3 thoughts on “Słowo na sobotę odc. 2 – Przyjście Pana

 1. „Trwajcie cierpliwie, bracia, aż do przyjścia Pana. Oto rolnik czeka wytrwale na cenny plon ziemi, dopóki nie spadnie deszcz wczesny i późny. Tak i wy bądźcie cierpliwi i umacniajcie serca wasze, bo przyjście Pana jest już bliskie. Nie uskarżajcie się, bracia, jeden na drugiego, byście nie popadli pod sąd. Oto sędzia stoi przed drzwiami. Za przykład wytrwałości i cierpliwości weźcie, bracia, proroków, którzy przemawiali w imię Pańskie”
  Jakuba 5.7-10

  Wielka jest chwala Pana Zastepów jemu moc i chwała na wieki wieków Amen

 2. Haseron, uznajemy to za odpowiedź na pytanie konkursowe. Chcielibyśmy Ci wysłać nagrodę, wysłałem do Ciebie maila w tej sprawie.

 3. Otrzymaliśmy taki komentarz:
  Bardzo zwięźle i na temat, dobry odcinek. Tylko nie wiem skąd ty wziąłeś te 120 lat głoszenia o potopie przez Noego. Bo szukam, szukam i jedynie tu mowa ze 120 lat człowiek będzie żył, bo żyje on za długo i po potopie ludzie żyli proporcjonalnie coraz krócej.

  Warto tu podążyć tym tropem i wypowiedzią z Księgi Rodzaju 6,3 (BT) :
  Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat.

  Skoro miałoby się to tyczyć długości życia po potopie, to dlaczego ludzie żyli sporo ponad 120 lat po potopie? Ktoś powie, że to jeszcze poprzednie „geny” o tym decydowały, no ale jeśli Bóg powiedział że tak będzie, to czy musiał mieć do tego „okres przygotowawczy”, kiedy człowiek żył coraz to krócej, aż do 120 lat? Jest to może i nieprzekonywujący argument, ale są jeszcze 2 kwestie – w Psalmie 90,10 jest mowa o 70-80 latach długości życia człowieka, a ponadto mamy przynajmniej 1 udokumentowany przypadek długości życia współcześnie ponad 120 lat (https://en.wikipedia.org/wiki/Jeanne_Calment). Można zatem wywnioskować, że owe 120 lat to „odliczanie” do dnia potopu.

  Spójrz też na to – w sporej części to o czym tu mówiliśmy:
  https://www.gotquestions.org/Polski/limit-wieku.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

4NY8f

Please type the text above: