6 thoughts on “Apokalipsa: List do zboru w Filadelfii

 1. Zastanawiam się nad tą częścią o żydach – jakoś mi nie w smak być żydem 🙂 (to odnośnie ich współczesnych działań na świecie).

  Drugą myślą, jaka mnie naszła podczas słuchania tego odcinka to refleksja nad znaczeniem słowa 'wkrótce’, które właściwie dla nas nie ma żadnego znaczenia poza tym iż 'kiedyś to nastąpi’.

  PS W końcu audio na równym poziomie z merytoryką – aż przyjemnie się słucha 😉

 2. Witaj Szymonie

  Wsłuchując się w twoje przemyślenia dotyczące „Listu do zboru w Filadelfii” , a będąc jednocześnie na progu analizy „ Listu do zboru w Laodycei „ nieuniknionym jest pytanie ile pozostało mi jeszcze czasu ?
  Brzemienne w znaczeniu pytanie „ łaska czy uczynki „ w kontekście wołania ile pozostało mi jeszcze czasu ? zmusić powinno każdego do analizy własnego życia .
  Zanim jednak zadam poprawnie to pytanie przytoczę pewien przykład z życia wzięty.

  Od paru lat coraz częściej w ciszy własnego sumienia wyrażałem pewną myśl, pewne pragnienie , z którym zwracałem się do Chrystusa.
  a brzmiało ono !
  Boże jeśli trzeba , to Ty Panie trzepnij mnie, walnij mnie tak abym się opamiętał .
  Walnij mnie tak abym się nakrył nogami , bo może wtedy zrozumiem , co chcesz mi powiedzieć i czego oczekujesz ode mnie ?.
  Tak więc po raz pierwszy On trzepnął mnie wyjątkowo skutecznie, a do tego skorzystał z mojej własnej głupoty. Uległem wypadkowi spadochronowemu co miało miejsce przed kilku laty świadomie pozostawiając mnie przy życiu celem żałosnego stwierdzenia, że niewiele zrozumiałem.
  A ponieważ jestem Jego własnością, ON w swojej trosce o mnie podjął decyzję, że należy mnie trzepnąć jeszcze raz lecz tym razem inaczej i znacznie mocniej .
  Uderzył więc w mój egoizm i chciwość odsuwając ode mnie materialny dorobek życia, pokazując przez brak pojmowanego przeze mnie bezpieczeństwa świadomość ubóstwa , mojej nędzy ducha, wprowadzając strach i przerażenie i tylko po to abym otworzył oczy.
  Ja zaś wściekle ujadając i żaląc się przed Nim sprawiłem, że musiał On trzepnąć mnie kolejny raz , bo nie docierało do mnie to, co On mi proponuje dla mojego dobra .
  Po tym trzepnięciu nakryłem się dosłownie nogami i leżę w łóżku, doświadczając Jego woli.
  Jestem uśmiechnięty, ponieważ mam czas „ którego nie mam ”.
  Nie potrafiąc odsłonić ukrytej odpowiedzi na pytanie ile mam jeszcze czasu rozpoczynam poszukiwanie tej właśnie odpowiedzi lecz w kontekście łaski i uczynków , czyli na co mam jeszcze czas ?.
  Młody roztropny człowiek powinien zadawać sobie pytanie, jak wykorzystać ten czas ?

  Jeśli zaś jest się tak opornym uczniem jak ja , który ciągle potrzebuje łomotu, aby nauczyciel i MISTRZ wbił mi w końcu do łba co powinien zrobić u progu braku czasu .
  W zderzeniu ze świadomością braku lub marności własnych uczynków funametem każdego dnia staje się pytanie , to na co mam jeszcze czas i czy mam jeszcze szansę na zbawienie ?

  pozdrawiam
  Krzysztof

 3. @Krzysztof
  Do puki żyjemy szansa jest. Jezus zawsze czeka z otwartymi ramionami aby nam wybaczyć i przyjąć do swojego Królestwa. Decyzja aby być mu posłusznym to najlepsza decyzja jaką może podjąć człowiek w swoim życiu. Nie poddawaj się. To dzięki Jego łasce możemy mieć uczynki. Najpierw jednak trzeba uwierzyć, że Bóg jest miłością i, że Jego droga jest najlepszą drogą dla człowieka.

  @Piotrek
  Wyślij proszę mi na maila (s@finalclass.net) adres, na który mam wysłać książkę.

 4. @5 o’clock
  Audio jest Twoją zasługą:)

  Słowo Żyd oznacza czciciela lub chwalcę Boga Jahwe. Niestety naród, który nosi to imię ukrzyżował tego, którego rzekomo czci.

  Rzym 2:28-29
  „Albowiem nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele,
  Ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga.”

 5. zaden naród nie ukrzyzował – to TY i JA ukrzyzowalismy – naród nie ma nic do rzeczy im zamknieto wzrok do czasu abysmy my dostali przejrzenie

  nie naród nie oni jacys nie jacys zydzi nie jacys rzymianie – MY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

XjVK

Please type the text above: