5 thoughts on “Ogólnie o proroctwach

 1. To mi sie podoba, konkretne odwoływanie się do pisma, a nie jakieś puste wywody.

 2. Witam.

  To ja pisałem w komentarzach na Odwyku w sprawie RSS’a Twojego videopodcastu.
  RSS, który podałeś (http://cienieprzyszlosci.pl/index.php/feed/) jest prawie dobry. Prawie, bo każdy opis odcinka zaczyna się nieklikalnym tekstem 'Play Video Pobierz video Pobierz audio ’.
  Główny problem polega na tym, że ja, odkąd zetknąłem się z podcastami, chcąc subskrybować jakąś audycję zawsze szukam linka do feed’a RSS. Nigdy nie wrzucam adresu strony głównej do czytnika, tylko podaje adres kanału RSS, a na tej stronie linka do niego nie chyba nie ma. Proponuję przepuścić kanał RSS przez FeedBurner, (żeby w przyszłości nie trzeba było zmieniać adresu RSS, np. w razie zmiany strony) i link do tego RSS’a wrzucić na stronę w widocznym miejscu.

  No i jeszcze jedna kwestia techniczna. Widzę, że teraz wideo odtwarzane jest za pomocą Microsoft SilverLight. Niestety, w systemach Linux, filmy udostępniane w tej technologii odtwarzane są przez aplikację Novell MoonLight, której wydajność jest, delikatnie mówiąc, tragiczna – filmy się odtwarzają z częstotliwością 5-ciu klatek na sekundę.
  Proponuję jednak powrócić do odtwarzania przez Windows Media Player (w Ubuntu działało wtedy bardzo dobrze), a jeszcze lepiej by było, gdybyś zrobił to co Martin, czyli do odtwarzania video wykorzystywał standard HTML 5 (kodeki: Theora oraz Vorbis), ponieważ ten standard jest otwarty i działa poprawnie na wielu platformach.

  Sam videpodcast zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie. Pozdrawiam i czekam na nowe odcinki.

 3. Dzięki „W” za uwagi.
  Nigdy wcześniej nie prowadziłęm podcastu więc za bardzo jeszcze nie wiem co i jak.
  Dodałem link do RSS’a który kieruje do feedburnera.
  Wywaliłem linki „Pobierz video”, „Pobierz audio”, „Play video” z RSS’a.
  Ciągle walcze z dobrą kompresją plików video tak aby nie korzystać z wmv jednak cały czas nie udaje mi się tak skompresować mp4 żeby było o porównywalnych rozmiarach. Nie chce korzystać z wmv bo pamiętam jaka to była udręka na linuksie także spokojnie, format się zmieni jak tylko nauczę się kompresować pliki do mp4 tak aby mało zajmowały i miały przyzwoitą jakość.
  Ciągle się uczę i wszelkie uwagi są mile widziane.
  Dzięki.

 4. Prosze o kontakt, bardzo interesująco przedstawiacie zagadnienia biblijne, ale jedno mi w tym wszystkim nie pasuje. Otwórz ostatnio słuchałam waszych wyjaśnień dotyczących proroct i na zakończenie dodałeś takie stwierdzenia ze gdy przyjdzie Jezus, ludzie zmartwychwstaną następnie czeka nam podróż, możesz podać mi na to dowody biblijne? Z tego co ja sie orientuje mamy zostać tutaj na ziemi o czym mówi Biblia. Czekam na jakiś kontakt. pozdrawiam Iwona

 5. @Iwona39

  Hej!

  Dzięki, że piszesz:)

  W skrócie tak to widzę: Podczas przyjścia Jezusa niesprawiedliwi zostaną unicestwieni, sprawiedliwi zmarli zostaną zmartwychwzbudzeni a żyjący przemienieni. Następnie sprawiedliwi spędzą 1000 lat w niebie. Będą tam sprawować sąd (1 Kor 6:3). Po okresie 1000 lat Ziemia zostanie odnowiona, niesprawiedliwi zmartwychzbudzeni, miasto święte (Nowe Jeruzalem) zstąpi na ziemie, niesprawiedliwi zostaną raz jeszcze zwiedzeni przez wroga, zaatakują Nowe Jeruzalem i końcowo zostaną unicestwieni w jeziorze ognia i siarki (patrz Obj 20).

  Parę dodatkowych wersetów z Biblii na poparcie tego co mówię:

  Otóż Jeremiasz opisuje czas, w którym nie było na Ziemi nikogo oraz Ziemia była w takiej postaci jaka była przed rozpoczęciem stworzenia (Jer 4:23-26). Od czasów Jeremiasza jeszcze to proroctwo się nie wypełniło. Jedyny sensowny czas kiedy to się może wypełnić to czas 1000 lecia między pierwszym zmartwychwstaniem a drugim (patrz Obj 20)

  Kolejną sprawą jest to co piszę Paweł o spotkaniu się z Jezusem. Przeczytaj 1 Tes 4:15-18 i zwróć uwagę na werset 17: „…razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana;…”

  Jezus powiedział o „domu Ojca” tak: „W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.” (Jan 14:2).
  Jezus wstąpił do nieba i tam też to miejsce dla nas przygotowuje.

  Jednak po 1000 latach Nowe Jeruzalem wraz ze świętymi zostanie przeniesione na ziemię (patrz Obj 21) i od tej pory naszym domem będzie nasz planeta Ziemia w odnowionym stanie.

  Nie chcę się dalej rozpisywać bo to dość obszerny temat jednak jeśli chciałabyś żebym jeszcze jakąś rzecz uściślił to śmiało pisz a chętnie się tym zajmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

5aqO

Please type the text above: