Czy Jezus Zniósł Prawo?

Pobierz audio

Wiele Biblijnych wersetów mówi o tym, że konsekwencją śmierci Jezusa jest to, że nie jesteśmy pod prawem. Jednak sam Pan powiedział, że ani jednak jota, ani jedna kreska nie zostanie w nim zmieniona. W tym odcinku dowiesz się jak należy całościowo spojrzeć na kwestię zniesionego prawa.

Link do materiału, o którym jest mowa w odcinku: Wypełnienie prawa przez Jezusa

2 thoughts on “Czy Jezus Zniósł Prawo?

 1. Witam!
  Ostatnio w środowisku adwentystycznym jest głośno o teorii którą wysnuł David Gates.Jakoby w marcu 2019 kończył się czas próby,słyszeliście może o tym ?Co o tym uważacie,czy faktycznie już tak mało czasu zostało?

 2. @Oskar_1231
  Tak słyszałem o jego teorii.
  Uważam, że jest to bardzo możliwe, że Jezus przyjdzie wkrótce ale argumenty „wujka Davida” nie do końca mnie przekonują.
  Przyrównuje on oblężenie Jerozolimy do wydarzeń czasu końca. Po pierwszym oblężeniu minęło 3.5 roku do zdobycia Jeruzalem. Przybycie papieża 23 września 2015 roku do kongresu Stanów Zjednoczonych David przyrównuje do oblężenia Jerozolimy i tu ciężko mi się z tym zgodzić. Oczywiście przemawianie w kongresie jest przełomowym wydarzeniem ale mówić, że jest to „oblężenie” to raczej przesada. Co prawda katolicy zdobywają bardzo dużo władzy w stanach (wystarczy spojrzeć na Supreme Court). Podobnie nie zgadzam się z nim, że już wszystkie zasady konstytucji zostały odrzucone ponieważ puki co amerykanie jako chyba jedyne państwo na świecie mają prawdziwą wolność słowa oraz większość z nich ma legalną broń w domach.
  Jednak jest to możliwe, że ma on rację. To jednak mało zmienia ponieważ musimy być gotowi każdego dnia. Te wydarzenia nie zaskoczą nas jedynie wtedy gdy będziemy gotowi już dzisiaj a nie jak zaczniemy się przygotowywać jak będzie jakiś zryw. Na wieś i tak trzeba się wyprowadzać, to wiadomo już od dawna.
  Na pewno już wiele nie zostało ale czy tylko pół roku? Jak wejdzie ta ustawa o ochronie środowiska to nie będzie to jeszcze prawo niedzielne w pełni. To znaczy: ta ustawa jeśli nawet przejdzie w takiej formie jak mówi David to jedynie zakaże handlu w niedziele. Znamię Bestii będzie wtedy gdy będzie nakaz święcenia tego dnia a ostatnią fazą znamienia ma być zakaz święcenia soboty. Na razie ta ustawa środowiskowa jest daleka od takich zakazów. Oczywiście może to się już szybko potoczyć jak będą jakieś wojny, problemy ekonomiczne czy kataklizmy.
  Nie chcę się rozpisywać w komentarzu bo wiele można by napisać na temat szczegółów wypowiedzi Davida a komentarze to nie miejsce na to. Mam nadzieje, że ogólny zarys tego jak ja widzę te rzeczy przedstawiłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

508whX

Please type the text above: