Podstawowe symbole

Pobierz video
Pobierz audio

Omawiam podstawowe symbole używane w proroctwach. Po tym odcinku powinniście rozumieć dużo więcej przepowiedni. Mówię symbolice takich słów jak: Smok, Lew, kolor niebieski, purpurowy, czerwony, woda, wody, ogień, owoce, drzewo figowe, gwiazdy, anioł, Babilon, kobieta, wszetecznica.

11 thoughts on “Podstawowe symbole

 1. Fajny odcinek, jak zwykle. Raczej się z tobą zgadzam. Nie zawsze, ale zwykle tak 🙂
  Nie masz komentarzy, bo… Nie wiem czemu… Może zrób kilka kontrowersyjnych odcinków, to zaczą :p

 2. Hej. Przesłuchał dziś właśnie ten odcinek. Bardzo fajnie wszystko przedstawiasz, dla mnie ważne jest, że pokazujesz i mówisz na które wersy się powołujesz. Dla niektórych jest to męczące pewnie ale u mnie za to masz wielki plus. Jedyne na co mogę zwrócić uwagę to słowo Kościół używane przez ciebie. Myślę, że jest jeden Kościół i są nim wierzący ludzie a nie organizacje religijne (i z tego co rozumiem to właśnie w takim drugim znaczeniu używasz go). Nie jestem znawcą w dziedzinie proroctw dlatego też z chęcią posłucham innych odcinków. Pozdrawiam

 3. @Łukasz’ryf
  Masz rację w Biblii znajdujemy definicję Kościoła jako świątyni Boga, jako wierzących. Wszyscy, którzy pełnią wolę Boga są jakby ciałem Chrystusa – Kościołem.
  Jednak potocznie słowo to ma inne znaczenie. Mówi się, że jest Kościół Anglikański, Kościół Luterański, Kościół Katolicki itp… Staram się mówić w języku słuchaczy i używam tego słowa w sposób bardziej potoczny, mówiąc o doktrynie/instytucji. Postaram się zwrócić na to uwagę. Dzięki.

 4. zly tez zym i papiestwo i wszystko poza biblijnymi chrzescijanami jest zle i piekielne.
  ciesze sie wiec waszym szczesciem biblijni chrzescijanie, wspaniale ze wasze jest zbawienie.

 5. Wiem i rozumiem, dlaczego używasz w ten sposób. Często szybciej i łatwiej tak powiedzieć niż tłumaczyć przez ileś minut, co konkretne słowo oznacza według Pisma. Z drugiej strony jak sam pokazujesz na przykładzie znaczeń symbolicznych prawidłowe rozumienie jest bardzo ważne do dochodzenia prawdy.
  DjR ( nie wiem czy to przypadek czy jesteś prowadzącym „NaStoProcent” podcast) Ja za bardzo nie rozumiem pojęcia biblijnego Chrześcijaństwa. Nie wiem czy słowa „…wspaniale ze wasze jest zbawienie…” ale z tego, w co wierze Zbawienie pochodzi od Boga i mają do niego „dostęp” wszyscy ludzie, choć nie wszyscy wybierają je. Jeszcze raz powiem, że ciekawy odciek i w miarę możliwości posłucham pozostałych. Pozdrawiam

 6. Bardzo fajny podcast. Jestem w trakcie przesłuchiwania poprzednich odcinków, ale zdecydowanie podoba mi się forma i treść. Nie zrażaj się liczbą komentarzy, z czasem coraz więcej osób, które ogarniają temat, odkryje Twoją stronę i zacznie się solidna dyskusja. 😉

 7. Dziękuję za podcast. Bardzo ciekawy i długo na taki czekałam. Proszę nie opóźniać się z następnymi odcinkami.

 8. Dzięki za motywację:) Niestety w piątek raczej nie będzie znowu odcinka:( Wyjeżdżam na Białoruś. Postaram się tam coś w wolnej chwili nagrać ale dodam pewnie dopiero jak wrócę (poniedziałek).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

Yb3m

Please type the text above: