2 thoughts on “Ziemia przed tygodniem stworzenia

 1. Część, bardzo lubię Twój blog i oglądam od dawna. Bardzo mi dużo pomogły interpretacje piekła i 1000 letniego królestwa.

  Mam tylko dwa pytania:

  Czy obchodzicie szabat tak jak Żydzi? Tzn. od piątku wieczorem do soboty wieczorem? Bo Żydowska niedziela zaczyna się w naszą sobotę wieczorem, więc można”przypadkiem” obchodzić niedzielę.

  I czy według ADS jeśli nie świętuję szabatu to czy mogę być zbawionym? Tzn. mówicie, że zbawienie z wiary więc następnie jeśli nie świętuję w sobotę (ta żydowska) to w sumie grzeszę świadomie? I jak się to ma do Rz;14?

  Dzięki i pozdrawiam,
  Seba

 2. @Sebastian
  Cześć!
  Obchodzimy szabat od zachodu w piątek do zachodu w sobotę. Jednak nie robimy tego tak jak żydzi tylko staramy się skupić na tym co mówi Biblia w temacie tego jak odpoczywać tego dnia. Czyli odrzucamy tradycje rabinacką a pozostawiamy jedynie Biblię.
  Jeśli chodzi o Rzymian 14 rozdział to nie wydaje mi się aby tam była mowa o dekalogu. Raczej jest tam mowa o pokarmach, spożywaniu mięsa ofiarowanego bałwanom i o dniach postnych.
  Nie mniej jednak przestrzeganie czy nie przestrzeganie szabatu nie daje nikomu zbawienia. Zbawienie jest jedynie z łaski przez wiarę. Jedynie dzięki temu co dokonał Jezus.

  Jednak jeśli ktoś został zbawiony przez Jezusa i wie czego Pan Bóg od niego wymaga a mimo to z premedytacją chce się temu sprzeciwiać to czym jest jego zbawienie? Chodzi o to, że gdy na przykład złodziej zostanie zbawiony (oczyszczony od grzechu) i przyjmie Jezusa ale postanowi w swoim sercu, że będzie specjalnie znieważał Boga i dalej kradł to czy ktoś taki wejdzie do nieba?

  Podobnie ma się sprawa z innymi przykazaniami. Jeśli ktoś by nie przestrzegał Szabatu po to aby zniesławić Boga Biblii to czy ktoś taki będzie w ogóle szczęśliwy w niebie gdzie wszyscy będą chwalić naszego Stwórce?

  A więc podsumowując: uczynki nie dają nam zbawienia ale nasze zbawienie prowadzi nas do dobrych uczynków i chęci bycia posłusznym Jezusowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

C2fe

Please type the text above: