co jest napisane na stronie zbawienie.com jest wyjątkowo wyolbrzymione. Podpisanie dokumentu, który skłania Kościół Powszechny do nienazywania nas sektą nie jest wejściem w ekumenie a ograniczeniem ich wolności. Strona zbawienie.com jest znana z tego, że umieszczane tam artykuły są nastawione na sensacje a przez to pewne sprawy są wyolbrzymione.

  Faktem jest, że są w kościele pewne ruchy prowadzące do dialogu z Watykanem. Na szczęście ci ludzie są w mniejszości i zdecydowany ogół wyznawców potępia takie działania. Jednak czy to, że są wilki w Kościele Bożym czyni ten kościół odstępczym? Wilki zawsze były w Bożej trzodzie i niestety zawsze będą:(
  Nie wierzę jakoby doktryna Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego miała ulec zmianie.

  —————–
  „To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. (2 P 1,20)”

  Ten werset zawsze używam w dyskusjach z ludźmi z innych wyznać, którzy próbują interpretować proroctwa Słowa Bożego na swój sposób. Nigdy nie powinniśmy tego robić.
  Przykładowo gdy czytamy symboliczny język proroctw nie powinniśmy szukać wyjaśnienia znaczenia tych symboli poza Biblią a w niej samej (patrz odcinek „Podstawowe symbole”). Kościół Ostatków dodatkowo został obdarowany darem proroctwa tak aby rozumienie proroctw było na pewno zgodne z wolą Bożą. Jednak do takiej właśnie interpretacji jaką posiada Kościół Adwentystów Dnia Siódmego dojdzie każdy szczery student Słowa Bożego gdy zastosuje prostą zasadę – Biblia sama się interpretuje.

 20. Szymonie dziękuje za odpowiedź.
  Powiedz dlaczego jesteś taki pewien że te proroctwa nie ulegną zmianie,przecież jest napisane że chcą je zmienić.
  Proszę jak wiesz coś na ten temat to wyjaśnij mi,bo ja nie mogę przestać o tym myśleć.
  Pozdrawiam

 21. Gdzie jest napisane, że chcą je zmienić?

  Przez parę lat bycia w tym kościele zdążyłem poznać sporo wyznawców. Głównie z Polski, trochę z Ukrainy, oraz miałem okazję zaprzyjaźnić się z paroma zborami w Irlandii oraz Anglii. Oglądam dość sporo kazań w języku angielskim z różnych krajów, głównie ze stanów i NIGDZIE nie napotkałem się na osobę, która by miała inne zdanie na temat obecnej interpretacji tych proroctw. Dlatego właśnie uważam, że jeżeli nawet gdzieś tam się pojawiła sugestia zmiany tej interpretacji to, nie wejdzie ona w życie. Adwentyści (jako ogół) po prostu głęboko wierzą w to, że KK jest wypełnieniem proroctw z Daniela 7, Obj 13 itd.

 22. Witam Szymonie,dziękuję ci za odpowiedź.
  Mam do ciebie już ostatnie pytanie,mianowicie chodzi artykuł,gdzie pewien pastor mówi że książka Wielki Bój zawiera błędy i przestarzałe już doktryny,min mówi o sądzie śledczym.Przecież sąd śledczy to jedna z największy prawd KADŚ,jak on może twierdzić że jest przestarzała.Co sądzić o tym artykule?
  Pozdrawiam

  http://jeszcze7000.org/start/blog/216-czy-ksiazka-wielki-boj-zaszkodzi-adwentyzmowi

 23. No wiesz, ciężko mi się wypowiadać gdy nie postawiłaś konkretnego pytania.
  Co sądzę o tym artykule? No nic, ktoś sobie jakieś swoje wywody napisał – i świetnie. Mało w nim konkretów i w zasadzie nic ten artykuł nie wnosi.
  Czy Wielki Bój zawiera błędy? Pierwszy raz się spotykam z taką koncepcją. Znowu, brak jest konkretów. To znaczy, trzeba by prześledzić dokładnie dany paragraf książki Wielki Bój aby móc się wypowiedzieć. Pastorzy różne rzeczy piszą – to tylko ludzie.
  Jeśli chcesz, napisz mi, który konkretnie fragment książki Wielki Bój ma błędy i spróbujemy to razem prześledzić.
  Doktrynę sądu śledczego (jak i każdą inną doktrynę Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego) można jasno wyczytać z kart Pisma Świętego.

 24. Szymonie głównie mi chodziło o sąd śledczy,ale wiem że nikt go nie może usunąć z waszej doktryny bo on jest waszym podstawowym wierzeniem.
  Na razie pytań nie mam.
  Pozdrawiam

 25. Szymonie to znowu ja,przepraszam że marnuję twój czas.
  Coś ważnego zrozumiałam,apropo rzekomych zmian doktrynalnych.Piszesz że w KADŚ są wilki które chciałyby ekumeni z Watykanem i to pewnie oni też chcą zmian w proroctwach.Teraz wiem że to nigdy się nie stanie bo 99% wierzy w dotychczasową interpretacje.Powiedz czy czytałeś w ogóle kiedyś jakoby jacyś ludzie którzy stoją wysoko w Kościele mówili coś o zmianie?
  Pozdrawiam

 26. Prenumeruje jeden amerykański kwartalnik adwentowy i często mam możliwość przejrzenia polskiego czasopisma adwentowego i nigdy osobiście nie czytałem tego typu artykułu.
  Nie twierdzę jednak, że tak nie jest bo liderzy adwentowi to zwykli ludzie a ludzie czasem popełniają błędy i mylą się.

 27. Szymonie a co to za kwartalnik,i z jakiej strony można go zamówić?
  Powiedz Ellen White pisała coś kiedyś o bestii z ziemi i morza i czy mówiła o nich jako Papiestwie i USA.
  Bo jeśli tak to będę spokojny bo Ellen White nie mogą zmienić.
  Pozdrawiam

 28. Kwartalnik to „Faith on the Line” można go zamówić gdzieś na stronie amazingdiscoveries.tv
  Przeczytaj Wielki Bój. Jak chcesz to mogę Ci wysłać. Tam jest to wszystko opisane.

 29. Kiedyś słyszałem już tę historię.
  Czy sądzę, że jest to prawda? Wierzę, że takie rzeczy są możliwe – Bóg osobiście dociera w miejsca gdzie my nie możemy. Aby jednak mieć pewność czy tak było na prawdę czy nie, musiałbym porozmawiać z tym Imamem:)

 30. Bawią mnie takie filmiki.
  Przecież pastor Nelson tylko tłumaczy etymologie słowa Allah, że pochodzi od Elohim a nie mówi o tym, że obecnie Islam jest jakąś poprawną religią, której należy się trzymać. Mówi, cytuje: „nasiona prawdy są zasiane” – nasiona a nie sama prawda. Muzułmanie wierzą w pięcioksiąg Mojżeszowy i wielu proroków.
  Przecież to jest oczywista prawda, że Muzułmanie wywodzą się od Ismaela, syna Abrahama więc gdzieś, kiedyś czcili Boga Jahwe i stąd pewnie nazywają Boga do tej pory Allah (od Elohim). Niestety obecnie wielu z nich przedstawia Boga jako kogoś bardziej podobnego do Baala niż do Jezusa ale nasiona są te same. Jeśli nawet nie, to czy Chrześcijanie nie powinni stanąć po ich stronie w momencie gdy zachód ich prześladuje? Kto inny powinien się za tymi ludźmi ująć? Jezus przecież kazał miłować bliźniego i pokazał nam, kto jest naszym bliźnim. O tym właśnie mówi pastor Nelson. Zjednajmy tych ludzi dla Jezusa ale serdecznością i miłością a nie przemocą – wstawmy się za nimi. Nie widzę z tym problemu. Jeśli nawet Koran nakazuje prześladować chrześcijan to czy nie powinniśmy miłować nieprzyjaciół naszych? Przecież to jest jedyna droga do pozyskania Islamu.

 31. jedyna droga do pozyskania islamu?
  to znaczy ze to nie Ty masz braci umacniac i trwac wsrod braci a Bog zatroszczy sie o to kto nawrócony
  teraz to masz pozyskac islam?

  znaczy sie Bog juz nie ma wrogów Chrystusowych i nie ma na swiecie dzieci diabła ot w ogole wszyscy sie miłujmy a wszedzie jest prawda „znasion”
  (bzdury po jano pawłowe)
  w koncu brahama to tez jakas forma pierwotnego boga ojca stworcy wszechrzeczy

  wejdzice w pogawedki ze wszystkimi bo to „bracia”

  co za bzdury zamyslaja sie w głowach ekumenicznych

  gdzie sie podziali ci ktorych macie wydalac z posrod siebie
  gdzie sa ci z ktorymi macie nie przestawac

  Bog juz nie nawraca i to nie Duch nawraca kogo chce -teraz to „ja ” nawracam
  bładzicie i to mocno bladziciechyba nie masz zadnego rozeznania co znaczy bracia i kto jest bratem
  człowiek z natury jest dzieckiem diabła a nie bratem
  coraz wiecej humanistów – humanizm to nauka diabelska – bracie pokis bratem bo sie obawiam

  „oo nie przestajacy z islamem to teraz dzieci diabła bo braci nie miłuja” – juz niebawem takie głoszenie o krok Cie widze

 32. Hej Szymon:)
  Mam 2 pytania mianowicie:
  1.Powiedz czy w USA są jakieś ruchy prowadzące do wprowadzenia prawa niedzielnego?Czy są szanse że stanie się to za naszego życia?Dzieje się tam coś?
  2.Interesujesz się piłką?Będziesz obserwował mundial?
  Pozdrawiam

 33. 1. Niestety za bardzo nie śledzę polityki. Z tego co wiem to dzieje się całkiem sporo ale musiałbyś sam poszukać tych tematów po necie.
  2. Nie.

 34. @Karolina2421 Nie wiem czy nie piszę za późno, ale liczę, że przeczytasz moją wypowiedź.Ja również spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytania.Otóż kościół adwentystów jest społecznością tak zakłamaną, że nawet ja, OSOBA SPOZA kościoła to zauważyła.

  Oto przykład zakłamania tej społeczności.Otóż jakiś czas przychodziłem na ich spotkania modlitewne.Może przedstawię to wszystko w postaci dialogi, który zacytuję z pamięci
  Organizatorka tego spotkania, gdy do niej przyszedłem aby pewną sprawę wyjaśnić, wyobraź sobie KAZAŁA MI OKŁAMAĆ PASTORA INNEGO ZBORU.

  Oto jak wyglądała ta rozmowa, cytuję z pamięci.

  Dla bezpieczeństwa nie podam imienia tej adwentystki, podam jedynie przebieg rozmowy.

  Ja:-Dużo osób było u Ciebie a dlaczego spotkanie nie odbyło się u pastora Mirka
  Ona:-Ponieważ pastor Mirek nie przepada za pastorem Markiem , ja go osobiście lubię, ale Mirek nie.Nie mów Markowi, że spotkanie odbywało się również u Mirka.

  Jestem osobą spoza kościoła więc nie mam nic do stracenia pisząc to.W każdym razie sami widzicie jaka atmosfera panuje w ADS.Organizatorka spotkań kazała mi zwyczajnie OKŁAMAĆ…przemilczeć pewne sprawy.

  To dziwne bo wydawała się bardzo uczciwa i gorliwa.

  Oto kolejny przykład zakłamania, fragment rozmowy żony pastora z tą dziewczyną.

  Żona pastora:-Powiedziałaś, że jej, że mamy dzisiaj spotkanie
  ona:-Nie
  żona pastora:- ufff i bardzo dobrze

  To wszystko mówi samo za siebie.Już nawet nie czepiam się ich śmiesznych doktryn bo i po co? jak już nawet po zwykłych stosunkach międzyludzkich widać, że kościół ten jest ZAKŁAMANY i mnie też kazali kłamać.

  Ciekawy ten wasz kościółek….gdzie nakłania się ludzi do kłamstwa. by okłamywali pastorów i to jeszcze ludzie takich jak ja. ludzi spoza kościoła, ludzi ze świata jak to wy mówicie.

  Tak więc jeżeli już nawet tutaj są nieuczciwi i NAWET WOBEC SAMYCH SIEBIE i mnie w swoje jakieś zagrywki mieszają…jakże by mogli być uczciwi w sprawach bardziej poważnych jak np doktryny.

  Jest to kościół jak najbardziej toksyczny.Zbory wzajemnie się nie lubią. jeden przed drugim coś ukrywa, jeden drugiego okłamuje.Takie są fakty.

 35. Fakty są jakie są a ze strony adwentystów spotkałem się z jeszcze większym chamstwem niż wcześniej ze strony Świadków Jehowy, u których byłem.Gdy adwentyści widzieli, że mam wątpliwości, zaczęli mnie traktować…delikatnie to mówiąc niewłaściwie.

  Kto to jest chrześcijanin? chrześcijanin to ktoś, na kogo się patrzy i widać, że jest w nim coś z tego Jezusa.Ktoś taki czuje do was sympatię i życzliwość niezależnie od tego co myślicie, jaka jest wasza przeszłość i tak dalej.

  W kościele ADS traktowano mnie w sposób tak chamski, w jaki nie potraktowałby mnie żaden niewierzący.Czepiano się mojej przeszłości, oskarżano nawet o chorobę psychiczną, jak czyniła to żona jednego z pastorów.

  Nie znalazłem w tym kościele żadnego budującego świadectwa, wsparcia KOMPLETNIE NICZEGO a jedynie przypominanie mi co ja kiedyś tam powiedziałem lub zrobiłem.

  Są to ludzie bardzo często źle wychowanie, głównie ci na górze (żony pastorów itd) nie rozumiejące na czym polega chrześcijańska miłość bliźniego, nie potrafiące wybaczać itd.

  Okazują oni tzw „akceptację warunkową” co w konsekwencji wiąże się z prymitywnym legalizmem i traktowania ludzi w kontekście zasług, manipulacji, obrażania, wypominania komuś przeszłości itd.

  Prawdziwy chrześcijanin nigdy wam nie powie, że jesteście psychiczni albo, że wam nie ufa.Postawę taką prezentowała głównie żona jednego z pastorów, ale takiego traktowania doświadczyłem też ze strony innych osób.

  Ciągle pamiętam kierowane słowa pod moim adresem „my Ci nie ufamy” lub „wiesz ty masz aspargera” itd.

  Oto prawdziwie CHRZEŚCIJAŃSKIE zachowanie członków tego kościoła.W swym braku wyczucia i prymitywnym legalizmie oraz braku wychowania, plus zupełnym braku odpowiedniego do mnie psychologicznego podejścia nie rozumieją oni, że jeśli człowieka traktuje się jak potwora, to na złość może się nim stać.

  Jeśli ktoś jest ciekawy dlaczego tak zacząłem być traktowany, odpowiedź jest bardzo prosta.Otóż z Biblią w ręku zacząłem im pokazywać z czym i dlaczego się nie zgadzam.Od tego momentu zaczęły się takie wobec mnie zachowania.

  No cóż jak się nie ma na mnie argumentów biblijnych to trzeba używać argumentów „at persona”.

  Na końcu zaprezentuję, w jaki sposób wygląda psychomanipulacja w tym kościele.Wypiszę to w punktach aby ustrzec was przed tym co mnie spotkało.

 36. MANIPULACJA W ADS

  1. pierwszy . Manipuluje się ludźmi potencjalnymi uczestnikami wykładów poprzez kamuflowanie rzeczywistych treści i intencji organizowanych wykładów pod płaszczykiem troski o zdrowie, żywienie , szczęście. Potencjalny uczestnik wykładów udaje się tam nie świadomy tego, że będą przemycane między wierszami tzw. „prawdy”
  2. drugi. Manipulacja jest stosowane przez mówców w czasie wykładów apelowanie do słuchaczy aby opowiedzieli się za Jezusem. Przykład – mówca głośno zwraca się do sali, po wcześniejszym przedstawieniu i utwierdzeniu ich że ads jest tym kościołem który wypełnia znamiona jedynego i prawdziwego, słowami : kto chce iść za Jezusem niech wyjdzie przed zgromadzenie. Jak wypada uczynić : wyjść i tak tez czynią słuchacze- a przynajmniej duża ich część. Jest to jawne wywieranie presji.
  3. trzeci. Za „Szukajcie a znajdziecie” przewodnikiem dla prowadzących lekcje biblijne. Cyt” Początkowo należy „zmiękczyć” serca katechumenów „miłością Boża” aby nauczyć ich ewangelii i doprowadzić do poddania się Jezusowi zanim zostaną im przedstawione prawdy wystawiające ich wiarę na próbę takie jak prawda o sabacie, dziesięcinie i znamieniu bestii.” Czy jeszcze potrzeba komentarza do tych słów? Manipulacja – to co bardzo istotne zostaje na koniec – człowiek bardzo często nie potrafi sobie z tym poradzić. W czasie wielu wcześniejszych spotkań zawiązują się znajomości i często nie jest tak silny aby w tym ostatnim momencie powiedzieć NIE ale nie Jezusowi ale wilkowi „często pastorowi” z ads
  4. czwarty. Sposób ewangelizacji podawany jako najbardziej skuteczny lansowany przez ads- ZAPRZYJAŻNIĆ SIĘ Z NIM- Wykorzystywanie przyjaźni do pozyskiwania członków.
  5. piąty. Głoszenie w czasie wykładów dla bardziej zaawansowanych i stwarzanie atmosfery, ukazywanie złudzenia jakoby ads było recepta na zbawienie. Teza która nie jest głoszona na szerokim forum i podczas nabożeństw z udziałem gości spoza kościoła.

  I na końcu czym tak naprawdę są kościoły.Ciekawy materiał otwierający oczy

  https://www.youtube.com/watch?v=vqW_AU6Y9qQ

 37. obiektywny – ty nie jestes w ogole obiektywny jestes zwyklym oszołomem 🙂

  nie mowie tego jako adwentysta ktorym nie jestem
  jestes zwykłym kłamcą a nie zaden obiektywny

  raz ze zwalasz winy jakichs ludzi na cale zgromadzenie
  dwa twoje durnne filmiki „otwierajace oczy” swiadcza o tobie – ze jestes wszowym dzieckiem diabła – tak sa tacy oszolomie wychowany w wierzeniach ze wszyscy ludzie sa wspoanialymi dziecmi Bozymi- nie nie jestes wspanialym dzieckiem bozym jestes oszolomem

  nie pozdrawiam – absolutnie nie i pozostaje chrzescijanienem nie pozdrawiajac cie i ani mi sie sni cie pozdrawiac ,nawet nie zamierzam kolo Ciebie stac nieczysty chlopku – brud i smrod wali na kilometry 🙂

 38. jeszcze jedno nie do nieobiektywnego ale do adwentu

  niech sie tam zadnemu „zhumanizowanemu” adwentyscie nie wydaje ze macie takich z poszanowaniem i miloscia nawracac

  to jest własnie przyklad tych ktorych
  macie obchodzic z daleka nie naleza do was ani do tych ktorym sie podaje reke – naleza do swiata nie do was
  naleza do swojego pana nie waszego

  wasz Pan ich wydał i macie sie z nim zgadzac a nie niezgadzac i przekornie nawracac z miloscia tych ktorych ON wydal na racjonalizm zgniłego mozgu

 39. Szymonie mam 2 pytania liczę że na nie odpowiesz:
  1.Nauczacie że do Powrotu Pana zostało tylko prawo niedzielne unia usa i papiestwa itd…A co z wyschnieciem eufratu i zniszczeniem damaszku.Nie uważasz że to co teraz się dzieje w Izraelu bardziej przypomina doktryne protestancka na temat czasów końca?

  http://www.youtube.com/watch?v=SfBAaftELSs

  2.Obj

  7 Gdy już przekażą ludziom swoje poselstwo, z otchłani wyłoni się bestia, która wypowie im wojnę a następnie pokona ich i zabije.
  8 Ich ciała zostaną porzucone na placu wielkiego miasta, w którym ukrzyżowano ich Pana. W wymiarze duchowym miasto to jest podobne do Sodomy i Egiptu.
  9 Przez trzy i pół dnia wszystkie ludy, plemiona, języki i narody będą patrzeć na ich zwłoki i nie pozwolą ich pogrzebać.
  10 Cały świat będzie się bowiem cieszyć i świętować z powodu ich śmierci. Co więcej, z tej okazji ludzie będą nawet wręczać sobie prezenty. Działalność tych proroków sprawiała bowiem ogromny kłopot wszystkim mieszkańcom ziemi.

  11 Po trzech i pół dniach Bóg wzbudził ich jednak do życia i sprawił, że wstali z miejsca. Wówczas tych, którzy widzieli ich ciała, ogarnął wielki strach.
  12 Z nieba zaś rozległ się donośny głos: „Chodźcie!”. I na oczach swoich wrogów prorocy zostali otoczeni obłokami i wznieśli się do nieba.

  Nauczacie że świadkowie to nowy i stary testament sodoma i Egipt to Paryż itd…
  To się nie trzyma kupy one nie zmartwychstały.Jest napisane że tam gdzie ukrzyżowano ich pana a to było w Jerozolimie a nie w Paryżu.Możesz mi to wyjaśnić?
  Pozdrawiam

 40. Doktryna o której piszesz w pierwszym i drugim pytaniu nie jest doktryną protestancką a doktryną wymyśloną przez Jezuitów. Przykre jest to, że obecny protestantyzm przejął te właśnie wierzenia od Kościoła Katolickiego.
  Wyschnięcie Eufratu i zniszczenie Damaszku należy rozumieć symbolicznie. Również kwestię Sodomy i Egiptu należy rozumieć symbolicznie, jak też sam ten werset sugeruje: „…które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany,”. Jezus nie został ukrzyżowany w Jerozolimie a poza miastem – tak k woli ścisłości:)
  Więcej się nie rozpisuje bo internet jest pełen informacji na ten temat. Jeśli jesteś szczerym poszukiwaczem prawdy, na pewno studiując z otwartym umysłem te kwestie, otrzymasz obiecane błogosławieństwo. Powodzenia:)

  Myślę, że jeszcze będę poruszał te sprawy w nagraniach.

 41. Wierzycie w kompletne bzdury.Żeby nie być gołosłownym, nie być tutaj posądzonym a jakieś szkalowanie podam tego konkretne dowody.Swoją drogą co niektórzy tutaj nadgorliwi zachowują się jak robak, który, gdy ktoś podniesie kamień, zaczyna się wić.

  Proszę bardzo, na jakiej podstawie sądzicie, że wasza religia to prawda?

  https://www.youtube.com/watch?v=OkBiX2ZJ8cs

  Zachowujecie się jak zdominowani agresywni sekciarze.Za plecami waszych przywódców. KK już się dawno z nimi dogadał, a takich jak wy, używa się jednie jako mięsa armatniego

 42. obiektywno ateistyczny
  co masz chlopie za problem nie pasuje Ci „religia” idz sobie
  nikt cie tu nie prosi bys w cokolwiek wierzył ani praktykował

  idz do swoich ateistyczno-„obiektywnych” i nie zawracaj gitary

 43. „Doktryna o której piszesz w pierwszym i drugim pytaniu nie jest doktryną protestancką a doktryną wymyśloną przez Jezuitów. Przykre jest to, że obecny protestantyzm przejął te właśnie wierzenia od Kościoła Katolickiego”.

  Prawdę mówiąc Panie Szymonie to pogląd o podmiotowym charakterze i ontycznym bóstwie Ducha św. protestanci zawdzięczają refleksji spekulatywnej Kościoła Rzymskiego. W dodatku jest to pogląd stosunkowo późny koniec (IV wieku). Gratuluję pasji natomiast argumentacja przedstawiona w filmiku jest moim zdaniem nietrafiona i oparta na paralogizmach. Pozdrawiam Bogumił Wiśniewski

 44. Witam. Co myślicie o twierdzeniach części katolików : jakoby Duch Święty ze Starego Testamentu był „czymś innym” niż Duch Święty z Nowego Testamentu?
  Ciekawe rozważania w tym temacie znalazłem w artykuliku z poniższego linka:
  http://blog.antytrynitarianie.pl/duch-swiety-trojca/
  Pozdrawiam i życzę wielu blogosławieństw.
  Przemek B.

 45. Ludzie różne dziwne rzeczy wymyślają. Duch Święty zawsze był taki sam. Jest jedną i tą samą osobą. To On dawał takie samo natchnienie prorokom staro testamentowym jak i prorokom nowotestamentowym.

  Myślę, że problem polega na tym, że Nowy Testament dostarcza nam nowych, dodatkowych informacji na temat Boga i zbawienia. Każdy kolejny prorok potwierdzał to co już wcześniej było wiadome o Bogu i dodawał coś nowego to Jego opisu. Nie wiem, może dlatego niektórzy ludzie wymyślają takie teorie?

 46. @Ben

  Mógłbyś sprecyzować do czego konkretnie chciałbyś żebyśmy się odnieśli? Nie chcę się w komentarzu odnosić do prawie godzinnego filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

9dzh

Please type the text above: