Wspomnijcie żonę Lota

Pobierz audio

"Wspomnijcie żonę Lota. Ten, który zabiegać będzie o życie swoje, by je zachować, utraci je, a kto je utraci, odzyska je." Łuk 17:32-33

Dlaczego Pan Bóg zamienił żonę Lota w słup soli? Jakie przestrogi ta historia niesie dla nas?

4 thoughts on “Wspomnijcie żonę Lota

 1. Żona Lota poniosła karę ustaloną. Nie mogła powiedzieć – … a ja nie wiedziałam…
  Na co więc liczyła..? Na to na co my wszyscy liczymy – że się uda! 🙂

  a tu upsss…

  Prawda jest taka, że wiele osób dziś grzeszy w sposób świadomy – licząc właśnie na to, że się uda!

  Jakie przestrogi niesie ta opowieść dla nas?
  Nie kombinujmy. Bóg i tak wszystko widzi! Chociaż czasami udaje że nie… i chodził po raju i szukał Adama i Ewy którzy skryli się przed nim….. myślicie że naprawdę nie wiedział co zrobili??? 🙂
  Bardzo dużo mnie uczycie. Dziękuję za każdą naukę i za Wasz czas poświęcony temu dziełu. Pozdrawiam!

 2. Witaj Szymonie !
  Chciałbym zapytać Cie o sytuacje na półwyspie Koreańskim..Czy jest w Biblii jakaś wzmianka o tym że KRLD zaatakuje USA? Widzimy teraz osłabienie USA na arenie międzynarodowej więc jak to się ma do waszego rozumowania że to oni są potęgą i zawiążą unie z papiestwem skoro zaraz tego kraju może nie być? Liczę na odpowiedź ponieważ nic z tego nie rozumiem.
  Pozdrawiam

 3. @Kamil2231
  Niestety tu Michał 🙂 Na podstawie mojej wiedzy nie znam żadnej wzmianki w Piśmie Świętym o ataku Korei Płn na USA.
  Odnośnie osłabienia potęgi USA – tu bym nie przesadzał i nie wieszczył ich upadku. Raczej przewiduję inny scenariusz – stając w obliczu osłabienia i utraty znaczenia, USA mogą posunąć się do jakichkolwiek kroków, byleby odzyskać utraconą pozycję. Jednym z tych kroków może być unia z papiestwem.
  Zauważ że po 9/11 przepchnięto przykładowo The Patriot Act, w imię ochrony interesów kraju. Co będzie dalej?

 4. Hej,
  Gdzieś mi przepadł ten komentarz i nie odpowiedziałem. Sorry, mieliśmy awarie na serwerze i maile się nie wysyłały. Awarię już naprawiłem.
  Jeśli chodzi o Stany to rzeczywiście będą się łapać wszystkiego aby nie utracić swojej pozycji a jako, że Watykan jest obrzydliwie bogaty bo dorobił się nieludzko podczas 2 wojny światowej to współpraca będzie ścisła. Ameryka robi się coraz mniej bogobojna i to widać będzie w gospodarce bo gdzie nie ma sprawiedliwości i uczciwości to interesy nie kwitną. Ameryka również robi się coraz bardziej lewacka, ludzie domagają się socjalizmu a niektórzy nawet komuny. Wielu chce odrzucenia karty praw i zmiany konstytucji. To jest prosta droga do upadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

DPYqg

Please type the text above: