Sezon 2 – Łaska czy uczynki?

Pobierz audio
Pobierz video

Czy moje starania dają mi zbawienie. Czy jest to zasługa jedynie łaski? Może jednak muszą być jakieś uczynki? Te problemy rozważam w dzisiejszym odcinku.

16 thoughts on “Sezon 2 – Łaska czy uczynki?

 1. Odcinek fajny, bardzo fajny, ale ten greenbox hmm nie przyjemnie się ogląda ,gdy wszystko ci się na ekranie rusza, zacina i nie mogłem się skupić, a może to wina mojego komputera…
  W każdym razie bez tych efektów specjalnych jest przyjemniej 🙂
  No właśnie dla mnie oczywiste jest coś takiego ,że jeżeli „Należysz do Jezusa” to automatycznie chcesz stosować się do „prawa mojżeszowego” 🙂 a odwrotnie to raczej nie działa.

 2. Dobry odcinek, jak zwykle.
  Moim zdaniem chodzi o to, że jak już będziemy wierzyć, to to jest tak po prostu ułożone, że się chce dążyć do wykonywania dobych uczynków. Chociażby dla tego, że Bóg tak lubi 😉

  Ulubiony prowadzący to Szymon. Dla tego, że do Michała się jeszcze nie do końca przyzwyczaiłem, ale tym odcinkiem potwierdził to, że daje radę 🙂

 3. Szymon tak, jest sympatyczny ale też znam już jego zdanie na parę tematów, a Michał jest świeży, bardzo sympatyczny, zrobił dobre wrażenie i jestem ciekaw jego dalszych wywodów na tematy Biblijne, dlatego ,że z tego co już powiedział wyrobiłem sobie o nim zdanie.
  Moje zdanie brzmi tak :
  „Jak na razie Michał wydaje mi się, bardzo sympatyczną osobą, która na dłuższą metę jest warta uwagi”

 4. Jak zwykle dziękujemy za miłe słowa 🙂

  Otóż, prawidłowa odpowiedź na pytanie konkursowe, to…:
  obaj prowadzący dają radę

  W związku z tym, nasze nagrody wędrują zarówno do Waldka, jak i Crzszmana 🙂 Bądźcie z nami, już wkrótce kolejny odcinek Cieni Przyszłości!

 5. mnie to się chyba nigdy nie uda wygrać konkursu, bo słucham zawsze z opóźnieniem (ale to jest właśnie moc podkastingu), niemniej uważam, że jedyną prawidłową odpowiedzią jest odpowiedź udziolona przez kobietę, bo jakże ma mi się podobać jakiś facet? A już kompletnie nie mogę pjąć jak ma mi się podobać jakiś facet 'bardziej’ 🙂
  Żarty żartami a odcinek fajny. Nie wiem czy tylko ja zwróciłem uwagę ja kiepską jakość nagrania audio (jeden kanał)?
  Jakby co to podpowiem troszkę sposobów na lepszą jakość z uwzględnieniem posiadanego sprzętu – wystarczy się zapytać (pytajcie a będzie wam dane) 🙂

 6. Dobry odcinek, tylko czemu nagrany jest na jednym kanale stereo. Jak ktoś nie ma przełącznika na mono w playerze, to trochę mu się trudno będzie słuchało na słuchawkach, kiedy dźwięk jest tylko na jednej słuchawki.

  I jeszcze jedna sprawa.
  Dawno mnie tu nie było. Wszedłem dziś i coś nie mogę znaleźć na stronie linka do kanału RSS. Na szczęście jest w katalogu podkastów:
  http://feeds.feedburner.com/CieniePrzyszlosci

  Niemniej jednak przydałby się link na stronie, najlepiej w menu na górze strony.

 7. Bardzo dobry temat i wyłożony doskonale.Sprawdziłem w Biblii i wszystko się zgadza.Wszystko byłoby ok gdyby nie ta książka Ellen White pt „Wielki Bój”

  Wiecie co :P…znacie pewnie Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego.Święcą sabat tak samo jak wy tylko, że odłączyli się od was w 1931 i w tej książce uzasadniają dlaczego.Ich zdaniem Ellen White to plagiatorka, która nic nie pisała od siebie a jedynie ściągała od innych.

  Proszę bardzo oto cała książka na ten temat.

  http://www.kchds.pl/niewinne_klamstwo/niewinne_klamstwo.pdf

  Teraz będziecie musieli pewnie dowalić sobotnikom, ale to przecież nie fair, będziecie walczyć w innymi sabatarianami.Nawet wasi kumple was negują.Moja dobra rada, wywalcie te pisma Ellen White bo ona nie pisała nic od siebie.Niektóre doktryny ustanowiła takie, że nawet protestanci się z was śmieją BA! nawet inni czciciele soboty.

  Pozdrawiamy z kościoła chrześcijan dnia sobotniego.

 8. czciele soboty? smieja sie z innych?

  jak mozna czcic sobote?
  jak mozna smiac sie (drwic) z kogos? nad kims mozna bolec – nigdy drwic , to jakis kosciół pod wezwaniem „jedno wielkie nieporozumienie” jesli to sie praktykuje

  chrzescijanie ? z koscioła xxx ?
  a moze tylko tym „innym protestantom” sie wydaje ze są chrzescijanami? 😉

 9. Witam forumowiczow.Czy da sie udowodnic te tezy o zbawieniu z laski tylko na podstawie slow Jezusa i czterech ewangelii,bez listow Pawla,poniewaz nie do konca mam zaufanie do tych listow i raczej je traktuje jako apokryfy.

 10. Paweł tylko cytował Stary Testament:

  „Oto człowiek niesprawiedliwy nie zazna spokoju duszy, ale sprawiedliwy z wiary żyć będzie.” Habakuk 2:4

  Pisma Pawła są w DOSKONAŁEJ zgodności z Biblią. Paweł był prorokiem Bożym akceptowanym chociażby przez apostoła Piotra a skoro apostoł Piotr go akceptował to tym bardziej my powinniśmy.

 11. Dzięki wam otwieram się na Pana Boga w zdumiewającym tempie. Mam do was ogromny szacunek za to co robicie. Zabieram się do słuchania odcinka. Oby tak dalej. Czekam na kolejne odcinki z niecierpliwością 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

KWYru

Please type the text above: