105 thoughts on “Zwierzęta czyste i nieczyste

 1. Iz 66,17

  Biblia Warszawska:
  Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku, ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą – mówi Pan.
  Biblia Tysiąclecia:
  Ci, którzy się poświęcają i oczyszczają, by wejść do ogrodów za innym, który już jest w środku, którzy jedzą wieprzowe mięso i płazy, i myszy, zginą razem – wyrocznia Pana.
  Biblia Gdańska:
  I ci, którzy się poświęcają i oczyszczają w ogrodach, jeden za drugim jawnie; którzy jedzą mięso świnie, i inną obrzydłość, i myszy, koniec także wezmą, mówi Pan.

 2. A co do tego tekstu ze w koszu byly zwierzeta nie czyste to symbloicznie ukazuje ludzi ktorzy zjadaja taki pokarm i tak jak powiedziales ze nie mamy brzydzic sie takimi ludzmi tak jak robili to kiedys zydzi
  Dlaczego zostal ten znak nadany dlatego chyba aby glosic ewangelie wszystkim a nie tylko zyda
  dobry film

 3. No to mam problem po tym odcinku…
  Wczoraj przed zaśnięciem pomyślałem sobie o kiełbasach, różnych mieszankach w gotowych produktach, o przetworzonej żywności a nawet jajkach od kur z gospodarstw 'ekologicznych’, gdzie często różne zwierzęta przebywają razem na przykład ze świnkami, które 'zanieczyszczają’ wszystko wokół.
  Czasy się zmieniły a wraz z nimi jedzenie, co oczywiście nie oznacza, że można ignorować Słowo Boże… no i mam problem…

 4. @Robert Duch Święty Ciebie w tej kwestii pokieruje. Pamiętasz co jest napisane? „te rzeczy BĘDĄ dla ciebie nieczyste”. Zatem zmiany dokona Duch Święty. Te słowa są obietnicą a nie rozkazem.

 5. Aha, jeszcze jedna sprawa. Bóg nigdzie nie zabronił dotykania zwierząt nieczystych. Zabronił natomiast dotykania się ich padliny. Widać, że w przypadku zwierząt nieczystych bakterie / wirusy i inne insekty z ich mięsa mogą łatwo przejść na człowieka.

 6. Miałeś rację Szymon że Duch Święty mnie pokieruje, ale nie sądziłem, że to nastąpi tak szybko 🙂 (problem z wieprzowiną już jest 'załatwiony’).

  A jak do tego doszło? Otóż temat nie dawał mi spokoju i pierwszym linkiem jaki pojawił się w wyszukiwarce zaraz po tym jak analizowałem różne tłumaczenia Biblii (oj jak chciałbym te fragmenty mieć wiernie przetłumaczone z oryginału a nie tłumaczenia z tłumaczeń dopasowanych do zgrupowania czy kościoła)
  W każdym razie wracając do tematu, pierwszym linkiem jaki się pojawił był link do pliku PDF z fragmentem dotyczącym zwierząt czystych i nieczystych (polecam przeczytać całość). Mowa w nim jest o podejściu nieco bardziej naukowym do sposobu trawienia i toksyn w organizmach zwierzęcych (tych 'Biblijnych’):
  http://adwentysta.com/wp-content/uploads/2012/06/Emanuel-Bereta-Zdrowie-na-co-dzien.pdf

  Warty wspomnienia może być jeszcze fragment tłumaczenia warszawskiego: „Wszystko, co chodzi na łapach swych spośród zwierząt czworonożnych, będzie dla was nieczyste”
  lub nieco bardziej 'dobitnie’ w Biblii Tysiąclecia, w której czytamy: „Każde zwierzę czworonożne, które chodzi opierając się na stopach, będzie nieczyste dla was” (Ks.Kapłańska 11:27)
  Oczywiście chodzi tu o zwierzęta nie mające racic ani kopyt rozszczepionych na pół.

  Skorzystałem z ciekawego połączenia różnych tłumaczeń Biblii online: http://www.biblia.info.pl/biblia.php

 7. Czy autorzy mieli kiedys odcinek o 3 osobach boskich? Bo wydaje mi sie że taki temat był podejmowany. Ale nie moge tego znaleźć po tytułach odcinków – może ten wątek był podejmowany w konkretnym odcinku? Możecie podać w którym? Bo coś podobnego jeszcze było w 2 częsciąch „czy Jezus jest Bogiem” – ale tylko to?

 8. Naprawdę macie problemy z podstawami chrześcijaństwa.Zupełnie jakby jakiś mormonów słuchał albo Judejczyków.

  No cóż, posłużę sie samą Biblią.Zgodnie z jej zaleceniami 1 Piotra 4:11 Jeśli kto mówi, niech mówi jak słowo Boże…”

  Tylko mam prośbę do was, czytajcie pismo bez interpretacji Ellen White.

  Tytus

  10 Jest bowiem wielu krnąbrnych, gadatliwych i zwodzicieli, zwłaszcza wśród obrzezanych: 11 trzeba im zamknąć usta, gdyż całe domy skłócają, nauczając, czego nie należy, dla nędznego zysku. 12 Powiedział jeden z nich, ich własny wieszcz4: «Kreteńczycy zawsze kłamcy, złe bestie, brzuchy leniwe».
  13 Świadectwo to jest zgodne z prawdą. Dlatego też karć ich surowo, aby wytrwali w zdrowej wierze, 14 nie zważając na żydowskie baśnie czy nakazy ludzi odwracających się od prawdy. 15 Dla czystych wszystko jest czyste, dla skalanych zaś i niewiernych nie ma nic czystego, lecz duch ich i sumienie są zbrukane. 16 Twierdzą, że znają Boga, uczynkami zaś temu przeczą, będąc ludźmi obrzydliwymi, zbuntowanymi i niezdolnymi do żadnego dobrego czynu.

  oraz Kolosan

  16 Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu! 17 Są to tylko cienie9 spraw przyszłych, a rzeczywistość9 należy do Chrystusa. 18 Niechaj was nikt nie odsądza od nagrody, zamiłowany w uniżaniu siebie i przesadnej czci aniołów, zgłębiając to, co ujrzał10. Taki, nadęty bez powodu zmysłowym swym sposobem myślenia, 19 nie trzyma się mocno Głowy – [Tego], z którego całe Ciało, zaopatrywane i utrzymywane w całości dzięki wiążącym połączeniom członków, rośnie Bożym wzrostem. 20 Jeśli razem z Chrystusem umarliście dla „żywiołów świata”11, dlaczego – jak gdyby żyjąc [jeszcze] w świecie – dajecie sobie narzucać nakazy: 21 «Nie bierz ani nie kosztuj, ani nie dotykaj…!» 22 A przecież wszystko to są rzeczy [przeznaczone] do zniszczenia przez spożycie – [przepisy] według nakazów i nauk ludzkich12.
  23 Przepisy te mają pozór mądrości dzięki kultowi własnego pomysłu, uniżaniu siebie i nieoszczędzaniu ciała, nie dzięki okazywaniu jakiejś wyrozumiałości dla zaspokojenia ciała [grzesznego]13.

 9. Sabaty, kobiety nauczające w zborach (Chodź biedny antyfeminista Paweł ośmiela się mieć inne zdanie 1 tym 2:12), uciekanie się do staretestamentowego podziału na zwierzęta czyste i nieczyste…….no ładnie ładnie drodzy adwentyści.Odstępstwo od Słowa Bożego trwa u was w najlepsze, zjeźdźacie na boczne trory aż miło, ślizgacie się równo…

 10. Ogólnie to miałem być adwentystą tylko wasz pastor do chrztu nie dopuścił bo mu powiedziałem „Biblia tak, Ellen White nie” i to wystarczyło

  No cóż kościół katolicki ma swój katechimz, Śj strażnicę a wy swoją Ellen WHite.Każdy z was ma coś EXTRA.Zauważmy, że zarówno katolicy, Świadkowie Jehowy oraz adwentyści ze swoimi żydowskimi baśniami jakoby sabat czy podział na pokarmy obowiązywał w NT mają jeden wspólny mianownik.

  Jaki???

  DODAWANIE DO SŁOWA BOŻEGO.

  Na końcu teskty dla waszego przemyslenia

  1 Piotra 4:11 Jeśli kto mówi niech mówi jak Słowo Boże
  Jeremiasz 17:5 Przeklęty mąż, który polega na człowieku
  1 Kor 7:23 Drogoście kupieni, nie stawajcie się niewolnikami ludzi
  Przy 30:5,6

  Każda Słowo Pana jest prawdzwie, on jest tarczą dla tych, którzy mu ufają, NIE DODAWAJ NIC DO JEGO SŁÓW ABY CIĘ NIE ZGANIŁ I NIE UZNAŁ ZA KŁAMCĘ.

  Powyższe teksty kieruję do

  1.Kościoła katolickiego z jego katechizmem
  2.Do Świaków Jehowy i ich ciałem kierowniczym i narzucaniem strażnicy jako jej pośrednicta
  3.Do adwentystów dnia siódmego, którzy dodawają do słowa poprzez Pisma E White.

  Swoją drogą miała kobiecina fantazję, zwłaszcza gdy pisała, że Ogród Eden ma drzwiczki a niektóre ludzkie rasy powstały w wyniku, jak sama pisała „spółkowania ludzi ze zwierzętami”

  hahahahah 🙂

  Naprawdę kochani, trzymajcie się słowa Bożego żeby was ktoś na manowce nie wywiódł.Jesteście młodzi całe życie przed wami

 11. … i co Szymon sądzisz o powyższyc trzech postach?
  Sam się nad tym zastanawiam.
  A co do jedzenia to jakie mięso można spożywać twoim zdaniem?

  dzięki

 12. Aha a nestępny oscinek o czym będzie?
  Przygotowujesz coś?
  A gdzie siępodział kolega?
  Jak można do niego napisać?

 13. Wczoraj wróciłem z urlopu dlatego dopiero teraz odpisuje.

  @Zzz
  Na razie były tylko odcinki mówiące o bóstwie Jezusa. W zakładce „propozycje pytań” jest pytanie odnośnie natury Ducha Świętego więc pewnie niebawem uda mi się omówić cały temat.

  @Kech
  Nie można uczepić się jednego fragmentu i zapomnieć o reszcie Pisma. Cytaty, które dałeś wcale nie mówią o tym, że jedzenie nietoperzy jest teraz dobre dla nas a kiedyś nie było. Twój komentarz na temat Ellen White był nie na miejscu ponieważ nigdy w swoich odcinkach nie powołałem się na jej nauki. W tym odcinku również opieram się tylko na Biblii.

  Odnośnie fragmentu z listu do Tytusa:
  „Wszystkoć czyste czystym, lecz pokalanym i niewiernym nie masz nic czystego, ale pokalany jest i umysł, i sumienie ich.” Tyt 1:15 BG
  Paweł zwraca uwagę na pewien problem społeczny. Gdybym na przykład nie chciał Ci podać ręki z uwagi na to, że jadasz schabowego to byłby pewien problem. Bóg dał nam ten podział abyśmy byli zdrowi a nie po to abyśmy przez to co jemy krytykowali innych. „Ten, który je, niech lekce nie waży tego, który nie je; a który nie je, niech nie potępia tego, który je;…” Rzym 14:3 BG

  Odnośnie fragmentu z listy do Kolosan:
  Zobacz, że ten fragment w ogóle nie mówi o kwestii pokarmów czystych i nieczystych! Ten fragment mówi o nakazach ludzkich a nie o Bożych przykazaniach!

  „Co wszystko kazi się samem używaniem, według przykazań i nauk ludzkich;” Kol 2:22 BG

  Czyli ten fragment nie mówi o nakazach danych przez Boga a raczej o nakazach rabinów! Mowa tu jest o Talmudzie. Przykładowo o podziale na koszerne i nie koszerne a nie o wskazówkach jakie dostaliśmy od naszego Pana.

  @Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
  Czy chociaż raz w tym co podaje w Cieniach Przyszłości powołałem się na Ellen White? Dlaczego więc mnie oskarżasz o dodawanie czegoś do Słowa Bożego? Udowodnij mi za pomocą Biblii, że to co mówię jest nieprawdą a odstąpię od tych nauk. Póki jednak nie potrafisz tego zrobić, nie oskarżaj mnie o powoływanie się na inne źródła poza Biblią.

  @someone
  „A co do jedzenia to jakie mięso można spożywać twoim zdaniem?”.
  Moje zdanie nie ma tu żadnego znaczenia. Jedz to co Duch Święty podpowiada Ci abyś jadł. Jeśli jesteś szczerym chrześcijaninem i ponad swoje wygody cenisz sobie Biblię i Królestwo Boże, usłuchasz Ducha Świętego również i w tej kwestii. Bogu bardzo zależy na tym aby nie tylko nasz duch był w dobrej kondycji ale także ciało i umysł (tak właściwie to te sfery są mocno ze sobą powiązane).

  „Aha a nestępny oscinek o czym będzie?”
  Zobowiązałem się odpowiadać na pytania z zakładki „propozycje pytań” więc pewnie będzie to odcinek o jednym (lub o kilku) najpopularniejszych pytaniach.

  „Przygotowujesz coś?”
  Na razie nie – byłem na urlopie, wczoraj wróciłem, muszę jakoś nad tym wszystkim teraz zapanować.

  „A gdzie siępodział kolega?”
  Michał zrezygnował z prowadzenia Cieni Przyszłości (przynajmniej na razie).

  „Jak można do niego napisać?”
  zarzad@webrefiner

 14. Słuchaj kolego Szymon ja Ci źle nie życzę.Może powiem Ci co się stało, a właściwie jak mnie potraktowali Twoi bracia.

  Pierwsza sprawa, jak zauważyli, ze mam inne zdanie i że potrafię w przekonujący sposób uzasadnić swoje poglądy to co zrobili?

  Dostałem zakaz wstępu na wasze spotkania modlitewne

  Pokazałem jeszcze ten oto dokument o ekumeniźmie ADS i kościoła katolickiego

  http://www.zbawienie.com/ads.htm

  Spytałem jak to jest, że tutaj kościół katolicki to niby wróg największy a w ekumenizmy się bawicie.

  Pokazałem również dowody na proroctwa E White, że były fałszywe.Źródła są tutaj, tylko wydrukowałem.

  http://www.piotrandryszczak.pl/falszywe-proroctwa-e.g.white.html
  http://www.zbawienie.com/Ellen-White.htm

  Po tym wszystkim wasz pastor mi powiedział, że jestem „persona non grata” dostałem szlaban tylko ciekawe za co? Za to, że powiedziałem prawdę?

  Podobną sytuację miał kolega, może go zacytuje tutaj

  „Drodzy czytelnicy ,aby człowieka wprowadzić w błąd zazwyczaj stosuje się techniki naszego rządu ,zarzucając komuś oszczerstwa i kłamstwa .Jaki jest sens krzywić zwierciadło tego co się widzi w kościele adwentystów? A jak myślicie kiedy członek sekty powie „Te słowa są prawdziwe coś w nich jest postanowię to zbadać „Tylko się słyszy to nieprawda to kłamstwa
  A dlatego tak jest bo w tym momencie jest atak na to co człowiek zbudował cos gdzie jest mu dobrze i boji się budować od nowa .W kościele Ads stosuje się potworna psychomanipulację w łańcuchu zamkniętym czyli współwyznawcy sami się podbudowują bez większej ingerencji Pastora czy grupy kierowniczej .Taktyka ta prowadzi do takiego stanu jak dłuższe palenie marihuany czyli robi rewolucje w naszym toku myślenia daję poczucie stabilności i siły jednak jest to tylko podświadome zakodowanie wyznawcą ,że tu jest jedyna prawda a co najważniejsze już nie chodzi o tą prawdę tylko pozorne szczęście tych ludzi. Najgorsze z najgorszych jest z adwentystami plątać się w wersetach biblijnych , na który to tor schodzą przy najszybszej okazji i wtedy wyćwiczona pewność jak w każdym rzemiośle daję im poczucie górowania . Rzeczywiście można zauważyć zmianę w początkowych wyznawcach szybkiego toku myślenia i pewności w słuszność śmiesznych teorii jakie nam serwują..
  Pamiętam jak przechwyciłem niedawno od Pastora ze Świdnicy list do znajomego i było tam opisane zdjęcie „lekcji jak docierać z ewangelią do ludzi wpływowych ” jak wystawiłem to w Internecie dostałem od razu tel od tego pastora ,że jeżeli tego nie ściągnę to zadzwoni po policję ..To jest właśnie naga prawda adwentystów
  Jeżeli ktoś krzyczy ,że to nie prawda w tym co wyżej napisałem lub ,ktoś inny napisał to zawsze ma możliwość autora tekstu podać do sądu :).
  Ps”ostatnio we Wrocławiu widziałem przekomiczną reklamę na posesji kościoła Ads „jak rzucić palenie w ciągu 5 dni ” Dla zainteresowanych zrobiłem do w przeciągu jednej sekundy
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie wyznawców Ads tez bo często sami nie wiedzą co mówią i rozumiem ich”

  Smutna prawda

 15. I jeszcze jedno.W NT nie ma ani wyraźnego nakazu święcenia szabatu ani przestrzegania podziału na pokarmy czyste i nieczyste.Chcecie się osmieszać w oczach normalnych katolików czy prostestantów wasza rzecz.

  Wiesz co jest pewne? NA PEWNO JEDNO. Nie będę już w stanie powiedzieć o tym twoim kolegom z ADS bo mi zakaz wjazdu wstawili jak im dokumenty pokazałem, że liżą dupę kościołowi katolickiemu mimo iż przeciętnym wyznawcom wpaja się, że ADS walczy o prawdziwą religię.

  Wiem, ze to co piszę nie ma sensu.Rozmawiałem wcześniej z ŚJ wystawiłem im wszystkie cytaty na to, że Jezus jest Bogiem i głupa walili.A jak już nic na swoją obronę nie mieli to stwierdzili, że Biblia w tym i w tym miejscu powinna być inaczej przetłumaczona, aby tylko poniżyć Jezusa.

  Zresztą adwentyści do lat 90-tych XIX też w CHUJA walili, że nie uznawali Trójcy, a więc nie byli nawet chrześcijanami.E White też zaprzeczła, że Jezus jest Bogiem.Od początku byliście skaleczeni.Bez urazy, ale taka jest prawda.I od was się inni sekciarze wzięli, ŚJ to najbardziej widoczny tego przykład.

 16. co za słownictwo… ehhhhhh – to do kech
  Skoro jesteś z Bogiem, to czy Twój język powinien zawierać wulgaryzmy?
  Jeśli masz prawdę (znasz prawdę i Bóg jest z Toba) to dziwi mnie dająca sięodczuć gresja autoa bijąca z dwóch powyższych wpisów.
  Nie chcę tu opowiadać się po żadnej ze stron, ale dziwi mnie tak mocny atak na ads (nadmienię tylko, że nie należe do nich i sam szukam Boga i prawdy o nim, a raczej kto ją posiada, sam stoję w rozkroku i mam wątpliwości w którą stronę mam pójśc), więc skoro w twoim kościele jest sama prawda nie powinieś się bać i iśc tą drogą. Ale czytając na waszych stronach zasady wiary też wyłąpałem niezgodności co do Pisma Świętego (albo się przyjmuje całość albo nic „nie można być letnim, trzeba byćgorącym albo zimnym”, przecież Jezus powiedział, że całe Pismo świadczy o Nim, czyli stary testamet też i On to wszystko przyszedł wypełnić – a swoją drogą nie dziwi ciebie (ja sam sięnad tym jeszcze zastanawiam i robięto we własnym sumieniu) dlaczego Jezus i apostołowie obchodzili szabat i było tak do IV w.n.e., nie zastanawia Ciebie skąd nagle ta zmiana, czytałeś historię, czy też histroię chrześcijaństwa, co z przykazaniem o czczeniu soboty?)
  Przecież Bóg nie może zmieniać swoich praw, jest przeceż Sprawiedliwy, a to by było wbrew Jego charakterowi.

  Ani jedna kropka, ani jedna kreska …

  A co Szymon z jedzeniem mięsa w Piśmie? Jekie Bog dopuszcza? Czy można np drób?
  wołowinę, baraninę? To że wieprzowiny nie, to wiem. Sam się nad tym zastanawiam jak to jest z tymi pokarmami. Czytając literaturę odnośnie żywności praktycznie wszyscy (prof, wykładowcy, lekarze, niezależnie od poglądów) twierdzą że wieprzowina jest najmniej zdrowa, dlaczego więc tego jest najwięcej??? to mnie dziwi i przyznam, że muszę jeszcze sięgnąc po info od bardziej rozeznanych w tej materii…

  szukajmy Boga,

 17. Witaj Szymon. Mam do Ciebie prośbę, żebyś jednak ustosunkował się do kilku „zarzutów”, czy może bardziej wątpliwości, co do nauk Kościoła ADŚ. Mógłbym napisać do Ciebie maila (swojego czasu tak zrobiłem i bardzo dziękuję za odpowiedź i wsparcie) ale wydaje mi się, że w związku z tematami które poruszasz, wiele osób zaczyna sobie zadawać sobie pytania na temat tego konkretnego Kościoła. Sam jestem dużym sympatykiem rozumienia Pisma przez ADŚ (może nie do końca na temat wieprzowiny, ale w znacznie ważniejszych kwestiach jak dekalog czy zrozumienie proroctw już tak), ale są jednak również poważne wątpliwości. Kiedyś napisałeś, żeby wskazać konretne „zarzuty” bo swojego czasu sprawdzałeś je wszystkie i żaden nie okazał się prawdziwy. No więc ja bym wymienił kilka:
  1. niespełnione proroctwa E. White, dwa przykłady: – na jednym ze spotkań powiedziała ponoć: część z tych co tu są do piachu, część doczeka plag apokalipsy i nie umrze do powrotu Chrystusa (jak wiadomo wszyscy już nie żyją); – ponoć przepowiedziała że Izrael jako państwo nigdy nie powstanie w Ziemi Świętej ponownie; 2. kwestia tego, że Ellen pochowano w szabat (a przecież nie powinno się tego robić, nawet Jezusa chowano bo nadchodził szabat, a poszli do Niego dopiero po Szabacie) i na nagrobku Ellen jest obelisk (sic!) co robi BARDZO niepokojące wrażenie. 3. stosunek do kościoła rzymskiego – to porozumienie o którym mowa wyżej oraz fakt, że adwentyści coraz mniej piętnują Wielką Nierządnicę jest co najmniej zastanawiający (jest np. teoria, że kościoły są plądrowane przez jezutów, którzy zajmują w nich wysokie stanowiska albo szantażem wymuszają na pastorach zmiękczenie retoryki wobec krk). Kolega powyżej bardzo nieprzyjemnie i poniżej przyzwoitego poziomu Cię zaatakował, więc nie dziwię się, że nie odpowiedziałeś. Ale merytoryczna odpowiedź na konkretne wątpliwości by się przydała.

  pozdrawiam serdecznie

 18. Wybacz, że dopiero teraz odpisuje – dużo się działo przez ostatnie parę dni.

  Niespełnione proroctwa.

  I was shown the company present at the Conference. Said the angel: “Some food for worms, [Sister Clarissa M. Bonfoey, who fell asleep in Jesus only three days after this vision was given, was present in usual health, and was deeply impressed that she was one who would go into the grave, and stated her convictions to others.] some subjects of the seven last plagues, some will be alive and remain upon the earth to be translated at the coming of Jesus.” {1T 131.3}

  Dla porównania zacytuję wypowiedź Jezusa:
  Zaprawdę powiadam wam. Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Mat 24:34

  Inna sprawa jest taka, że Pismo Święte zawiera niespełnione proroctwa (przykładowo zburzenie Niniwy). Czy zatem prorocy, którzy głosili takie ostrzeżenia, pokazując pewną możliwą scenerię wydarzeń w przypadku nawrócenia się / nie nawrócenia się byli zwiedzeni? Izrael mógł wejść do Kanaanu już za pierwszym razem bez konieczności wędrowania po pustyni przez 40 lat jednak tak się nie stało. Podobnie było z ruchem Adwentowym – niestety początkowo Adwentyści odrzucili prawdę o sprawiedliwości przez wiarę mimo iż Ellen White im o tym mówiła. Podobnie jak zwiadowcy wysłani do prześledzenia Kanaanu, większość pierwszych adwentystów polegała na sobie w kwestii swojego zbawienia i widzieli tylko przeciwności zamiast Jezusa, który tę sprawiedliwość obiecał nam dać – dlatego nie weszli za pierwszym razem.

  old Jerusalem never would be built up. {EW.75}

  W tej kwestii polecam ciekawy artykuł: http://www.whiteestate.org/issues/faq-unus.html#reference-d2-1 (przewiń w dół na Jerusalem Never to Be Rebuilt?)

  W powyższym artykule jest to dość dobrze wytłumaczone jaki jest sens tej wypowiedzi. W kontekście innych wypowiedzi o Żydach można zauważyć, że to stwierdzenie nie tyczy się fizycznej odbudowy miasta Jeruzalem a raczej o wypełnienie proroctw starotestamentowych odnośnie tego wydarzenia. W kontekście innych tekstów (patrz: http://www.whiteestate.org/issues/gather.html) o tej tematyce można zauważyć, że w tej wypowiedzi chodzi bardziej o odbudowę doktryny Izraela (starego Jeruzalem) i ich panowanie w czasie milenium. Polecam powyższe artykuły jeśli chcesz się dowiedzieć i upewnić jaki jest sens tej wypowiedzi. Wycinanie jednego zdania z całego kontekstu nie jest dobrą metodą na udowodnienie czegokolwiek.

  ad 2: Pogrzeb w sobotę

  Jezusa pochowano przed sabatem ponieważ przez Mojżesza Pan nadał prawo aby zwłoki kogoś powieszonego na drzewie nie pozostawały na nim po zachodzie (patrz: V Mojż 21:22-23)

 19. Obelisk

  Po pierwsze to nie ona sobie postawiła ten pomnik!
  Druga sprawa jest taka, że przecież to nie symbol determinuje czy ktoś jest w masonerii a jego wierzenia. Więc jeśli ktoś na przykład nieopacznie włożyłby rękę w charakterystyczny sposób pod swoją marynarkę lub przypadkiem ułożył ręce w swojej wypowiedzi w sposób, który jest symbolem masońskim to nie oznacza, że ta osoba wierzy w doktrynę masonerii!
  Jeśli natomiast ktoś naucza doktryn Masońskich oraz afiszuje się ich znakami to sprawa jest jasna. Ellen White nauczała doktryny Biblijnej i niefortunnie ktoś jej postawił taki nagrobek jaki w tamtych czasach stawiano. Właściwie to w tamtych czasach była to jedna z tańszych opcji – myślę, że to mogło być motywacją osób organizujących pogrzeb (więcej znajdziesz tutaj: http://www.oldcem.bc.ca/gp_art_m3.htm)

  Stosunek do Kościoła Rzymskiego

  Jest to niepokojące zjawisko, zgadzam się. Jednak w tym porozumieniu zwróć uwagę, że strona Adwentowa nie ogranicza swojej swobody wypowiedzi a jedynie ogranicza KrK w jej wypowiedziach co do ruchu Adwentowego. Prawdą jest to, że nawet w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego są niektórzy ludzie, którzy bardzo by chcieli wejść w ekumenie. Na szczęście wielu stoi twardo przy Biblii. Niestety nie mogę powiedzieć, że wśród adwentystów wierzący są idealni i święci bo tak nie jest. Więcej, gdyby byli idealni to nie byliby wypełnieniem proroctw i antytypem Izraela idącego do Kanaanu. Tak jak Izrael często mieszał się z okolicznymi ludami tak niestety czasem bywa, że Adwentyści łączą się ze światem i przejmują ich zwyczaje.
  To jest przykre ale tak jest. Naszą rolą jest: „Karć, grom, napominaj…” (2 Tym 4:2).
  Między innymi po to aby jasno pokazywać zwiedzenia człowieka niegodziwości założyłem Cienie Przyszłości.
  Na szczęście doktryna ADS pozostaje czysta – gdyby tak nie było, mielibyśmy problem.

  ——
  Warto zajrzeć jeszcze na tę stronę: http://www.pickle-publishing.com/papers/jeremiah-films/video-1.htm
  Znajdziesz tam wiele ciekawych odpowiedzi na standardowe zarzuty dotyczące Ellen White

 20. Dziękuję za odpowiedź 🙂 mój angielski nie jest niestety aż tak dobry, żebym mógł „śmigać” po linkach, ale wystarczająco dużo wyjaśniłeś swoimi słowami. Dzięki raz jeszcze!

 21. Witaj Szymonie !
  W komentarzach pod ,,cienie przyszlosci” napisales ze Pan Jezus Pawlowi kazal isc
  do chrzescijan . SZYMONIE ! Nazwa chrzescijanie pojawila sie dopiero w Antiochi
  to sa Dzieje Apostolskie 11,26
  SZYMONIE ! piszesz,ze oni wprowadzili go we wszystkie zagadnienia zbawienia
  z laski . DROGI SZYMONIE to nie jest prawda. SPRAWDZ , co mowi SLOWO BOZE
  ,, Ale gdy sie upodobalo Bogu, KTORY MNIE SOBIE OBRAL ,zanim sie urodzilem
  I POWOLAL MNIE ! przez laske swoja/
  Zeby objawic mi Syna swego,abym GO zwiastowal miedzy POGANAMI,
  ANI PRZEZ CHWILE !!!!!!!!!!!!!! NIE RADZILEM SIE CIALA I KRWI ,
  ANI !!!!! TEZ NIE UDALEM SIE DO JEROZOLIMY DO TYCH , KTORZY PRZEDE MNA BYLI APOSTOLAMI , ALE POSZEDLEM DO ARABII, PO CZYM ZNOWU
  wrocilem do Damaszku
  POTEM PO TRZECH LATACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POSZEDLEM DO JEROZOLIMY,
  ZEBY SIE ZAPOZNAC Z KEFASEM ,I PRZEBYWALEM U NIEGO DNI 15.
  A INNEGO Z APOSTOLOW NIE WIDZIALEM OPROCZ JAKUBA,BRATA PANSKIEGO
  … A OSOBISCIE BYLEM NIEZNANY ZBOROM CHRYSTUSOWYM W JUDEI”
  LIST DO GALACJAN 1 15-22

 22. @Zofia
  Czepiasz się słówek. Co z tego, że nazwano Chrześcijan później? Tracisz czas na walkę z takimi niedomówieniami zamiast zająć się kochaniem ludzi. Przecież wiadomo o kogo mi chodziło gdy wypowiedziałem te słowa.

  Prawdą jest, że Bóg posłał Pawła po jego nawróceniu do Arabii ale czy nie jest prawdą, że Jezus powiedział do Pawła:
  I podniósł się Saul z ziemi, lecz gdy otworzył oczy swoje, nic nie widział; wiodąc go tedy za rękę, zaprowadzili go DO DAMASZKU. Dz 9:8
  i dalej:
  A gdy przyjął pokarm, odzyskał siły. I przebywał zaledwie kilka dni Z UCZNIAMI, którzy byli w Damaszku, A już zaczął zwiastować w synagogach Jezusa, że On jest Synem Bożym.
  Dz 9:19-20
  Dalej czytamy:
  Po upływie DŁUŻSZEGO CZASU uknuli Żydzi spisek na jego życie; Dz 9:23

  Udowodniłem na podstawie Pisma, że Bóg wysłał Pawła do swoich uczniów.

  Nie rozumiem dlaczego tak na mnie nastajesz i walczysz ze mną?
  Pismo powiada: „Nikomu nic winni nie bądźcie prócz miłości…” Rzym 13:8
  Dlaczego więc nie chcesz miłować i mnie?

 23. witam szymonie mam pytanie nie zwiazane z tym tematem czy tylko mi sie wydaje ze bog storzyl czlowieka w dniu 5
  a to jest ciekawe
  ” I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I nastał wieczór, i nastał poranek – dzień pierwszy.”

  czyli dzien pierwszy poranek i teraz dalej>>> bedziemy czytac co bog stworzyl dnia pierwszego

  i tym schematem dojdziemy ktorego dnia bog storzyl czlowieka

  to jest nawet wazne bo sam mowiles o tym jak zydzi swiecili sabat pdajac tekts z bibli czyli zasiadali wieczorem(piatek) i trwal sabat do nastepnego wieczora

 24. Zastosujmy tę zasadę i sprawdźmy czy dalsza część „się klei”:

  1 Mojż 1:31: I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał poranek – dzień szósty.
  1 Mojż 2:1: Tak zostały ukończone niebo i ziemia oraz cały ich zastęp.
  1 Mojż 2:2: I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił.

  Co zatem Bóg robił w dniu szóstym?

 25. Szymionie mam 3 pytania licze ze odpowiesz.
  1.Czy istniej jakies inne istoty oprócz ludzi we wszechświecie czy jesteśmy unikalni.
  2Spotkalem się kiedyś z interpretacja pewnego człowieka chodzi o to ze on uważa ze kiedyś już po przyjściu Jezusa staniemy się aniołami i będziemy brac udział w nowym akcie stworzenia.Tak może być?Bog stworzy kiedyś nowych ludzi?bedziemy aniołami?
  3.W niebie czy na nowej ziemi nie ważne będziemy tylko wielbić Boga ciagle przez wieki wiekow?Przeciez to jest nudne tylko to będziemy robic?

 26. co do pytania pierwszego to dziwne pytanie chyba nie czytales bibli bez urazy
  2. drugie pytanie zaden czlowiek nie moze sobie wyobrazic piekno ktore przyogotowal jemu jego wlasny bog dla NIEGO bo zbyt wszyscy jestesmy zatruci duzo ludzi nie rozumie ze gdy dotkniesz teraz sciany poczujesz jego budowe gdy stapasz po bruku lub po piachu na boso czujesz jego budowe poczujesz lekki dotyk liscia itp tak z pewnoscia jest po smierci dla osoby ktora bedzie z bogiem a teraz czlowiek wyobraza sobie to wszystko przez sen przez mgle cos trywialnego nikt nie rozumie ze do tego jest cienka linia smierci my mamy tylko jedna rzecz do wykonania na swiecie i kazdemu zycze zeby jak najszybciej zrozumial swiat oddal bogu co do niego nalezy i umarl szczesliwy
  3 Co do trzeciego pytania musisz zrozumiec jaki bog jest niesamowicie sprawiedliwy
  mowi sie ze bojazn przed bogiem jest pierwsza rzecza do zrozumienia go i jest to tak silne przeslanie ze gdy to doswiadczysz zrozumiesz wszystko

  Ja osobiscie powiem wam ze gdy tak patrze na swiat na czlowieka na siebie czekam by ten swiat przeminal ale boje sie ze przed smiercia nie oddam bogu co powinienem i bede jak malutki kamyk gdzies na czarnym dnie oceanu

  ale nech ci symon odpowie swoimi slowami ja rozumiem to tak

  Sam mam wlasne pytanie ktore chodzi po mnie mianowicie po co nas bog storzyl ?
  -bo czul sie samotny ?
  -chcial przekazac nam wspanialy dar zycia?
  – ……………..Oni beda moim ludem a ja bede ich bogiem……………..
  narazie czekamy szymon na nowe filmy

 27. 1. Tak:) Przykład: Aniołowie.
  2. Biblia nic na ten temat nie mówi. Jezus powiedział, że będziemy „jak aniołowie” (Mat 22:30) gdy mówił o sprawach małżeństw w niebie. Pewnie stąd się wzięła interpretacja tego człowieka.
  3. Czasem nam się wydaje, że wielbienie Boga polega na biciu mu pokłonów, wiecznym graniu na złotej harfie i klepaniu paciorków;P
  Patrz na Jezusa – Jego CAŁE życie było oddawaniem chwały Bogu. Podobnie prorocy czy męczennicy Chrystusowi. Ci ludzie swoim życiem pokazali na czym polega wielbienie Boga. Biblia mówi, że kochać Boga znaczy przestrzegać Jego przykazań (1 Jana 5:3). W ten sposób możemy wielbić Boga. Przestrzegając Jego prawa! Zwróć uwagę, że przykazania Boże nie zabraniają nam rozmawiania z ludźmi, budowania domów, pracy czy cieszenia się życiem:) Na tym polega wielbienie Boga i w tym właśnie sensie powinniśmy zacząć to robić już na tej planecie.

  – Czemu Bóg stworzył człowieka?
  Trudne pytanie:)
  Wiemy, że Bóg jest miłością (1 Jana 4:16) a dziwne by było gdyby miłość istniała bez udziału przynajmniej 2 osób. Ciekawe jest to, że my jesteśmy uczynieni na Jego obraz. Możemy z tego czerpać głęboką naukę. Warto zwrócić uwagę, że Bóg w serca ludzi włożył bardzo wielkie pragnienie posiadania dzieci. Gdy przychodzi odpowiedni czas na męża i żonę w ich sercu pojawia się chęć posiadania dzieci. To wynika z ich natury. Myślę, że podobnie jest z Bogiem. Jest On miłością i akt stwarzania jest tylko ekspresją tego kim On jest.

 28. Szymonie co do 1 pytania o aniołach wiem tylko czy kosmici istnieja według mnie Biblia temu zaprzecza?Myslisz ze Bog stworzy kiedyś innych ludzi,wiem Biblia o tym nie wspomina ale co o tym sadzisz?
  Jeszcze jedno 3 pytanie nie odpowiedziales wprost w niebie będą jakies atrakcje czy tylko składanie poklonow Bogu?

 29. ad 1:
  Aniołowie to inne istoty, stworzone przez Boga, które mieszkają gdzieś w kosmosie (Biblia mówi: w niebie).
  Czytamy w Biblii również o innych istotach. Na przykład 24 starców z objawienia lub 4 postacie z księgi Ezechiela.
  W paru miejscach Biblia sugeruje, że są inne zamieszkałe miejsca przez inteligentne stworzenia Boże (Joba 1:6-7 – zwróć uwagę na dziwne pytanie Boga) jednak nigdzie wprost na ten temat nie mówi.

  ad 3:
  Nigdzie Biblia nie mówi, że będziemy tam nieustannie bić pokłony. Nie wiemy jednak o tym miejscu za dużo. Czytamy, że Bóg odnowi Ziemię i po jakimś czasie zbawieni będą raz jeszcze żyli na Ziemi – oczywiście Ziemia będzie w wersji sprzed upadku w grzech – czyli ogród Eden i ogólnie super.
  Bóg zna nas doskonale i wie jakie dać nam zajęcie abyśmy czuli się szczęśliwi i spełnieni. Pan nigdy nas nie zmusi do niczego! Zastanów się, On przecież wie dokładnie jakimi nas stworzył i co nam się podoba. Musisz mu uwierzyć w tej kwestii i zaufać, że jakkolwiek będzie w niebie to będzie Ci się podobało – bo jest On dobrym rodzicem.

  To jak postrzegamy niebo jest nieodłącznie połączone z tym jak postrzegamy Boga. Jeśli patrzymy na Boga jako na kogoś srogiego, który wymaga tylko aby mu bito pokłony i w bezmózgim posłuszeństwie klepali paciorki w strachu przed karą to nasza wizja nieba będzie raczej przerażająca.
  Na szczęście Ojciec taki nie jest:) On jest zupełnie inny. Studiuj Biblię codziennie a będziesz miał prawdziwy obraz Pana i przestaniesz się bać nieba a zaczniesz wyczekiwać czasu gdy On przyjdzie po swój lud:)

  Taka jeszcze jedna refleksja. Wiemy, że w niebie będą ludzie, którzy będą naturalnie i w prostocie serca przestrzegać przykazań dekalogu. Wyobraź sobie miejsce, w którym nie musisz zamykać domu, czy nie boisz się, że ktoś Ci zwinie rower. Wyobraź sobie, że masz parę tysięcy lat i ciągle w świeżości umysłu możesz pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania. Wszystko co robisz ma sens i cel. Bóg jest nieustannie z Tobą a ty każdym swoim czynem chcesz objawiać swoją osobą charakter Ojca. Nikt nie robi nic na złość, wszyscy często się śmieją i cieszą ze wspólnej obecności. Lubisz spędzać czas z tymi ludźmi bo są na prawdę w porządku. Nie mają ukrytych dążeń, nie ma w nich obłudy.
  Jak Ci się podoba taka wizja?

 30. Szymon podoba się i to bardzo.
  To ja już nic nie rozumiem to ze anioły istnieja i zyja gdzies we wszechświecie to wiem tylko czy we wszechświecie istnieja jak my to nazywamy kosmici?Myslisz ze kosmici istnieja?

 31. Kosmici czyli jagby drudzy ludzie o to mi chodzi nie o anioły tylko innych ludzi przecież Jezus był tylko na ziemi.Oni nie mogą istnieć.

 32. Szymon no wiesz o co mi chodzi czy gdzies we wszechświecie sa jakies inne cywilizacje,takie istoty jak ty i ja.Sa czy nie?

 33. Podziwiam cierpliwość Szymona 🙂

  Bartek231 – może powinieneś poszukać informacji na stronach temu poświęconych a nie tutaj.

  W Biblii jest całkiem sporo informacji o różnych stworzeniach poza samym człowiekiem. To, czy są inne cywilizacje nie jest przedmiotem Biblii, bo ta przeznaczona jest dla ludzi na Ziemi. Jeśli nie ma informacji w Biblii na jakiś temat, nie oznacza to wcale że dany temat nie może mieć miejsca.
  Dlatego właśnie uważam rozmowy typu: czy są ufoludki, czy też nie, za bezcelowe po prostu.
  Nie warto zaprzątać sobie głowy tego typu informacjami, bo nawet jeśli równolegle żyją gdzieś ufoludki, to nie ma to dla nas żadnego znaczenia a jednocześnie i co ważniejsze, ich istnienie nie zmieniłoby nic z prawd zapisanych w Piśmie Świętym – polecam przeczytać, lub wysłuchać bo są i takie wersje.

 34. Witaj Szymonie wasze filmiki a zwłaszcza o proroctwach były swietne zaczynam przyblizac się do nauki Adwentystow powiedz czy będą jeszcze filmy jak tak to kiedy najbliższy?

 35. Hej,
  Nie planuje jeszcze zakończenia Cieni Przyszłości.
  Muszę was trochę jednak przeprosić. Jakiś czas temu spadło na mnie bardzo wiele obowiązków w związku z służbą ewangelii i nie potrafię się z tym wszystkim wyrobić.
  Przykro mi jest, że to właśnie Cienie Przyszłości ucierpiały z uwagi na tę sytuacje. Chciałbym to odmienić i znowu wrócić do regularnego nagrywania. Jeśli uda mi się w środę przełożyć wszystkie spotkania to w czwartek będzie odcinek.

 36. Witam szymonie nie będe owijał w bawełne jesteś moją ostatnią deską ratunku jezeli ty mi nie pomożesz to nie wiem co ze mną będzie ale do rzeczy.Mam tylko 15 lat 2014 rok jest najgorszy w moim zyciu zdiagnozowana nerwica lekowa i objawy depresji ucze sie w domu z powodu problemow w szkole itd…
  Szukam kosciola ktory jest najblizej prawdy wydawalo mi sie ze sa to Adwentysci ale teraz sam juz nic nie wiem.Podoba mi sie wasza nauka chociaz w internecie az grzmi ze jestescie oszustami,balwochwalcami,macie kult Ellen White masakra o to przyklady:
  Widze ze nie można wklejać linkow wiesz szymon chodzi tam o glowne zarzuty ze jesteście nie biblijni,macie kult Ellen White itd..Na pewno już się z tym zetknales.
  To sa tylko przyklady jest tego wiele wiele wiecej.
  Kolejna rzecz wlasciwie chodzi o osobe czyli Ellen White wszyscy uwarzaja ze jest od diabla znaczy jej wizje,ze sa niebiblijne sam nie wiem co o tym myslec mowila calkiem dziwne rzeczy,tak jak zamkniete drzwi dla grzesznikow w 1844 roku,mowila ze jest wegetarianka a jadla mieso,ostrygi itd…
  Wiem to z internetu.Kolejna rzecz z Ellen White to jej nagrobek a mianowicie obelisk (byla masonem) nic juz nie rozumiem.Niby fajnie nauczacie ale mam tyle watpliwosci np z Ellen White i te filmiki co podalem nic juz nie wiem.Marze o tym zeby nalezec juz do jakiegos kociola chcialem do waszego ale nie wiem juz sam najbardziej meczy mnie ten obelisk to jest jakas masakra co ja przezywam ja cie blagam szymonie o pomoc.Przypomnialo mi sie cos slyszalem ze Ellen White ma takze wiele nieprzewidzianych proroctw lub wierzyla w falszywe daty powrotu Jezusa.Jak to z nia bylo na prawde byla pradziwa prorokinia?W tamtych latach bylo wielu falszywych prorkow np ten od Kosciola Jezusa Chrystusa w dniach ostatnich on byl falszywy a Ellen.
  Szymonie blagam cie na Jezusa odpowiedz na kazda maja watpliwosc i pytanie co tutaj napisalem.
  Przypomnialy mi sie jescze 2 sprawy pierwsza wierzycie ze do nieba pojdziemy po powrocie Jezusa na razie jest tylko sen bez swiadomosci to jak wytlumaczycie wizje ludzi mowiacych ze byli w niebie lub piekle ze widzieli zmarlych z rodziny ktorych wczesniej nie znali jak to wytlumaczyc z waszym widzeniem sprawy?
  Druga sprawa to kosmici pisales ze tylko aniolowie sa ja tez tak uwazam przeczytalem wypowiedz adwentystow oficjalna na ten temat

  Czy naszą Ziemię odwiedziły istoty pozaziemskie? Niewątpliwie. Biblia pełna jest przykładów odwiedzin istot niebieskich z tą jednakże różnicą, iż byli to posłańcy od Boga, czyli aniołowie. Mieli za zadanie przekazywać wolę Bożą lub bezpośrednio wpływać na losy ludzi, czy całych narodów. Złe duchy, czyli upadli aniołowie, także pojawiają się na kartach Pisma Świętego, chociażby we wszelkich przykładach opętania. Ich działanie jest zdecydowanie destruktywne.Kościół Adwentystyczny odnosi się sceptycznie do wszelkich doniesień na temat UFO. Abstrahując tu od rzeczywistych zdarzeń, jak zjawiska przyrodnicze, oszustwa, badania naukowe i wojskowe – zjawiskom UFO

 37. Ciag dalszy mojego postu tam skonczyly mi się znaki:

  zjawiskom UFO-przeciwstawia się swiadectwo Biblii z którego pośrednio wynika iż UFO to dzialanosc diabelska majaca na celu zwiedzenie człowieka i oddalenie go od Boga (por.Efez. 6,12)
  Podczas tych demonstracji fenomenów psychicznych (czyt.: spirytystycznej działalności złych duchów) dochodzi do złudzenia, które zwodzi nasze zmysły. O możliwościach tych
  istot niech świadczy chociażby realność wizji przedstawianych przez demony przed oczyma Jezusa podczas kuszenia na pustyni (por. Mat. 4,1-11). Zdarzenia te są bardzo podobne do tych, które mają miejsce podczas niektórych objawień maryjnych, np. w Fatimie czy Medjugorje, dlatego bez wątpienia można je zaliczyć do tej samej grupy.
  Ok ale ja jestem bardzo wrazliwy na takie tamety tez uwazam ze kosmici to demony ale ostatnio znalazlem sie z pogladalem ze stworzyli nas kosmici jestesmy ich wynalazkiem i ze nawet w Bibli mowia o UFO ognisty rydwan itd…
  Nawet mowia ze w oryginalnym pismie Biblii jest napisane Elohim (Bogowie)
  Jak to jest stworzyli nas kosmici w Biblii napisane bylo Bog czy bogowie?
  Czy sa dowody na prawdziowsc pisma swietego?Ze nie jest to zwykla ksiazka?
  Znalazlem sie tez z taka teza nawet w telewizji ze zaginionego Boeinga porwali kosmici wierzysz w to?
  Jak myslisz czemu jest taka propaganda kosmitow w telewizji?
  Blagam szymonie pomoz w kazdej watpliwosci i pytaniu o elohim tez blagam.

 38. Szymonie blagam odpisz jak najszybciej co chwile sprawdzam czy odpisales.
  Apropo kosmitów znalazłem wypowiedz FBI ze oni istnieja a wiemy ze sa to demony jak to wkoncu jest?
  Blagam szymon odpowiedzz na kazde pytan i watpliwosc.

 39. Hej,
  Spokojnie. Bóg Cię poprowadzi, powierz mu wszystkie swoje troski i nie martw się, On jest tutaj aby Ci pomóc. Skup się na tym a nie na problemach czy wątpliwościach.

  Spróbuję odpisać najlepiej jak potrafię, jednak przekonanie daje Duch Święty, tylko On może dać Ci spokój ducha i przekonanie co do wszelkiej sprawy.

  Wszystko co mówi Duch Święty jest zgodne z Biblią. Jeśli ktoś uczy czegoś sprzecznego z Biblią możemy być pewni, że nie przemawia przez niego Duch Święty – przynajmniej w danym momencie. Podobnie jest z naszymi odczuciami, stanem emocjonalnym czy psychicznym. Muszą one również być zgodne z nauczaniem ewangelii, jeśli nie są, nie pochodzą od Ojca. Wiara jest tu BARDZO istotna. Oczywiście nie mówię tutaj o wierzę w to, że Bóg istnieje bo to jest bardziej niż pewne ale raczej o tym kim On jest. O tym, że nagradza tych, którzy go szukają. Troszczy się o każdego człowieka, który chce żyć w zgodzie z Jego wolą. Nie zostawi Cię samego w tym co teraz przechodzisz. Stoi przy Tobie i czeka aż Go zauważysz „w cichym powiewie”.

  Za chwilę odpowiem na pytania, które zadałeś ale najpierw proszę, przemyśl to co napisałem.

 40. Wyobraź sobie, że w naszych czasach żył by przykładowo prorok Jeremiasz. Nie wiem czy pamiętasz jego historię. Był on wyjątkowo nierozumianym prorokiem. Władze żydowskie prześladowały go. Nikt go nie słuchał, uważano, że jest on fałszywym prorokiem.
  Jeremiasz głosił aby się poddali i poszli do niewoli Babilońskiej dobrowolnie ponieważ taka była wola Boża.
  Byli też inni „prorocy” w jego czasach, którzy głosili aby naród walczył – tym wierzono.
  Po ludzku patrząc, przesłanie Jeremiasza nie wygląda jak od Boga jednak taka właśnie była wola Pana.
  Lud nie usłuchał słów Jeremiasza i wielu zginęło.

  Jeremiasz był prześladowany i wyszydzany z uwagi na to co głosi.
  Podania donoszą, że Izajasza przecięli żywcem piłą bo się nie zgadzano z tym co mówi.
  Nikt nie stał za Eliaszem na górze Karmel.
  Również Amos, Uriasz (Jeremiasza 26:20-23) czy Piotr, Paweł i inni apostołowie (którzy byli prorokami) byli prześladowani przez większość społeczeństwa za to co głosili.

  Gdyby w naszych czasach pojawił się prorok, o którym by się dobrze mówiło znaczyłoby to, że:

  1. albo szatan zasnął;P
  2. albo ten prorok samozwańcem

  To, że google aż huczy od oskarżeń na temat Ellen G. White nie powinno mieć znaczenia. Nie tak się bada czy dany człowiek jest prorokiem czy nim nie jest. Gdyby o Ellen White nie było nic złego w internecie napisane, znaczyłoby to, że jest coś nie tak.

  Nagraliśmy z Michałem kiedyś odcinek, w którym omawiamy jak badać proroka. Myślę, że warto obejrzeć: „Dar prorokowania w Biblii”.

  Piszesz, że została pochowana pod obeliskiem. Następnie piszesz, że była masonem. Trochę szybkie przejście myślowe. Nie wystarczy mieć spiczastego nagrobka w celu dostania się do loży masońskiej na wysokie stanowisko. W tamtych czasach obelisk był jedną z najtańszych opcji. Takie nagrobki były bardzo popularne bo kusiły ceną i miały bardzo ciekawy wygląd. Wiele osób nie będących związanych z masonerią było chowanych pod takimi nagrobkami. To niczego nie dowodzi.

  Jeśli jednak jej nauczanie byłoby masońskie wtedy powinniśmy się bać. Dlatego zalecam sprawdzić czy to co ona pisała w swoich książkach zgadza się z Biblią w stu procentach. jeśli się nie zgadza choćby w jednym procencie – znaczy to, że była zwiedziona. Jeśli choćby jeden punkt z doktryny, który Ellen White prezentuje byłby niezgodny z Biblią a zgodny z doktrynami masonów wtedy można by śmiało powiedzieć, że była masonem.
  Jak dotąd nie znalazłem nic takiego.

 41. Teraz spróbuję odpowiedź na pozostałe wątpliwości. Nie jestem jednak w stanie odpowiedzieć na wszystkie z nich z tego względu, że nie dałeś odniesienia. To znaczy niektórzy ludzie osądzają Ellen White o coś co napisała a gdy się wgłębimy okazuje się, że wcale tego nie napisała. Niekiedy też osądzają o jakieś błędy doktrynalne ale z reguły gdy się wybrany fragment przeczyta bezpośrednio z jej książki i zobaczy kontekst wygląda to wszystko bardzo sensownie. Jeśli chciałbyś abym się odniósł do konkretnego zarzutu, daj proszę odniesienie do książki, strony w książce i paragrafu co do którego masz wątpliwości.

  Wyłapałem z Twojej wypowiedzi następujące pytania / wątpliwości:

  1. Niebiblijność Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego
  2. Kult Ellen White
  3. Zamknięte drzwi dla grzeszników w 1844 roku
  4. Ellen White była wegetarianką a jadła mięso
  5. Wizje ludzi mówiących, że byli w niebie
  6. UFO i ognisty rydwan
  7. Elohim

  ad 1. Niebiblijność Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.
  Nagrywam już od paru lat Cienie Przyszłości. Każdy może tutaj komentować, nikomu nie zakazuje wypowiadania się i nigdy nie usunąłem żadnego komentarza (prócz spamu oczywiście). Wystawiam tę doktrynę dla publiki tak aby każdy mógł widzieć w pełnym świetle te wierzenia. Jak dotąd nikt nie potrafił za pomocą Biblii udowodnić, że te doktryny są błędne. Podaj konkretny zarzut to z chęcią porozmawiam:)

  ad 2. Kult Ellen White
  Nie no śmieszne są te zarzuty często.

  ad 3. Zamknięte drzwi dla grzeszników w 1844 roku
  Musiałbyś podać odniesienie do konkretnego tekstu z książki gdzie rzekomo coś takiego jest napisane.

  ad 4. Ellen White była wegetarianką a jadła mięso
  Jedzenie mięsa nie jest grzechem. Jeżeli nawet (chociaż, znowu: przydałoby się odniesienie do Biblii) Ellen jadła mięso to co, to zmienia? Każdy Biblijny prorok, o którym wiadomo jadł mięso, więc?

  ad 5. Wizje ludzi mówiących, że byli w niebie
  Są niebiblijne więc nie pochodzą od Ojca.

  ad 6. UFO i ognisty rydwan
  Eliasz został wzięty do nieba przez ognisty rydwan (2 Król. 2:11).

  ad 7. Elohim
  Technicznie rzecz biorąc w hebrajskim jest liczba pojedyncza, podwójna oraz mnoga. Słowo Elohim jest liczbą mnogą co oznacza, że musiało być przynajmniej 3 Bogów w procesie tworzenia człowieka. Byli to: Bóg Ojciec, Syn Boży oraz Duch Święty:)

 42. Szymonie dzięki za odpowiedzi chociaż i tak się caly trzese i nie widze sensu zycia mam tyle pytan zadam ci je i licze ze na nie odpowiesz blagam cie.

  1.Polecasz ksiazke Ellen Wielki Boj czy opisane tam rzeczy na prawde się wydarza?
  2.Wierzysz ze Ellen White była prawdziwa prorokinią?
  3.Co do Ellen i tych zamkniętych dzrzwi to podobno cos mowila ze od tej pory cos tam grzesznicy nie pamiętam dokładnie o co chodzilo i ze po tamtych słowach nastapil jakiś podzial adwentystów o co chodzi?
  4.Co do wegerianitanizmu Ellen chodzi o to ze jadla same warzywa owoce (wiem z netu) i jadla mieso ostrygi itd…Nie mogla bo była wegetarianinka a jadla wiec była oszustka to jak mogla być prawdziwym prorokiem?
  5.Mowisz ze wizyty w niebie nie sa biblijne ja czytałem książki o małych dzieciach co były w niebie wrocily i mowia ze widzialy czlonkow swoich rodzin których nie znali wiec jak to jest nie biblijne?
  6.Powiem ci ze już kosmitami się nie przejmuje poczytałem trochę wypowiedzi adwentystów i innych i wszyscy zgodni mowia UFO i kosmici to dzialanosc demoniczna majaca na celu czczeniu ich jak boga zamiast prawdziwego Boga.
  7.Zawsze się zastanawiałem jak to jest z trojca teraz ty piszesz ze Elohim czyli 3 osoby czyli 3 osoby boskie stwarzaly swiat czyli Bog (Jahwe),Jezus i duch swiety stali obok siebie i stwarzali swiat jak to jest?
  8.Wierzysz ze Jezus powroci za naszego zycia?
  9.Szymon słuchaj mam Biblie sw Wojciecha czyli katolicka myślisz ze powinienem kupic inna?
  10.Czy sa jakies dowody na istnienie Boga i ze Pismo swiete nie jest tylko ksiazka ale planem zbawienia?Nie potrzebuje dowodow ale jestem ciekaw.
  11.Biblia ma jakies sprzeczności czy jest spojna?
  12.Pytanie dotyczące Izajasza i nowej ziemi pisze on ze najmłodszy umrze jako stuletni a Nowy Testament pisze śmierci już odtąd nie będzie.Czyli jest sprzeczność i to ogromna.
  13.Slyszalem ze Ellen White miała wiele nie spełnionych proroctw to prawda?
  14.Slyszalem ze Ellen White wierzyla w jakies daty przyjścia Jezusa zapowiedziane prze fałszywego proroka to prawda?
  15.Znasz jakies forum adwentystów?
  16.Kosciol adwentystyczny glosi Biblijne doktryny najbardziej glowi mnie to ze uważacie ze po śmierci tylko spimy az do Paruzji.
  17.Kosciol Katolicki na prawde jest zly?Uwazaja ze ich kosciol zalozyl Jezus mowiac do piotra o tej skale czy z ta skala może być prawda jak to jest?
  18.Objawienia Maryjne sa prawdziwe czy demoniczne?Maryja może się objawiać?Jak to jest.
  19.Wiem ze uważacie ze antychryst to Katolicki Kosciol ale jest napisane syn zatracenia a Kosciol to instytucja wiec trochę nie pasuje.
  20.Wiem ze uważacie ze znamię bestii to niedziela ale trochę nie pasuje bo ono ma być na reke i czolo wiec nie pasuje jak to jest?
  21.Ostatnio przegladajac internet natknalaem się na 2 świadectwa czy jedno nie pamiętam.Jedno chodzilo o jakiegoś bardzo znanego pastora który był adwentysta lecz odszedł później krytykowal wysmiewal.Swiadectwa pastora nie znajde ale znalazłem zwyczajnego człowieka dam ci poniżej.

 43. Ciag dalszy.

  Swiadectwo jakiegoś faceta,pastora nie znajde ale był znanym pastorem adwentystów i odszedł wysmiewajac ich wiec już sam nie wiem czy jesteście dobra religia.

  http://www.superfakty.info/index.php?option=com_content&view=article&id=96:byem-katolikiem-potem-adwentyst-dnia-siodmego-teraz-jestem-dzieckiem-boym&catid=7:osobiste-doswiadczenia&Itemid=14

  Filmiki z oczernianiem was.

  http://www.youtube.com/watch?v=WuGoDavosTs

  http://www.youtube.com/watch?v=hoyQQS4cQJ8

  http://www.youtube.com/watch?v=O6jSKyALxAE

  http://www.youtube.com/watch?v=SpD8poPzqtM

  Licze ze odpowiesz jeszcze dziś bo caly się trzese i nie wiem co mam robic.

 44. „Licze ze odpowiesz jeszcze dziś bo caly się trzese i nie wiem co mam robic.”

  Chcesz iść za Bogiem więc musisz nauczyć się cierpliwości.

  To czy będziesz w tym samym kościele co ja nie gra dla mnie roli bo ja nie jestem władny Ciebie przekonać, więc nawet nie będę próbował.

  Co by Ci to dało gdybym zasypał Cię faktami? Powiedz? czy przekonałoby Cię to? Przecież te fakty można łatwo znaleźć w internecie.

  Piszesz, że masz problemy emocjonalne. Widzisz, ja znam Lekarza, który Ci pomoże jeśli tylko tak na prawdę będziesz chciał być zdrowy. Pytanie, czy chcesz być zdrowy? Czy tak na serio chcesz aby Twoje problemy odeszły do przeszłości? Czy może nauczyłeś się je wykorzystywać aby przykuwać uwagę innych?
  Jezus może Cię w tej sekundzie uleczyć. Wystarczy, że go poprosisz i uwierzysz, że On to zrobił. Uwierz, że Jezus oddał za Ciebie życie a będziesz zdrów. Ewangelia owszem, jest kierowana do ludzi chorych ale gdy ktoś w nią zaczyna wierzyć, staje się silnym mężczyzną.

  Jeśli na serio interesuje Cię doktryna Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego to spróbuj skontaktować się z kimś w Twojej okolicy aby się z Tobą spotykał regularnie w celu studium Biblii. Poznasz tę doktrynę i wtedy będziesz mógł sam sprawdzić czy jest ona zgodna z Biblią czy nie. Chętnie pomogę znaleźć kogoś, kto się z Tobą będzie spotykał.

  Aby odpowiedzieć Ci na wszystkie pytania potrzebowałbym minimum jednego dnia wolnego. Niestety mam bardzo dużo obowiązków i nie jestem w stanie sobie na to pozwolić. Dlatego będę odpowiadał na jedno pytanie dziennie.

  1.Polecasz ksiazke Ellen Wielki Boj czy opisane tam rzeczy na prawde się wydarza?

  Czy się wydarzą na pewno? Nie wiem! To jest kwestia wiary. Czy Jezus powróci na Ziemię? Nie wiem! Biblia mówi, że tak. Wierzę, że tak będzie. Jest sporo dowodów na prawdziwość Pisma, dodatkowo widzę, że Bóg, który mnie prowadzi jest taki sam jak ten opisany w Biblii. To pozwala mi wierzyć, że On przyjdzie. Jednak czy wiem to na pewno? Nie. Nie wiem tego na pewno. Nigdy nie widziałem ponownego przyjścia Jezusa. Mogę to przyjąć zatem jedynie na wiarę. Podobnie jest z książką Wielki Bój. Przeczytałem już parę książek Ellen White i jak dotąd wszystko co w nich było okazało się zgodne z Pismem. Wiele proroctw, które wypowiedziała już się wypełniło. To pozwala mi WIERZYĆ, że wydarzenia zapisane w Wielkim Boju również się spełnią. Czy mam pewność? Nie. Nie wiem jaka będzie przyszłość – to wie jedynie Bóg, my możemy wierzyć.

 45. 2.Wierzysz ze Ellen White była prawdziwa prorokinią?

  Częściowo już odpowiedziałem na to pytanie.
  Tak, wierze, że tak było. Jest wiele przesłanek, które sprawiają, że w to wierzę. Główną rzeczą jest to, że po paru latach czytania książek Ellen White i porównywania z Biblią nie znalazłem żadnych niezgodności.
  Kolejną sprawą jest to, że wszystkie oskarżenia z internetu okazały się fałszywe. Zadałem sobie więc pytanie, który jest to duch, który posługuję się kłamstwem w celu odwiedzenia ludzi od czegoś? Przecież to nie Jezus a skoro to szatan kieruje ludźmi piszącymi te oszczerstwa to dlaczego? Dlaczego mu tak zależy aby ludzie nawet nie sprawdzili o czym pisała Ellen White?
  Jest wiele proroctw, które się spełniły. Jest ich właściwie całe mnóstwo i to nie są proroctwa przedstawiające jakieś fakty w sposób mydlany. Są to proroctwa, które często przedstawiają pewne fakty z dokładnymi szczegółami. Przykładowo całe poselstwo zdrowia, które w tamtych czasach było wyjątkowo innowacyjne a w naszych, dopiero niedawno naukowcy od spraw żywienia zauważają, że właśnie taka dieta o jakiej pisała Ellen White jest słuszna. Dopiero koło roku 1950 lekarze odkryli, że dym papierosowy powoduje raka. Wcześniej zalecali palenia na astme!! Ellen White o tym i o wielu innych podobnych sprawach już pisała dawno. Co ciekawe, ta kobieta mimo ukończenia tylko 3 klas podstawówki piszę o zdrowiu w tak fachowy sposób, że niektórzy nam współcześni żywieniowcy miewają wrażenie, że jest ona lekarzem.
  Dochodzi tutaj sprawa wydarzeń na świecie. Jak dotąd wszystko się dzieje zgodnie z tym co ona pisała. Nawet te wydarzenia, które miały miejsce niedawno są przepowiedziane (jak na przykład zburzenie World Trade Center i następujący po nich kryzys finansowy).

  Nagraliśmy z Michałem odcinek „Dar Prorokowania w Biblii” i omawiamy tam jak zbadać czy dany człowiek jest Biblijnym prorokiem czy też nie. Myślę, że abyś miał pełen tego obraz powinieneś zobaczyć ten odcinek. Następnie weź wszystkie kryteria, o których mówi Biblia i sprawdź czy Ellen spełnia wszystkie z nich. Ale sprawdź to osobiście bo jest wiele kłamstw w internecie. Przeczytaj jakąś jej książkę i zobacz czy ten Duch jest tym samym Duchem, który prowadził pisarzy Biblii. Tę pracę musisz wykonać osobiście.

 46. Wybacz Szymonie że byłem w stosunku do ciebie nie grzeczny po prostu jestem w dołku szukam Koscioła i nie mogę znalesć tego prawdziwego najbardziej podobają mi się adwentyści ale mam tyle wątpliwości to co oglądałem w internecie to jakaś masakra namieszali mi w głowie a was ostro zmieszali z błotem.

 47. Spokojnie, nic się przecież nie stało:)

  Bóg Ci wszystko objawi. W jednej sekundzie nie jesteśmy w stanie pojąć wszystkich informacji i wyrobić sobie o czymś zdania. Na to potrzeba czasu. Dlatego nie przejmuj się jeśli masz wiele wątpliwości. Bądź ich świadom, że one istnieją i pamiętaj, że Bóg również wie, że masz takie wątpliwości ale nie troszcz się za bardzo o nie. Powoli, jedna po drugiej, z modlitwą trzeba je rozwiewać.

  Wybacz, że nie napisałem nic w weekend, z reguły weekendy u mnie są bardzo pracowite. Sobotę prawie całą spędzam w kościele a w niedziele mamy bardzo dużo akcji / inicjatyw i w zasadzie wracam do domu późnym wieczorem.

  Postaram się wrócić do odpowiadania na Twoje pytania.

  3.Co do Ellen i tych zamkniętych dzrzwi to podobno cos mowila ze od tej pory cos tam grzesznicy nie pamiętam dokładnie o co chodzilo i ze po tamtych słowach nastapil jakiś podzial adwentystów o co chodzi?

  Wydaje mi się, że mowa jest o tym wersecie:

  Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca. Obj 22.11

  Otóż przyjedzie taki moment, w którym Jezus ogłosi powyższe słowa ponieważ każdy człowiek będzie miał decyzje podjętą. Czas łaski się skończy. Jezus powie, teraz już żadne namowy Ducha Świętego nie mogą zmienić pewnych osób – oni podjęli decyzję i nigdy jej nie zmienią. To jest czas bezpośrednio poprzedzający powtórne przyjście Mesjasza.

  Jezus powiedział:

  A jak było za dni Noego, tak będzie i za dni Syna Człowieczego.
  Jedli, pili, żenili się i za mąż wychodzili aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki i nastał potop, i wytracił wszystkich. Łuk 17:26-27

  Noe budując Arkę, tym czynem głosił, że będzie potop. Arkę budował przez około 120 lat i był widowiskiem dla ówczesnego świata. Ludzie mogli się opamiętać i poznać Tego, który był Bogiem Noego. Mieli na to ponad sto lat.

  Dalej działo się tak:

  I rzekł Pan do Noego: Wejdź do arki ty i cały dom twój, bo widziałem, że jesteś sprawiedliwy przede mną w tym pokoleniu. 1 Mojż 7:1

  Bóg kazał Noemu wejść do Arki, było to siedem dni przed potopem:

  Gdyż po upływie siedmiu dni spuszczę na ziemię deszcz, który będzie padał przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy, i zgładzę z powierzchni ziemi wszelkie istoty, które uczyniłem. 1 Mojż 7:4

  Noe był posłuszny:

  Wszedł więc Noe z synami swymi i żoną swoją, i żonami synów swoich do arki przed wodami potopu. 1 Mojż 7:7

  następnie:

  Po siedmiu dniach spadły na ziemię wody potopu. 1 Mojż 7:10

  Co ciekawe, czytamy, że gdy Noe i jego rodzina weszli do Arki, Bóg zamknął za nimi drzwi:

  A te, co weszły jako samiec i samica, z wszelkiego ciała weszły, jak mu rozkazał Bóg. I zamknął Pan za nim. 1 Mojż 7:16

  Od tej pory nikt już nie mógł się opamiętać. Łaska została wyczerpana. Przez te siedem dni drzwi do Arki były zamknięta a Arka ta była jedynym ratunkiem.

  Tak samo będzie na końcu.

 48. Szymonie nie o to mi chodziło może jak będę miał chwilke czasu to opisze ci to dokładnie.
  Moja największa wątpliwość której nie mogę pojąć i nie wiem czy mi pomożesz choć po cichu na to liczę.Mianowicie chodzi wizje Ellen White podobno pisała o tym że była na innych planetach pełnych mieszkańców i spotkała także Henocha na jednej z nich.Kosmici to twór demoniczny od tego zacznijmy ale także co piszą adwentyści z warszawy oraz ogólnopolscy?

  Czy naszą Ziemię odwiedziły istoty pozaziemskie? Niewątpliwie. Biblia pełna jest przykładów odwiedzin istot niebieskich z tą jednakże różnicą, iż byli to posłańcy od Boga, czyli aniołowie. Mieli za zadanie przekazywać wolę Bożą lub bezpośrednio wpływać na losy ludzi, czy całych narodów. Złe duchy, czyli upadli aniołowie, także pojawiają się na kartach Pisma Świętego, chociażby we wszelkich przykładach opętania. Ich działanie jest zdecydowanie destruktywne.

  Kościół Adwentystyczny odnosi się sceptycznie do wszelkich doniesień na temat UFO. Abstrahując tu od rzeczywistych zdarzeń, jak zjawiska przyrodnicze, oszustwa, badania naukowe i wojskowe – zjawiskom UFO (pol. NOL) przeciwstawia się świadectwo Biblii, z którego pośrednio wynika, iż UFO to działalność diabelska, mająca na celu zwiedzenie człowieka i oddalenie go od Boga (por. Efez. 6,12).

  Podczas tych demonstracji fenomenów psychicznych (czyt.: spirytystycznej działalności złych duchów) dochodzi do złudzenia, które zwodzi nasze zmysły. O możliwościach tych istot niech świadczy chociażby realność wizji przedstawianych przez demony przed oczyma Jezusa podczas kuszenia na pustyni (por. Mat. 4,1-11). Zdarzenia te są bardzo podobne do tych, które mają miejsce podczas niektórych objawień maryjnych, np. w Fatimie czy Medjugorje, dlatego bez wątpienia można je zaliczyć do tej samej grupy.

  Także adwentyści z Warszawy piszą że kosmci to twór demoniczny.O tej informacji z Ellen White wiem z jednego filmiku,to prawda?

 49. Kosmici w takim ujęciu jak się ich przedstawia w mediach jako latające spodki odwiedzające naszą planetę to twór demoniczny. Bóg się nimi nie posługuje więc muszą być pod kontrolą innej mocy.
  Inne jest pytanie czy Bóg nie stworzył innych istot? Wiemy z Biblii, że stworzył. Aniołowie, 24 starców, 4 tajemnicze postacie pełne oczu to tylko parę przykładów z nich.
  Wydaje mi się, że Stwórca powołał do życia bardzo wiele różnych istot. Mogą oni zamieszkiwać inne planety – nie widzę w tym problemu. Jest to jednak zupełnie coś innego od zjawiska UFO. Paweł piszę, że „staliśmy się widowiskiem dla świata i aniołów, i ludzi” (1 Kor 4:9). Pokazuje nam tutaj 3 jakby rodzaje stworzeń: te na ziemi – ludzie, aniołowie, oraz inne istoty zamieszkujące świat. Paweł piszę wyraźnie, że te istotny mogą nas oglądać. Czy zatem potrzebują jakiś latających spodków w tym celu aby zwodzić ludzi? Absolutnie nie. Wszelkie objawienia UFO nie prowadzą ludzi do Boga a raczej ich od Niego odciągają więc to by było dziwne gdyby Bóg wymyślił taki właśnie sposób oglądania nas przez świat.

  Osobiście wierzę, że Bóg dał możliwość oglądania nas wiernym stworzeniom a zjawisko UFO jest rzeczą, którą posługuję się szatan aby zwodzić ludzi.

 50. Szymonie co ja bym bez ciebie zrobił 🙂
  Przekonałeś mnie do tych kosmitów wcześniej miałem poczucucie egoizmu teraz tego załuje.Mam pare problemów teologicznych dotyczących tych kosmitów może ty mi to wyjaśnisz:
  1.Jezus zbawił tylko nas czy był na innych planetach?
  2.Jak będę stał przed Jezusem to nie wiem na kogo będę patrzył na ziemianina czy Marsjanina?
  3.Jezus wróci tylko na ziemie czy też na inne planety?
  4.Kosmici mają swoje niebo czy będą z nami żyli na nowej ziemi?
  Oj Szymonie żebyś wiedział tylko co ja teraz przeżywam 🙁
  Jest jeden kościół który mi pasuje mianowicie twój, tylko ten podziela moje poglądy chociaż z wieloma mam ogromne-przeogromne wątpliwości.Nazywają was sektą ja jeżeli do was dołącze nie chce być nazywany sekciarzem,nie chcem też się zawieść że wejde do fałszywego kościoła a potem będę musiał z niego wychodzić.Tak bardzo chce rozwiać wątpliwości i po prostu do was dołączyć.Największe wątpliwośći są z Ellen White chociaż też pare dotyczących waszych doktryn.
  mianowicie:
  -Sabat
  -Jedzenie wieprzowiny,piscie kawy/herbaty
  -Piekło
  -No i te widzenia nieba mówisz że są niebiblijne ale dziecko 4 letnie spotkało swoją nie narodzoną siostrę.Jak to wyjaśnić wy uważacie że śpimy do Powrotu Pana.
  Teraz Ellen White to może napisze bez myślników.
  Jest tyle zarzutów w inernecie że była masonka (pomnik na grobie) że była fałszywym prorokiem,że nie nauczała zgodnie z Biblią,że uczyła wiary w 3 Bogów nie w jednego,że ma wiele nie spełnionych proroctw i to jest ważne:
  -Jerozolima nigdy nie zostanie odbudowana (została)
  -Że ci co żyli za jej czasów nie umrą tylko doczekają powrotu Pana (dawno nie żyją)
  Tych dwóch nie mogę zrozumieć bo ewidetnie się myliła to znaczy ze nie była prorokinią.
  Jeszcze pare kwestii:
  -Wierzyła w date powrotu pana w 1843 roku nie pamiętam dnia a jak wiemy nikt nie zna dnia ani godziny,potem zmieniła date na 1844 r.Czym ona się różni od fałszywego proroka mormonów.Zarzucają jej także zmienianie Biblii pod własne objawienia,was też o to podejrzewają.Piszą też że była oszustką bo była wegetarianinką( nie jadła mięsa)A jej rodzina mówi że jadła kanapki z mięsem,nie pozwalała jeść owoców morza a jej rodzina mówi że jadła ostrygi.Nie wiem czy kojarzysz stone zbawienie.com autor pisze że współpracujecie z Watykanem,że jesteście ich sektą itd…
  A jak wiemy uważacie ich za antychrysa (który ma być osoba a nie instytucją)
  Jeszcze jedno z Ellen White myślisz że skoro pisała że była na innych planetach to to była prawda?Tylko to że spotkała Henocha to ciężko mi w to uwierzyć.Co on by robił na innej planecie przecież był zabrany do nieba nie rozumiem.
  Szymonie nie wiem co robić nie wiem czy jest dla mnie jakiś Koscioł z wami mam tyle wątpliwości chociaż tak mi się podobacie.Nawet mam zbór obok siebie.Te nie spelniona proroctwa Ellen White.Też na pewno to przezywałem gdy miałeś przejść do Adwentystów.Znalazłem jakies argumenty na to że ellen white była od Boga bo wkoncu jesteś u nich.Już nic nie wiem nie chce mi się normalnie życ.

 51. Jeszcze jedno pisałeś ze Ellen White przewidziała atak na World Trace Center.Dasz jakiś cytat?
  Pozdrawiam.
  Z niechęcony do życia i zagubiony Bartek

 52. Nie wiem teraz czy mam odpowiadać na te poprzednie pytania czy na te co teraz zadałeś.

  Te wszystkie wątpliwości, które masz to jest dokładnie to co piszę internet o nas. Gdy ja chciałem wstąpić do tego kościoła musiałem przejść przez te wszystkie wątpliwości i sprawdzić każdą z nich, krok po kroku. Nie zajęło mi to jednego dnia a półtorej roku. Dopiero po takim okresie postanowiłem się ochrzcić właśnie w tym kościele.

  Tobie zalecam podobne podejście do sprawy. Daj sobie czas. Sprawdź wszystko: wątpliwość po wątpliwości. Na początku nie będziesz widział całego obrazka ale z biegiem czasu zobaczysz, że wszystko razem pasuje jak ulał i zgadza się w 100% z Biblią. Na to potrzeba jednak czasu ponieważ wróg rozsiał tyle kłamstw na nasz temat, że ciężko z tego wszystkiego wykopać coś wartościowego. Jest tego tyle, że człowieka, który nie zna nikogo z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego od razu odrzuca i wyrabia sobie zdanie o nas na podstawie tych nieprawdziwych doniesień. Jezus powiedział, że „po owocach ich poznacie”.

  Chciałbym Cię prosić abyś sprecyzował jedno pytanie a potem dopiero następne. Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na wszystkie wątpliwości na raz. Proszę, zachowajmy jakiś porządek – będzie łatwiej. Napisz zatem jaka sprawa nurtuje Cię najbardziej i od niej zacznę.

  Osobiście uważam, że powinieneś iść do tego kościoła, który jest obok Ciebie i poprosić o lekcje Biblijne. To do niczego nie zobowiązuje. Znajdzie się pewnie jakiś człowiek, który chętnie porozmawia z Tobą na temat Twoich wątpliwości w cztery oczy. Tak jest łatwiej rozmawiać niż poprzez komentarze. Od nas łatwiej jest wyjść niż do nas wejść. Poznasz co ma on do powiedzenia i wtedy zdecydujesz.

  W sprawie tych nie spełnionych proroctw to są one wyjęte z kontekstu – musiałbyś przeczytać całość.

  Co do WTC to o tym jest napisane w Testimonies vol 9 strona 11 i 12

 53. Szymonie mam postanowienie od dziś sprawdzam wszystkie wątpliwośći znasz jakąś stronę broniącą Ellen White?
  Teraz mam do ciebie 1 pytanie na tamte nie zważaj.Bardzo się martwię tym że w niebie i na nowej ziemi będziemy tylko 24 h na dobe kłaniać się Bogu.Ja mam takie marzenie żeby rozmawiać np. z aniołami.Żeby była piękna przyroda której na ziemi nie ma,piękne rośliny,wiele wiele zwierząt i żebym mógł spełniać wszystkie swoje potrzeby i pragnienia.Kocham grać w piłke.Myślisz że to co napisałem te moje marzenia będą mogły takie być?Nie będziemy non stop kłaniać się Bogu?
  Pozdrawiam.

 54. Nigdzie Biblia nie mówi, że niebo będzie okropnym miejscem gdzie się tylko bije pokłony.
  Zastanów się czy Ojcu by się to podobało? On chce abyśmy byli wolni i cieszyli się życiem.
  Gdy Biblia mówi o oddawaniu czci Bogu to nie ma w domyślne bicia pokłonów bo to mu czci nie oddaje! Jezus powiedział jak będą Jego naśladowcy czcić Ojca:

  Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali. Jan 4:23

  Więc jeśli jesteś szczery przed Bogiem i chcesz się z nim zaprzyjaźnić i postrzegasz Go jako miłującego Ojca mówiąc tylko prawdę TO WŁAŚNIE TYM ODDAJESZ MU CHWAŁĘ.

  Najlepszą metodą oddania czci Bogu jest posłuszeństwo Jego prawu. Znasz dekalog – żyj według niego. Pamiętaj jednak, że 10 przykazań są napisane na 2 solidnych podstawach: miłuj Boga z całego serca i miłuj bliźniego jak siebie samego. W ten sposób – poprzez posłuszeństwo prawu – oddajemy chwałę Bogu. To jest największy wyraz miłości – posłuszeństwo.

  Bicie pokłonów z uwagi na strach przed zagładą nie oddaje chwały Bogu a raczej Go obraża ponieważ maluje się Jego obraz jako jakiegoś strasznego despoty, który żąda tylko władzy i oddania bez miłości ale przecież Ojciec taki nie jest! Jezus – Bóg z nami – oddał za nas życie bo tak bardzo mu na nas zależy. Stał się sługą a nie władcą tyranizującym swoje stworzenia. Patrz na Jezusa – jest On obrazem Ojca.

  Czy będziesz mógł robić te rzeczy, o których napisałeś? Myślę, że daleko lepsze niż te, które możesz sobie nawet wyobrazić. Gdy przykładowo teraz w wiosenny dzień idziesz na łono natury aby popatrzeć na drzewa / kwiaty / zwierzęta w lesie to czy nie czujesz wdzięczności do Boga? Zastanów się, On to wszystko stworzył dla nas:) Po to abyśmy z tego korzystali i cieszyli się Jego darami. Dlatego daleko więcej zostaniemy obdarowani gdy będziemy mu wierni na tej planecie.
  Skoro Bóg już teraz nam dał piękną przyrodę abyśmy się nią cieszyli to co dopiero w niebie?

  Nie dopuszczaj do siebie myśli jakoby Bóg przygotował dla nas miejsce, w którym nie będziemy szczęśliwi. Ta wątpliwość jest od Szatana. Gdy się nad nią skupiasz, spełniasz wolę wroga.

  Bóg wie dokładnie jak nas stworzył i co nam się podoba. Wie, że lubisz się ruszać i grać w piłkę. Jestem jednak przekonany, że w niebie będziemy mieli nawet lepsze atrakcje i choć gra w piłkę jest bardzo przyjemna (a sam sobie lubię pograć) to w miejscu dokąd Bóg nas prowadzi będą atrakcje / sporty zdecydowanie ciekawsze.

 55. Szymonie dawno sie nie odzywałem:)
  Miałem kłopot z pojęciem sprawy innych ludzi we wszechswiecie i wizji Ellen White i już jagby to powiedzięc ją rozumiem.Wierze w to 🙂
  Sam pisałeś że UFO to działalność diaboliczna mająca na celu oderwanie od Boga tak się dzieje bo ludzie piszą że to kosmici nas stworzyli itd…(boje się że to prawda)Wierze że są inni ludzie.Sam pisałęś że może mogą nas oglądać ale UFO jest demoniczne więc jak wyjaśnić to?

  http://innemedium.pl/wiadomosc/potwierdzono-prawdziwosc-zdjecia-wielkiego-ufo-nad-chile

  Jak to może byc działalność demoniczna,materialny ogromny przedmiot???

  Jeszcze jedna kwestia.Jak wiesz mam problemy emocjonalne nie chce cię brać na litość broń Boże.Tylko strasznie się boje np sytuacja z Rosja i Ukrainą,Trzesienia ziemi ostatnie np takie

  http://www.koniec-swiata.org/yellowstone-coraz-wieksza-aktywnosc-sejsmiczna-wlasnie-doszlo-trzesienie-ziemi-o-magnitudzie-4-8/

  http://www.koniec-swiata.org/trzesienie-ziemi-o-magnitudzie-51-st-w-rejonie-los-angeles/

  Bardzo się boje że będzie jakaś klęska żywiołowa lub wojna myślisz że coś nam grozi?Wiem że są to znaki Powrotu Pana ale bardzo chciałem wiesz dołączyc do jakiegoś Koscioła np do waszego.Poczytać jakies historie z nim związane itd…
  Myślisz że mamy jeszcze pare lat?
  Pozdrawiam.

 56. Hej,
  Wybacz, że odpisuje po czasie.
  Jak wyjaśnić takie zdjęcia? Z reguły są one sfałszowane. Nie zmienia to faktu, że szatan ma dużą moc. Skoro aniołowie Boży mogli się pokazywać ludziom, to diabeł też ma taką moc.

  Na tej planecie spotka nas wiele cierpień. Nie będę Ci ściemniał, że jest inaczej. Nie znajdziesz pokoju w próbie odrzucenia tego. Pojednaj się z Bogiem przez wiarę w ofiarę Jezusa na krzyżu. Pismo mówi:
  Usprawiedliwieni zatem z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, Rzym 5:1

  Tylko w ten sposób możesz odzyskać pokój serca mimo tego co się dzieje na zewnątrz.

 57. Witam Szymonie na wstępie bardzo chcę Cię przeprosić że tak ci zatruwać życie wybacz bracie.Muszę ci powiedzieć że w ostatnich dniach bardzo dużo czytałem o was i coraz bardziej zacząłem się do was przekonywać,ale nie dlatego pisze dzisiaj do ciebie a z powodu wczorajszej nocy.Ledwo ją przeżyłem to był koszmar,wszystko przez kilka filmików z udziałem byłych adwentystów jeden z 40 letnim stażem strasznie zmieszali was i E.W z błotem.Nie wiem czy je oglądałeś i przez nie przechodziłeś ale błagam cię Szymonie o pomoc ja już nie mam siły do tego wszystkiego.Błagam cie pomóż mi.Bardzo chciałbym żeby prawda była po waszej stronie ale skoro tak doświadczeni byli już adwentyści tak uważają to chyba mają rację?Błagam o pomoc Szymonie błagam.

  http://www.superfakty.info/index.php?option=com_content&view=article&id=96:byem-katolikiem-potem-adwentyst-dnia-siodmego-teraz-jestem-dzieckiem-boym&catid=7:osobiste-doswiadczenia&Itemid=14

  http://www.youtube.com/watch?v=WuGoDavosTs

 58. W internecie jest wiele takich filmów / artykułów. Swojego czasu trochę się tego naoglądałem.

  Mówisz, że skoro byli 40 lat adwentystami to przecież się nie mylą? Jest wielu adwentystów, którzy nimi byli 80 lat i więcej czy zatem oni się mylą?
  Chodzi mi o to, że to, że ktoś był 40 lat w jakimś kościele a potem z niego wyszedł niczego nie zmienia bo powodów na ich odejście mogło być wiele.

  Musisz prześledzić te argumenty, które oni podają.
  Weź jakiś zarzut, który się pojawi i sprawdź czy jest on zgodny z prawdą. Potem weź następny i tak dalej.

 59. Czemu ciągle próbujesz podjąć decyzje na podstawie słów nieznanych Ci ludzi?
  Studiuj Biblię i zobacz czy nauczania Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego są z nią zgodne.
  To jest jedyny sposób. Jezus jest prawdą. Jeśli znajdziesz Jezusa, znajdziesz Jego Oblubienice.

  Na tej stronie jest poruszonych mnóstwo wątków. Czy mógłbyś mi napisać o czym konkretnie chciałbyś porozmawiać?

 60. Szymonie ciągle bardzo mi głupio że tak strasznie ci zawracam głowę i zabieram ci twój cenny czas na pewno nie zapomnę o tobie w dzisiejszej modlitwie 🙂
  Prawde mówiąc zawsze przejmował się zdaniem innym bardziej niż prawdą i to jest chyba moja największa wada.Dziś dużo filmików oglądałem o waszych nabożeństwach i aż dreszcze przechodzą,macie tak ogromną wiarę nigdzie czegoś takiego nie widziałem,to jest po prostu niewiarygodne.Tylko nie mogę zrozumieć bo dzisiaj znalazłem kolejne świadectwa członków waszego Koscioła którzy mówią że trwali w sekcie,fałszywej religii,czcili fałszywą prorokini.Powiedz też się tym przejmowałeś jak chciałeś dołączyć?Jak to pokonałeś?Wybacz że ja ciągle o tym ale nie wiem co zrobić.Dzięki ci za wszystko Szymonie dawno mi nikt tak nie pomógł jak ty:)
  Bóg z tobą.
  Pozdrawiam.

 61. Bartek, czemu aż tak wielką wagę przywiązujesz do przynależności do jednego konkretnego kościoła (wyznania)? Czy myślisz, że to Cię zbawi? Tylko od Boga zależy kto wkroczy w Jego Królestwo, a posiada On swój lud w każdym kościele.

  Słuchaj, Bartek – Szymon jest jak widać bardzo zajętym człowiekiem. Nie jest w stanie rozwiać wszystkich Twoich wątpliwości. Sam musisz to robić. Niekonieczie teraz. Nie za tydzień, miesiąc. Daj sobie czas. Rozwijaj swą wiedzę i badaj 'jak się sprawy mają’. Nie gorączkuj się tak. Mam wrażenie, że chcesz wiedzieć wszystko tu i teraz i za wiele wymagasz od Szymka. Bóg, jeżeli istnieje, widzi Twą gorliwość i na pewno znajduje upodobanie w tym jak bardzo usilnie go szukasz.

  Jeśli chcesz porozmawiać na tematy wiary, możemy to zrobić prywatnie poprzez neta. Także poszukuje. Nie przynależę do żadnego wyznania. Formalnie jestem co prawda katolikiem, ale niepraktykującym od lat. Dlatego nie mam interesu, by przekabacać kogokolwiek do swojego kościoła. Odezwij się na maila – saladin85@tlen.pl – to w miarę możliwości pogadamy.

  Pozdrowienia dla Ciebie i Szymona
  Z Bogiem

 62. Wiecie co przed dosłownie chwilą dostałem ataku nerwicy.Co jeśli nie ma czegoś takiego jak Bóg jeśli on nie istnieje,człowiek go stworzył.Co jeśli nie istniał żaden Jezus nie był żadnym mesjaszem nie został ukrzyzowany i nie powstał zmartwych jaką mamy pewność że tak było i nie są to bajki?Mamy na to jakieś dowody?Moję wątpliwośći pochodzą z paru materiałów.
  Znalazłem taki gdzie odnaleziono grób całej rodziny Jezusa i że wcale nie zmartwychstał na scianach było napisane Jahwe Powstań,było napisane o żonie Jezus Mari.Co jeśli chrześcijaństwo to bajka?Blagam o pomoc błagam.

  vod.pl/zagadki-lud…2,125721,w.html

  http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2525

 63. Szymonie na wstępie ogromnie przepraszam za moje zachowanie.Wiesz co nie patrz na tamte pytania.Mam jedna ogromną watpliwość co do zmartwychstania Jezusa.Film Jamesa Camerona z 2007 roku mowi on tam że znalazł grób rodziny Jezusa imiona z nowego testamentu,jest tam też znak chrzescijanstwa ryba i napis Jahwe Powstań mówi także że zrobił testy dna (nie wiem jak) i że wyszło że to faktycznie jest grób Jezusa.Jeżeli chrystus nie zmartwychstał to moje życie legnie w gruzach nie będę w stanie życ.Czy faktycznie ten film to prawda i nasze życie znaczy moje legnie w gruzach?Czy są jakieś dowody na zmartwychstanie Jezusa czy moze faktycznie apostołowie je ukradli i ułożyli do grobu który znalazł James Cameron.
  Błagam o pomoc i jeszcze raz przepraszam.

  O to ten artykuł:

  http://www.kosciol.pl/article.php/20070802104952523

 64. Bartku
  Twoje posty czytam na cieniach i na innych forach także. Bardzo ci współczuje i jedyna rada jaka mi przychodzi do głowy to modlitwa . Możesz też (jeżeli znasz) poprosić jakieś osoby nowo narodzone , no wiesz prawdziwych chrześcijan by pomodlili się nad tobą 🙂

  pozdrawiam

 65. Witam Szymonie przepraszam za tak głupie pytania,postanowiłem przejść do konkretów.Po obejrzeniu tych filmików z byłymi 40 letnimi adwentystami którzy nawet byli w szkołach adwentystycznych.Znalazłem ich przyczyny odejścia i oczerniania was.Podam je i chciałbym jeżeli chcesz i masz czas oczywiście odniósł się na razie do pierwszego.
  -Ich zarzut brzmi o dziwną rzecz którą głosiła Ellen White mianowicie że podczas sądu zostaniemy bez pośrednika (bez Jezusa) uważają że jest to unieważnienie ukrzyżowania i śmierci Jezusa za nas.Słyszałeś o tym jak się do tego odniesiesz bo szczerze mówiąc nie rozumiem tego.

 66. Wiele rzeczy o które posądzają ludzie Ellen white w ogóle nie było przez nią napisane. W tym przypadku wydaje mi się ze wiem o czym mogą oni mówić jednak fragment o którym myślę doskonale się zgadza z Biblią. W każdym razie prosiłbym Ciebie o podanie odniesienia do książki i konkretnego paragrafu gdzie są napisane te słowa, które ciebie nurtują. Przeczytam całość w kontekście w jakim było to napisane i się odniosę do tego.

 67. Szymonie wybacz że nie odpisywałem,o tym wiem ze słów byłego adwentysty tylko tyle.
  Znalazłem artykuł pastora byłego z ponad 30 letnim stażem o Ellen White tego już się chyba wytłumaczyć nie da.Co ty na ten artykuł powiesz?
  Znalazłem w internecie też książkę który obala tezy Ellen White nawet ją znał słyszałeś może o tym?

  http://www.zbawienie.com/Ellen-White.htm

 68. Kiedyś czytałem ten artykuł.
  Proszę Cię sprawdzaj wszystko osobiście bo szatan mnóstwo kłamstw i manipulacji pozostawił w internecie.
  Jeśli chcesz znaleźć prawdę musisz odszukać wybrany fragment i przeczytać go w szerszym kontekście. Zastanowić się nad tłem historycznym, w którym zostały dane słowa były napisane oraz musisz porównać je ze wszystkimi innymi rzeczami, które dana autorka pisała w tym temacie. Następnie (gdy już będziesz rozumiał intencje zawarte w wybranym fragmencie) należy porównać daną myśl ze Słowem Bożym.

  Nie czytaj tego co szatan pozostawił w internecie. Idź prosto do Biblii i sam z nią porównuj wszystko.
  Biblia każe badać duchy czy są z Boga (1 Jana 4:1) ale jak badać? Szukać po internecie? NIE!!! Przecież szatan może tam łatwo umieścić co mu się podoba i pomieszać tak prawdę z fałszem, że w końcu dosłownie zgłupiejemy i będziemy mieli straszny mętlik w głowie.
  Powinniśmy badać duchy pod kontem Biblii. Nie słuchaj opinii nikogo. Moich opinii nie słuchaj. Mamy jednego nauczyciela – Jezusa Chrystusa. Idź do Jego Słowa aby poznać Jego wolę. Z Jego Słowem porównuj dzieła Ellen White. Jeśli chcesz poznać prawdę – nie czytaj artykułów z internetu a sam ją odszukaj poprzez studium Biblii połączone z modlitwą.

 69. Hej Szymonie!
  Audycji nie przesłuchałem, ale przeczytałem komentarze i mam jedną uwagę. Chodzi o słowo „Elohim” i o podaną przez ciebie informację jakoby był to wyraz w liczbie mnogiej.
  Nie jest to prawda.
  W języku hebrajskim to nie końcówka -im decyduje o tym czy wyraz jest w liczbie mnogiej czy nie. W hebrajskim by rozpoznać liczbę mnogą muszą być spełnione trzy warunki:
  1. Rzeczownik musi mieć końcówkę -im, (ten warunek jest spełniony)
  2. przymiotniki opisujące ten rzeczownik muszą wszystkie być również w liczbie mnogiej,
  3. czasownik zastosowany do tego rzeczownika, też musi być w liczbie mnogiej.

  W hebrajskim mamy wiele wyrazów które kończą się na -im, ale nie jest to liczba mnoga, chyba, że spełnione będą pozostałe warunki.

  Biblia zaczyna się od słów: „Berejszit bara Elohim…”, a czasownik „bara” jest w liczbie pojedynczej, dlatego też rzeczownik do którego się on odnosi jest w liczbie pojedynczej. W liczbie mnogiej byłoby „baru”.

  Poza tym słowo to w Biblii jest używane do opisu wielu innych rzeczy a nie tylko Boga. Np. nazywani są tak aniołowie, sędziowie, ołtarz w świątyni, a także pogańscy bogowie (i w tym przypadku rzeczywiście spełnione są te trzy warunki, więc jest to liczba mnoga np.w 1 Samuela 28:13 ), królowie, prorocy. Nie uważasz chyba, że ołtarze w świątyni też były trzy, albo sędziowie, czy prorocy taż są trójcami (np Wyjścia 4)?

  Co do wyrazu „eloah”, który często bywa błędnie uważany za wyraz „elohim” tylko w pojedynczej liczbie, to jest to analogiczne do identycznej sytuacji w bliźniaczym języku arabskim. Tam też mamy dwa słowa: „illa”, oraz „Allah” i też pozornie wygląda to na liczbę pojedynczą i mnogą.
  Otóż te wyrazy (illa i eloah) oznaczają po prostu „bóg”, albo angielskie „god”. Natomiast wyrazy „allah i elohim” znaczają „Bóg”, albo angielskie „The God”. Jest to więc rozróżnienie między Bogiem a bożkami.
  W tym przypadku co do końcówki -im występuje identyczna sytuacja jak w przypadku wyrazów 'kodosz’ – tłumaczonego jako „święty” oraz 'kodaszim’ tłumaczonym jako „najświętszy”.
  Tak więc „elohim” to po prostu ktoś bardziej boski niż „eloah”.

  To by było tyle jeśli chodzi o lekcje hebrajskiego. Polecam też tłumaczenia linearne – łatwo wtedy zobaczyć gdzie jakie słowo jest używane. Warto też korzystać z konkordancji.

  Trzymajta się!

 70. Chwilkę po słowach: „Berejszit bara Elohim”… czytamy słowa: „u·iamr Elohim noshe adm” czyli „I On mówi, uczyńmy człowieka…” i w tym miejscu jest już totalne pomieszanie z poplątaniem. Liczba pojedyncza miesza się z mnogą.
  Elohim to jest liczba mnoga od El – te 2 kolejne warunki nie mają racji bytu w przypadku trój-jedynego Boga.

 71. i w tym miejscu jest już totalne pomieszanie z poplątaniem. Liczba pojedyncza miesza się z mnogą.”

  Rzeczywiście tek jest i różnie to można tłumaczyć. Może najpierw mówi do kogoś, a potem tworzy sam? Może mówi o sobie w liczbie mnogiej, tak jak robi to władca? Można też tłumaczyć, (i pewnie Tobie o to się rozchodzi) że mówi sam do siebie, bo jest w trzech osobach.
  A co powiesz na identyczne wyjaśnienie, tylko z tą różnicą, że jest nie w trzech tylko w czterech osobach? Czy takie wytłumaczenie kłóci się Twoim zdaniem ze Starym Testamentem?

  Ja nie o tym chciałem pisać. Możesz wierzyć w co chcesz i mieć dowolną doktrynę, i na prawdę nie musisz wymyślać nowych zasad dla hebrajskiego języka, by te doktryny udowodnić. Co byś nie napisał w hebrajskim by rozpoznać liczbę mnogą muszą być spełnione trzy warunki które podałem i jest właściwie komiczne stwierdzenie, że zasady hebrajskiego obowiązują zawsze tylko nie w przypadku gdy chodzi o Trójcę Świętą.
  A piszesz, że: „2 kolejne warunki nie mają racji bytu w przypadku trój-jedynego Boga.”

  Samo słowo „elohim” NIE JEST również liczbą mnogą i zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Jest masa słów w hebrajskim które wyglądają na liczbę mnogą a nią nie są:

  -„panim” oznacza 'twarz’ a nie 'twarze’,
  -„betulim” oznacza 'dziewictwo’ a nie 'dziewice’,
  -„kodaszim” oznacza 'najświętszy’ a nie 'świętości’,
  -„chaim” oznacza 'życie’ a nie 'życia’,
  -„baalim” oznacza 'właściciel’ a nie „właściciele”.

  Identycznie te wszystkie wyrazy są w liczbie pojedynczej dopóki nie zostaną spełnione warunki 2 i 3, które podałem. I co ciekawe wszystkie te wyrazy pochodzą z Biblii i jakoś żaden chrześcijański tłumacz nie dopatrzał się w nich nigdy liczby mnogiej.
  Wygląda to tak jakby w przypadku Trójcy Świętej gramatyka przestawała nagle obowiązywać. 🙂

  Ale nawet jeśli przyjąć, że „Elohim” może oznaczać „trój-jedynego Boga” to jak wyjaśnisz użycie tego słowa w stosunku do:
  -ołtarza w Świątyni,
  -sędziów w Israelu,
  -pogańskich bożków,
  -aniołów,
  -proroków,
  -królów,
  -duchów zmarłych.

  Ja widzę dwie możliwości: albo wszystkie te rzeczy i osoby też są „trój-jedyne”, albo 'elohim’ nie jest liczbą mnogą.

 72. Wydaje mi się, że musiałbyś poczytać wypowiedzi również innych tłumaczy biblijnych. Twoje zdanie jest bardzo jednostronne.

  Tłumacze Biblijni są zgodni, że liczba mnoga przykładowo w „uczyńmy…”, „zejdźmy i pomieszajmy im języki…” nie jest formą mnogą użytą w celu uwydatnienia autoryteru (tak jak jest to często stosowane w naszych czasach) ponieważ takie formy nie występują w Biblii.

  Skąd wziąłeś te zasady na liczbę mnogą? Nie wyglądają one na kompletne. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której warto wspomnieć otóż chodzi o rdzeń słowa Elohim jakim jest El. Jest to bardzo dziwne, że skoro El jest liczbą pojedynczą to Elohim nie jest mnogą? To nie ma najmniejszego sensu. Nawet jeżeli jakiś profesorek aby udowodnić swoją religie wymyśli sobie swoje reguły to zdrowy rozsądek powinien podpowiadać nam coś innego.
  Podczas gdy Biblia uczy w wielu miejscach o Bogu jako o istocie złożonej, użycie formy mnogiej ma bardzo wiele sensu.
  Co prawda nie ma pewności, że w pierwszym rozdziale 1 Mojż Elohim odnosi się do wielu istot Bóstwa to jednak jest to forma mnoga od El. Może się ona odnosić bardziej do złożoności Bożej aniżeli do trynitarnej Jego natury – jednak ciągle jest to liczba mnoga.
  Możesz się wkurzać i wymyślać wiele zasad jednak wielu tłumaczy widzi w tym słowie liczbę mnogą.
  Słowo El oznaczać może „moc, siłę, władze” dlatego też może się odnosić do ołtarzy, królów, aniołów, itp. Forma mnoga Elohim jak najbardziej pasuje do Wszechpotężnego Boga.

 73. Szymonie, nie odpowiedziałeś na zadane przeze mnie pytania.

  „Wydaje mi się, że musiałbyś poczytać wypowiedzi również innych tłumaczy biblijnych. Twoje zdanie jest bardzo jednostronne.

  Tłumacze Biblijni są zgodni, że liczba mnoga przykładowo w “uczyńmy…”, “zejdźmy i pomieszajmy im języki…” nie jest formą mnogą użytą w celu uwydatnienia autoryteru (tak jak jest to często stosowane w naszych czasach) ponieważ takie formy nie występują w Biblii.”

  Ja pisałem, że „można to tak tłumaczyć” i niektórzy tak to tłumaczą. Ja też myślę, że to nie jest dla uwydatnienia autorytetu.
  Mimo to dziwne jest stwierdzenie, że nie występują takie formy w Biblii – nie występują pod warunkiem, że zakładasz z góry, że to nie jest taka forma. Bo jeśli jest, to już występują. 🙂
  Mojego zdania na ten temat nawet nie podałem. Chciałem pokazać tylko, że różni ludzie różnie to rozumieją.

  „Skąd wziąłeś te zasady na liczbę mnogą?”

  To raczej ja powinienem się spytać: gdzie Ty uczyłeś się hebrajskiego?
  Takie są zasady tego języka i tyle. Co tu można więcej powiedzieć?

  „Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której warto wspomnieć otóż chodzi o rdzeń słowa Elohim jakim jest El. Jest to bardzo dziwne, że skoro El jest liczbą pojedynczą to Elohim nie jest mnogą? To nie ma najmniejszego sensu.”

  Po pierwsze rdzeniem wyrazu elohim nie jest „el” tylko brzmi on „alef-lamed-hej” i w podstawowej formie czyta się go „eloah”. Po dodaniu końcówki -im oraz jednej kreski i jednej kropki zamienia się w „elohim” i NIE przesądza o liczbie mnogiej!

  Uważasz, że to nie ma sensu?
  A jaki sens ma tłumaczenie wyrazu „kodosz” jako 'święty’, a „kodaszim” jako 'najświętszy’?
  A jaki sens ma tłumaczenie słowa „betula” jako 'dziewica’, a „betulim” jako 'dziewictwo’???

  Ma taki sam sens jak w przypadku słowa „elohim”!
  Po prostu – sama końcówka „-im” nie oznacza liczby mnogiej!

  „Nawet jeżeli jakiś profesorek aby udowodnić swoją religie wymyśli sobie swoje reguły to zdrowy rozsądek powinien podpowiadać nam coś innego.”

  Ja wcale nie chcę ci udowodnić żadnej religii, tylko wyjaśniam ci gramatykę hebrajską. Nie pasuje ona widocznie do twojej religii – przykro mi.
  I nie wiem jak tobie, ale mi zdrowy rozsądek podpowiada, że skoro „betulim” oznacza 'dziewictwo’, a dopiero po dodaniu czasownika lub przymiotnika w liczbie mnogiej oznacza 'dziewice’, to znaczy, że takie są zasady tego języka.

  A co do „wielu tłumaczy”, to powiem ci, że każe Israelskie dziecko wie, że ci tłumacze widocznie nie wiedzą o czym mówią. I ja żadnych zasad nie wymyślam więc proszę nie zarzucaj mi tego.
  Powiem więcej ci tłumacze jeśli tłumaczyli całą Biblię to widocznie po prostu są nieuczciwi – bo znają te trzy, podane prze mnie zasady. Gdy chodzi o wymienione słowa z kocówką „-im” (np. kodaszim) zawsze tłumaczą je jako liczbę pojedynczą. Ale gdy chcą udowodnić Trójcę, nagle o tej zasadzie „zapominają”.

  Weź sobie kolego dowolny podręcznik do hebrajskiego i sam sprawdź!

 74. @Iwrit
  1. Czyli wychodziłoby na to, że hebr. końcówka „-im” pełni troszkę podobną funkcję do polskich „-stwo, -ctwo”, bo np.
  – koleżeństwo to zarówno cecha, jak i grupa kolegów i koleżanek
  – podobnie cechą i zbiorem osób są choćby: żołnierstwo, żołdactwo, mieszczaństwo, burżujstwo, łajdactwo, poselstwo, obywatelstwo (choć w tym drugim znaczeniu niektóre z tych rzeczowników są już przestarzałe).
  2. >>Mimo to dziwne jest stwierdzenie, że nie występują takie formy w Biblii – nie występują pod warunkiem, że zakładasz z góry, że to nie jest taka forma. Bo jeśli jest, to już występują.<<
  "Zróbmy, chodźmy, zstąpmy" itp. formy w Biblii nie uwydatniają autorytetu, bo gdyby tak było, to królowie w Biblii czy inne postaci też by takich form używali, choćby bluźnierczo. A nie używają, więc argument, że w Biblii takie formy używane są w odniesieniu do Boga, jest nie do utrzymania pod względem lingwistycznym.

 75. Witam wszystkich tutaj dyskutujacych!
  W podsumowaniu Waszej dyskusji proponuje obejrzenie ciekawego filmu nt. adwentyzmu.
  W studiu sa zaproszeni goscie byli czlonkowie kosciola ADS, ktorzy rztelnie w oparciu o materialy dowodowe omawiaja nauki Ellen White.
  Z tego co sie tam dowiedzialam, to u ADS jest nauka, ze staja przed tzw. „SADEM SLEDCZYM”, tzn. BEZ POSREDNICTWA JEZUSA CHRYSTUSA na podstawie tylko i wylacznie swoich uczynkow…czyli, ze „w czasie ostatecznym bedziemy musieli sami stawac przed Bogiem” i nadal sie tego uczy…Ale:
  Esencja chrzescijanstwa jest to, ze NIE MA ZBAWIENIA BEZ WSTAWIENNICTWA CHRYSTUSA, BEZ ODKUPIENIA JEZUSA CHRYSTUSA!!!
  Jesli stoisz tam bez posrednika jak to sie ma do twojej koncepcji chrzescijanstwa? Gdzie w tym jest chrzescijanstwo?
  Bo Biblia mowi: ” UWIERZ W PANA JEZUSA JEZUSA CHRYSTUSA A BEDZIESZ ZBAWIONY”.
  Biblia mowi przeciez, ze nasza prawosc jest jak plugawe lachmany…NIGDY NIE MOZEMY STANAC W OBLICZU BOGA BEZ JEZUSA CHYSTUSA! Jesli stajemy tam bez posrednika sami to NIE MA JUZ ZADNEJ NADZIEI!!!!!!JESTESMY WTEDY POTEPIENI!!! W momencie gdy uciekasz od prawosci Chrystusa jestes potepiony!!!
  Ron Goraybilla z „WHITE ESTATE” w Waszyngtonie ( towarzystwo zajmujace sie badaniem i przechowywaniem pism E.White) mowi tak: „PANI WHITE ZDAJE SIE TWIERDZIC ZE JEJ WIZJE STANOWILY OSTATECZNY SAD JEJ OBJAWIAJACEGO PRZEKAZU” oraz : ” PANI WHITE JEST KANONICZNA JESLI CHODZI O AUTORYTET DOKTRYNALNEGO INTERPRETOWANIA” ( czli jest nieomylna podobnie jak papiez!).
  Innymi slowy jak miales jakies pytania co do doktryny jej wizje byly OSTATECZNYM SADEM ODWOLAWCZYM!
  Nawet w „Oswiadczenie fundamentalnych doktryn adwentystow”, to ksiazka ADS mowi , ze jest ona (Ellen White) „NIEUSTAJACYM AUTORYTETEM”!!!!
  Polecam obejrzenie tego filmu:
  „11 Kult Ellen White #2, Dziwne&podstawowe wierzenia adwentystów CULT OF ELLEN G WHITE #2 STRANGE ”
  https://www.youtube.com/watch?v=hoyQQS4cQJ8

  „Sekret rodziny White – Wolnomularstwo”
  http://www.czujnyobywatel.com/sekret-rodziny-white-wolnomularstwo-a39.html

 76. @Gabi
  Twoje wypowiedzi są ni w pięć, ni w dziewięć pasujące do tematu. Tu ludzie rozkminiają Biblię, a Ty wrzucasz jakieś ciekawostki przedstawione przez byłych adwentystów. Czy Szymon cytuje Ellen White na poparcie tezy, że podział zwierząt na czyste i nieczyste wciąż obowiązuje? Pisz, proszę, na temat. Ja Ci mogę podrzucić dziesiątki „spiskowych” filmików nt. tego, że ziemia jest tak naprawdę płaska, reptilianie są wśród nas, masoni i okultyści siedzą w parlamencie…

 77. Witam.

  Szymonie, przyznam że blisko jest mi do ADS z punktu widzenia mojego poznania. Do żadnego wyznania nie jest mi tak blisko, ale odpowiedz mi co myślisz i jak zaprzeczyć lub pewnym przesłankom, które nakazują nam ostrożność.

  Zapoznałem się z niektórymi materiałami na Twojej witrynie. Oglądnąłem kilka filmów i zamierzam poznać tego więcej. Przynajmniej znaczna część tego co widziałem jest dla mnie w porządku z moim rozumowaniem i sensownie przekazujesz tą wiedzę.

  Wrócić jednak chcę to do sprawy Ellen White.
  Od razu podkreślę, że nie mam w zamiarze negować czegokolwiek na ten moment.
  Podchodzę i każdego zachęcam do ostrożności i otwartości na słuszność pewnych opcji (tak to nazywam).l

  Jednak „ślepe” zamknięcie się i pełne zaufanie jakiejś organizacji uważam przynajmniej za … nieco mało rozsądne. A organizacjami są wszystkie znaczące wyznania na świecie.

  I teraz napisz mi proszę jak się mają pewne kwestie, które niżej przedstawię w myśl Twojego poznania.

  1. Biblia nas przekonuje, że władca tego świata zwodzi całą zamieszkałą ziemię. CAŁĄ. Tym samym w myśl mojego rozumowania KAŻDE oficjalnie istniejące, większe wyznanie może być w jakimś stopniu, ziarenku kontrolowane przez siły ciemności … co nakazuje daleką ostrożność.

  Czy naprawdę możemy być na tyle naiwini, że jakieś wyznanie szatan pozostawił w 100% czyste bez swojego wpływu?

  Chrystus również wielokrotnie z dużym naciskiem przekazał dla pokoleń czasów końca – uważajcie aby was kto nie zwiódł.
  To chyba również nakazuje wielką pokorę i ostrożność.
  Warto przyjąć pewne opcje w sprawach, co do których jako ludzie jesteśmy bez szans na dokładne zrozumienie i wydanie oceny czy coś jest zwiedzeniem agentury ciemności czy faktycznym przekazem Boga.

  Jak się to ma do ADS?
  Czy wiesz, że w symbolice ADS można się również doszukać symboliki okultystycznej … to język, który wprowadziło królestwo ciemności do komunikacji pomiędzy swoimi sługami i demonami … po tym jak Bóg zmieszał ludziom języki.
  Ja uważam, że należy wiedzieć co to oznacza i tego unikać. Ukazuję np. ludziom i doradzam aby nie nosili symboli pentagramów bo to nie są „tylko gwiazdki” … itp.

  2. Wyznanie Świadków Jehowy założył Russell … to wyznanie to twór szatana. Sam twórca był z pewnością jego sługą i agentem. Zobacz w Google jak wygląda grób Russella znajdujący się w pobliżu loży masońskiej. To jest okultyzm i język szatana. Tak on daje świadectwo i pieczętuje swoje dzieła …

  Porównaj teraz grób postawiony Ellen White … będący oczywistym obeliskiem na cześć bóstwa, które pewnie znasz … (na B … ). Czy to nie budzi podejrzeń? We mnie wzbudziło. To tak jakby na grobie ustawić pentagram. Czy w Twoim odczuciu jest wszystko w porządku?

  Co o tym myślisz?
  Chętnie poznam opinię.

 78. @Damian

  Hej,

  Moja opinia jest bardzo zbliżona do Twojej. Uważam, że szczególnie w naszych czasach musimy zachować ostrożność. W naszym świecie tym bardziej u progu dziejów jest mnóstwo zwiedzeń.

  Jednak nie jest możliwym, że cała Ziemia jest pod kontrolą szatana i, że Pan Bóg nie ma tutaj swojego ludu. Widać to na przykładzie historii Izraela. Pan Bóg wyprowadził ich z ziemi egipskiej, przekazał prawo przez Mojżesza, strzegł ochraniał i wychowywał.

  Czy szatan nie miał do nich dostępu? Tak długo jak nie grzeszyli to nie miał jednak gdy odchodzili od Pana Boga to szatan miał do nich dostęp zwodząc niektórych.
  Przykładowo za czasów Jezusa „kler” był totalnie zwiedziony. Ludzie zaczęli wierzyć w Talmud zamiast w Torę. Jednak był to cały czas lud Boży ponieważ oni byli depozytariuszami Słowa Bożego (Rzym 3:1-2).

  Czy obecnie Pan Bóg niema na tym świecie jednej wiary, która jest „czysta”. Ja wierzę, że jest nią wiara Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i nie chodzi mi tu o wiarę indywidualnych wyznawców czy jakiegoś pastora ale o doktrynę. Przykładowo, jakoś ciężko mi w to uwierzyć, że picie napojów alkocholowych nie jest grzechem w innych kościołach podczas gdy Salomon zaleca aby nawet się na nie nie patrzeć jak jest wlane w kielich (Prz 23:31).

  Czy powinniśmy bezkrytycznie przyjmować to co pisała Ellen White? Absolutnie nie! Należy wszystko sprawdzić i dopiero gdy będziesz miał absolutną pewność, że była ona Sługą Bożym to powinieneś zacząć słuchać co Pan Bóg ma nam do powiedzenia przez nią. Jezus zalecił ostrożność i powinniśmy być czujni w tej kwestii. Ja miałem wątpliwości co do jej posłannictwa przez około 2 lata zanim zobaczyłem, że wszystkie zarzuty przeciwko niej są niezgodne z prawdą i zanim zobaczyłem, że ta interpretacja ewangelii jest prawidłowa i jedyna słuszna. Każdy musi sam dogłębnie sprawdzić tę sprawę. Weź jakąś jej książkę i zobacz czy ona głosi Słowo Chrystusa czy jest to raczej „mowa węża” pokrywająca się z masońskimi naukami?

  Kwestia obeliska dziwiła mnie dość długo. Po długich poszukiwaniach doszedłem do wniosku, że byłoby to na prawdę dziwne gdyby miała ona kontakt z masonerią a nie próbowała przekazać żadnych wierzeń masońskich. Ellen White nawet przestrzegała aby nie wstępować do żadnych tajnych stowarzyszeń. W czasach Ellen White obelisk jednak nie był symbolem łączonym z pogaństwem a ceny takich nagrobków były dość niskie. Polecam artykuł w tej sprawie: http://www.ellenwhite.org/content/faq/why-do-ellen-and-james-white-have-obelisk-their-graves

  Widzisz ja nie twierdzę, że np. Kościół Katolicki jest kościołem odstępczym na podstawie tego, że gdzieś w jakiejś katedrze mają symbol pogański. Problem polega na tym, że KrK jest przepełnione tą symboliką a dodatkowo (a może nawet jest to ważniejsze) ich wierzenie są w totalnej niezgodzie z Biblią.

 79. Witam,

  Dzięki łasce Pana Jezusa Chrystusa, Króla królów i Pana panów, przestrzegam wszystkich przed naukami kościoła adwentystów dnia siódmego, zbudowanego na fałszywych doktrynach diabelskich wniesionych przez panią Ellen Gould White.

  Jezus Chrystus pokazał mi ciemność w książkach pani White oraz przekleństwo na kościele adwentystów dnia siódmego. Doktryny pani White są ciemnością, kto otwiera te książki jest w wielkim niebezpieczeństwie. Należy zamknąć te książki, wyrzucić bądź unicestwić.

  Pani White nie rozróżniała pomiędzy starym a nowym przymierzem, jej nauczanie jest pomieszaniem obu przymierzy. Stąd powstała nauka zwana pierwotnie 'Ewangelią zdrowia’ oparta na segregacji pomiędzy pokarmami i nakazywaniu ludziom co mają jeść, zamiast uświęcenia z łaski przez wiarę i chodzenia w Duchu Świętym w darach i autorytecie zaczęto nakładać na owce i egzekwować 'Ewangelię zdrowia’ i po później rozliczać ludzi z tej nauki, piętnować ich gdyż Duch Święty nie został wylany na nich, a takie były prorocze oczekiwania pani White. Wszyscy zostali przejęci przez fałszywe światło pani White. To właśnie jej fałszywe światło jest blokadą wylania Ducha Świętego, jest ślepotą oczu i uszy, niemocą, hańbą, bluźnierstwem przeciw Duchowi Świętemu, wyzbyciem się mocy prawdziwej Ewangelii. Pani White była w kontakcie z aniołami lecz nie byli to aniołowie światłości. Jedną z objawionych jej nauk jest że Jezus Chrystus przed inkarnacją w człowieka był Aniołem Michałem – księciem anielskim. Inna nauka to znamię Bestii jako święcenie niedzieli, są to kłamstwa demonów. Znamieniem nie jest dzień, Nowe Przymierze daje wolność wobec dni, doskonałym Szabatem jest nasz Pan Jezus Chrystus. Jest to chip, elektroniczny środek płatniczy, technologia już istnieje i jest przygotowana na ukazanie się oczom świata w odpowiedniej chwili kryzysu, kto zna głos Jezusa Chrystusa ten ma tego zupełne potwierdzenie w sercu i nie trzeba go o tym nauczać.

  Adwentyzm od samego początku ma na sobie zaślepienie które pani White mu wmówiła. Duch Święty nie został wylany, wciąż obwinia się ludzi. Fałszywe światło pani White zaślepia równo wszystkich na całej linii, nawet jeśli by było możliwe zaślepiłoby nawet i wybranych, których często Jahwe, Jezus Chrystus ratuje bardzo trudnymi doświadczeniami życiowymi z tej warowni szatańskiej.

  Piszę to jako żywy świadek Jezusa Chrystusa, ochrzczony w Duchu Świętym i w wodzie, znający dary mocy i laskę i kij naszego Dobrego Pasterza.

  Mam na imię Cezary

 80. Szymonie, współczuję Ci, że musisz czytać tak wiele zbzikowanych komentarzy. Można odnieść wrażenie, że zagadnienia religijne przyciągają wyjątkowo dużo oszołomów: rozsądek schodzi na ostatni plan, a na pierwszy wysuwają się paranoja, obsesja, szaleństwo i głupota.

  Piszę „wrażenie”, bo to tylko moje przypuszczenie: jak czytam te komentarze, ręce mi opadają.

  Pozdrawiam

 81. @ wojownicywiary

  Jeśli na prawdę jesteś tak mocno przekonany o fałszywości tych nauk to proszę postaraj się wszystko dokładnie sprawdzić tak abyś z czystym sumieniem mógł powiedzieć innym nie tylko co jest nie tak ale i dlaczego. Bez tego Twoja wypowiedź niestety ale mało wnosi do dyskusji:(

  @ rumcajs

  Hehe, czasem muszę odczekać trochę zanim będę w stanie odpowiedzieć:) Ciesze się jednak, że Pan Bóg pozwala mi ciągle odpisywać na te komentarze:)

 82. Cześć!
  Czytając Pismo Św. coraz bardziej czuję, że Bóg wkłada w moje serce pragnienie wykluczenia z menu wieprzowiny, dlatego szukam materiałów w tym temacie. Postanowiłam napisać, ponieważ nurtuje mnie pytanie: czy chodzi tylko o mięso? Ponieważ właśnie z dzieckiem jemy gumy rozpuszczalne,w których jest w kładzie żelatyna wieprzowa. Żelatynę wieprzową można spotkać w wielu potrawach, między innymi w większości lodów, galaretkach, ciastach itp słodyczach. Czy przeszukując skład w poszukiwaniu podejrzanego składnika nie popadam w fanatyzm?
  A swoją drogą wykonujecie świetną robotę odkłamując wiele mitów 🙂
  Z pozdrowieniami – Kinga

 83. Hej,
  Biblia tego za bardzo nie uściśla więc ciężko mi powiedzieć.
  Ja osobiście nie zawsze przeszukuję skład produktów, które kupuje jednak jeśli zauważę w składzie żelatynę to takiego produktu nie jem. Czy jest to przesada? Nie wiem, po prostu sama myśl, że części jakiegoś martwego wieprza miałbym wkładać do ust mnie troszkę odrzuca.
  Myślę, że musisz tę sprawę przemodlić i przedyskutować z Panem Bogiem a On na pewno da Ci odpowiednie zrozumienie w swoim czasie.
  Pozdrawiam:)

 84. masz sie z Bogiem zgadzac ze to niedobre bo tak mówi drzewo zycia , drzewo sluchania sie Boga a nie jesc głownie nie tyle zelatyny;) co nie jesc z drzewa samoustanawiania co dobre a co zle

  szukac na siłe nie ma co – ja Ci powiem ze nic nie znajdziesz jesli zaczniesz szukac , by ciało karmic karm drzewem ducha nie cialo zelatyną 🙂
  ale tak niech kazdy pozostanie w tym co mu serce mow i jakie ma przekonania w zgodzie ze Słowem

  Kinga ….przypadkiem nie zapuszczaj brody .. bo napisano – zartuje , usmiechnij sie 🙂

  polecam tez kanał gr8deals2do

 85. @Mareczek P
  Czy chodzi tam o to, że dla chrześcijan niby jest teraz zdrowe mięso nieczyste a jedynie krew i to co uduszone czy ofiarowane bałwanom jest dla nich niezdrowe?

  Mnie się wydaje, że niczym się nie różni żołądek żyda od żołądka innego człowieka i dlatego jedzenie much, robaków, nietoperzy, żab czy świni jest niezdrowe również dla chrześcijan.

 86. Co za bzdury. Stary piszesz że nigdy nie usunąłeś żadnego komentarza ze swojego kanału. To dopiero hipokryzja. Marek Woźniak. Tak się nazywam. Gdzież się w takim razie one podziały? Obłuda hipokryzja i kłamstwa. Co do Twoich twierdzeń odnośnie przepowiedzenia ataku na WTC przez niejaką E White. Czytałem to. Tam jest ciekawy zwrot że to Pan Bóg do tego doprowadził. Tak myślisz ? Atak na WTC był efektem Bożego działania. Wiesz że dzwoni ale nie wiesz co i gdzie. Piszesz że sprawdzałeś wszystko przez półtora roku a tymczasem piszesz takie bzdury że szkoda słów. A kasujesz każdy komentarz który pokazuje Twoją nieudolność i manipulację której się dopuszczasz na ludziach. Ale Pan Bóg to wszystko widzi. To jest dobra wiadomość w tym wszystkim
  .

 87. @Marek Woźniak
  Zobacz na datę kiedy to powiedziałem, wtedy żadnego komentarza jeszcze nie usunąłem. Dopiero później zacząłem niektórych ludzi usuwać z uwagi na chamstwo i spamowanie. Teraz również jeśli nie będziesz prowadził uczciwej rozmowy opartej na faktach to usunę ciebie również z tej strony.
  Skoro sam jesteś ofiarą niesłusznych oskarżeń to powinieneś być bardzo ostrożny aby samemu tego nie robić.

 88. To proszę pokaż wszystkim że usunąłeś moje komentarze z YouTube bo były”chamskie”. Czytaj swoje komentarze lepiej. Albo bądź uczciwy i opublikuj wszystkie moje komentarze ze swoimi odpowiedziami uczciwy człowieku. Ręce opadają jak się czyta takiego gościa jak ty. Wystarczy prześledxić wszystkie komentarze które nie są ci po drodze żeby zobaczyć tego właśnie ”prawdziwego ducha miłości” którym no właśnie zioniesz? Szkoda słów. Mam nadzieję tylko że ludzie zrozumieją że nauka adwentystów to bardzo dużo ale nie w pokazaniu ludziom prawdziwego Chrystusa. To usprawiedliwienie z uczynków w wersji MEGA i ”kościół” zbudowany na człowieku. Piszę to jako były adwentysta który przekazał w śmietnik 150 kg makulatury pani White. Szkoda tylko pieniędzy które można było przekazać na Boże dzieło. Ale tak jak w każdej zwodniczej organizacji tak i u adwentystów chodzi o kasę. I to ogromną. A ty to wszystko wiesz a nie reagujesz. W zamian opluwasz wszystkich którzy ci to pokazują. Tyle jest wart twój profil i występowanie jako anioł światłości. Biblia mówi o takich jak ty.
  Pozdrawiam Marek Woźniak. Ten którego komentarze tak cię rozwaliły że usunąłeś je żeby zakryć swoją bezradność. Prawda jest brutalna w twoim przypadku.

 89. @Marek Wozniak
  Tak jak już ci powiedziałem, twoje komentarze nie były problematyczne więc sobie nie dodawaj. Były po prostu głupie. Nie słuchasz argumentów i nie przyjmujesz zdrowej logiki. Jedyne co robisz to wykorzystujesz naszą platformę do reklamowania swojej ideologii. Jeśli chcesz pogadać to nie ma problemu ale jeśli chcesz tylko robić sobie reklamę tego w co wierzysz to będę to usuwał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

mlWYC2

Please type the text above: