13 thoughts on “Pytanie: Czy grzech niewybaczalny może być wybaczony?

 1. Z tego fragmentu może wynikać, że masturbacja jest niewybaczalna- „…..bez obawy oddają się rozpuście… samych siebie pasą… obłoki bez wody wiatrami unoszone… drzewa jesienne nie mające owocu, dwa razy uschłe, wykorzenione… 13 rozhukane bałwany morskie wypluwające swoją hańbę… gwiazdy zabłąkane, dla których nieprzeniknione ciemności na wieki przeznaczone… 14”

 2. @ NIN chyba nie wystarczy żałować- JK2- „Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą. ” Chyba po za takimi biernymi aktami jak żałowanie, wiara ,trzeba trzeba jeszcze czegoś więcej..

 3. @Adam
  Jestem przekonany, że Jezus umarł za WSZYSTKIE grzechy.
  To jest właśnie wspaniałe w tym, że za każdym razem mogę do niego przyjść, poprosić Go aby mi wybaczył i uzdolnił do życia w czystości a On to zrobi!
  Gdy grzesznik przychodzi pod krzyż golgoty wyznając swoje winy w skruszę, Bóg odpuszcza mu je i wobec całego wszechświata ogłasza, że ta osoba jest Jego dzieckiem.
  Łaską jesteśmy zbawieni. To dzięki Jego łasce dostajemy siłę do walki z przyzwyczajeniami wcześniejszego życia.
  On wie, że jest nam ciężko i nie jest to łatwa walka. Sam jednak dowiódł, że można w śmiertelnym ciele być wiernym Bogu będąc posłusznym aż do śmierci i to do śmierci krzyżowej.
  Taką wierność dostajemy od niego w darze po wyznaniu naszych grzechów. Jednak często nam brakuję wiary aby się jej uchwycić. Bóg to wie, widzi i lituje się nam nami ponieważ „we wszystkim pokłada nadzieje”.

  Uświęcenie nie jest procesem trwającym chwilkę. Niestety. Uświęcenie zawsze w Piśmie występuje w formie ciągłej. Jako proces. Wiele razy będziemy musieli klęczeć przed krzyżem Golgoty patrząc na tego którego przebyły nasze grzechy. Oglądając tak wielką łaskę jaka nam jest okazana jesteśmy przemieniani.

  Głowa do góry!

 4. Dziękuje za odpowiedź, jestem naprawdę wdzięczny Wam za cały podcast i pełen podziwu za farmę w jakiej to funkcjonuje. Nie wiem, co bym bez Was zrobił, więcej takich ludzi jak Wy a ziemia byłaby niesamowitym miejscem. Pewnie po sądzie ostatecznym nowa będzie jeszcze lepsza niz sobie wyobrażam 🙂

 5. Zachowałem się jak jakiś opętany faryzeusz, sorry. Kurcze, szkoda, ze nie mogę się zalogować na forum, chętnie bym poruszył kilka kwestii, ale ciągle jakiś problem wyskakuje mi przy rejestracji.

 6. Grzech niewybaczalny może być wybaczony, gdy człowiek nie wie, kim jest Duch Boży, a tak to nie może być wybaczony, chodzi o rodzaj grzechu, jaki popiełnili faryzeusze.

 7. nie badz tak pewien darowania win bys chetnie dodawał grzech do grzechu

  np. Paweł czyz nie znał Jezusa? a jakze z trwogą sprawował zbawienie swoje -gdyby chodziło o nic to nigdy by nie popadał w utrapienie

  nie zawsze , zawsze kiedy chce je porzucic – jesli wyznaje lecz juz wie ze do nich powroci to zgroza

 8. A co jeśli czułem o tym że Duch św chce bym odrzucił np. swoje hobby a ja na opak odrzucałem tą myśl że to dla mnie dobre i dalej kontynuowałem swoją drogę wracając tym samym do świata . Teraz chce na nowo porzucić świat ale pewne sprawy nie dają mi spokoju. Kiedyś czułem że Duch Boży mnie prowadzi teraz nie zawsze. Czy fakt że chcę wrócić na słuszną, „nie moją drogę” oznacza że jest jeszcze szansa ?

 9. Módl się do Boga, poproś Go o wybaczenie, przez wiarę w krew Chrystusa je przyjmij, oraz odwróć się od grzechu a Bóg Cię przyjmie. To są jedyne warunki jakie musimy spełnić:)

  „Gdyż nie mam upodobania w śmierci śmiertelnika, mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się więc, a żyć będziecie!” Ez 18:32

 10. Rafał (29, 2014 at 20:18)

  super ze dostrzegasz grzech po to jest całe Pismo bys widział ze jestes grzeszny – doputy walczysz z grzechem doputy masz Zbawiciela – caly sens bys nie zasmakował w grzechu by Cie mierził i gniótł

  skoro Cie brzydzi trwanie w grzechu juz wygrałes bo serce masz nowe
  trzymaj sie tej drogi – nawet mniej wazne ze czasem mu ulegniesz , najwazniejsze ze to Cie nie cieszy i nie sprawia samozadowolenia z siebie

  shalom bracie grzeszniku 😉 z błogosławienstwem od brata grzesznika – swietsosc zaczyna sie i jest w sercu odmienionym

 11. … moze dokoncze bo swiat rozumie czesto po swojemu co by sie nie wydało ze popieram jak on 😉
  zaczyna sie i jest i to naprawde nie furtka do grzechu i JEST

  skoro skarb moj ze caly dzien mysle o chlebie ze smalcem to po dniu spedzonym na mysleniu io skarbie nie wpadam do chałupy zazerac sie serem
  skarb to skarb

  mozna zgreszyc nie znaczy trzeba znaczy nie trzeba ale strasznoscia moze sie tak zdarzyc

  tak apropo przemyslen co to znaczy hobby – bo jesli masz grzeszeszne hobby to znaczyc moze ze to twoj skarb- nie moze byc to twoim hobby bo znaczy ze masz skarb w grzechu?

  co moze zmieniac czlowieka – napewno nie chodzenie do kina i kawiarni , nie myslenie o meczach i motorach
  a wiara jest ze słuchania …. moc ma tylko odpowednia ilosc czasu przeznaczona na Słowo
  obecnie tak jest to ułatwione ze łatwiej byc nie moze – internet ,kazania Słowo jest dostepne i tylko ono ma moc – nie ty chodzac dla swiata i ze swiatem

  nawet nie musisz wychodzic do swiatyni by spedzac czas na słuchaniu mojzesza
  masz wszystko pod reka co jest zdolne leczyc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

sYf8S1

Please type the text above: