9 thoughts on “Apokalipsa: Wizja Nieba

 1. Dobrze, że robicie filmiki z księgi Apokalipsy.Właśnie mam tutaj taki problem.Czy Jezus Chrystus jest pierwszyM jeźdżcem apokalipsy? (Ap 6:1-4)

  Czekam aż będziecie omawiać rozdział 6.Bo tutaj jest bardzo dużo interpretacji.Jedni są zdania, że to Jezus inni, że to antychryst zwiastujący fałszywy pokój.

 2. @Maciej
  Musiałbym dokładnie zbadać sprawę także wybacz ale na dzień dzisiejszy nic nie napisze. Wolę się upewnić i ugruntować.

 3. Zgadza się Pismo Święte nas „policzkuje, osądza” .Pamiętam jak dwa- trzy lata temu wziąłem sie za czytanie Nowego Testamentu już po kilkudziesięciu stronach odpuściłem na długi długi czas. Po prostu słowo w nim zawarte było bardzo mocne, że tak powiem. Dziś jest podobnie z resztą, ciągle widzę ile to mi brak.

 4. Witam.
  W ewangelii Mateusza Piotr pyta co będzie z nimi, skoro wszystko zostawili i poszli za Jezusem. Jezus odpowiedział im, że zasiądą na tronach i będą wydawać sądy: Mt. 19: 27 Wtedy Piotr rzekł do Niego: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?» 28 Jezus zaś rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu12, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc13 dwanaście pokoleń Izraela. 29 I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy. 30 Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi.

 5. Tak właśnie się stanie. Sprawiedliwi będą nawet sądzić aniołów:

  „Czy nie wiecie, że święci świat sądzić będą? A jeśli wy świat sądzić będziecie, to czyż jesteście niegodni osądzać sprawy pomniejsze? Czy nie wiecie, że aniołów sądzić będziemy? Cóż dopiero zwykłe sprawy życiowe?” 1 Kor 6:2-3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

KTB4

Please type the text above: