Odrodzeni przez Słowo Boże

Pobierz audio

"Skoro dusze wasze uświęciliście przez posłuszeństwo prawdzie ku nieobłudnej miłości bratniej, umiłujcie czystym sercem jedni drugich gorąco,
Jako odrodzeni nie z nasienia skazitelnego, ale nieskazitelnego, przez Słowo Boże, które żyje i trwa." 1 Piotra 1:22-23

Prawdziwe nowonarodzenie możliwe jest jedynie przez Słowo Boże

5 thoughts on “Odrodzeni przez Słowo Boże

 1. Szymonie !
  Z wielkim niepokojem śledzę losy dzisiejszego świata,nie jestem w pełni świadom tego co głosi twój kościół ale chciałbym dowiedzieć się co uważasz o ostatnich wydarzeniach i pogłoskach o ataku USA na KRLD czy coraz mniej czasu na tym świecie nam zostało?Mam wrażenie że z każdym rokiem jest coraz gorzej ale nadal tu tkwimy….
  Pozdrawiam !

 2. Cześć Szymon
  Od jakiegoś Już czasu zacząłem czytać pismo. Stosunkowo późno bo jestem w twoim wieku (kiedyś się znaliśmy z tego co mi rodzice mówią i zobaczyłem ze starych zdjęć).ale do tematu niedawno pewna osoba zasiala gorączkę niepewności odnośnie Ewangelii lukasza a dokładnie sprzeczności z Ewangelia Mateusza w momencie kiedy Pan Jezus jest już przybity do krzyża razem z dwoma zloczyncami który drwia z niego (tak mówi Mateusz) co innego zaś lukasz. To pierwsza zecz. Druga sprawa to Dzieje Apostolskie Ananiasz i Zafira padają martwi przed Piotrem za sprawą Ducha za kłamstwo. Nie mogę jakoś tego sobie wyobrazić jak Duch Boży mógł by coś takiego zrobić. Jezu darowal przecież gorsze grzech niż ta.
  Nie rozumiem proszę o pomoc. Jak do tej pory pismo było spójne a tu nagle ta rozbieżności. Wirze że to z powodu mojego niedostatecznego poznania pisma niemniej jednak potrzebuję jasność w tej kwestii

 3. Hej, zauważ jednak, że sam Jezus nigdy nie nazwał Biblii Słowem Bożym.. Nigdy o Prawie nie wypowiedział się jako o 'swoim prawie’.

  Najważniejsza jest relacja z Duchem Świętym i to co słyszymy, to jest to Słowo Boże. Litera uśmierca, aczkolwiek warto badać Pisma.

 4. „Hej, zauważ jednak, że sam Jezus nigdy nie nazwał Biblii Słowem Bożym.. Nigdy o Prawie nie wypowiedział się jako o ‚swoim prawie’.
  Najważniejsza jest relacja z Duchem Świętym i to co słyszymy, to jest to Słowo Boże. Litera uśmierca, aczkolwiek warto badać Pisma.”

  Hmm..To chyba oczywiste, że Biblia jest słowem Bożym. Yeshua też ani razu nie nazwał się wprost Bogiem, nie mniej jednak z całego kontekstu Biblii, jasno to wynika.
  Najważniejsza jest relacja z Bogiem, a nie z jedną osobą Trójjedynego Boga. Duch Święty raczej nie jest w Biblii zbytnio wywyższany, co wcale nie odbiera mu Jego pozycji. Biblia uśmierca? Toż to herezja! Jak to co słyszymy może być Słowem Bożym? W swojej głowie? To czysty fanatyzm. Biblia W ŻADNYM miejscu tego nie potwierdza. Ba, nakazuje wręcz badać pismo (Dz 17:11, J 5:39, Iz 34:16, Rzym 15:14, Mt 22;29, Mk 12:24, 2 Tym 3:16.) Oczywiście, naśladowca Jezusa jest prowadzony przez Ducha Świętego, ale nie w taki sposób, jaki opisałaś.

 5. Hej,
  Wybaczcie coś mi się stało z notyfikacjami i nie dostałem maila jak napisaliście komentarze także dopiero teraz odpisuje.

  @Helena
  To co mówisz jest zwiedzeniem. Biblia jest lampą dla naszych stóp i bez niej możemy bardzo łatwo zbłądzić. Diabeł może nam szeptać do ucha i jeśli nie jesteś utwierdzona w Biblii to zostaniesz zwiedziona i go posłuchasz. Na świecie było już dosyć prześladowców, którzy wierzyli, że Bóg im kazał prześladować tak zwanych heretyków. Bez Biblii jesteśmy bezbronni.

  @Dawid
  Szatan stara się wszystkimi metodami podważyć wiarygodność Biblii. Gwarantuje Ci, że Biblia jest ze sobą spójna, czasem tylko trzeba trochę głębiej poszukać i przyjrzeć się bliżej.
  To co się stało z Annaniaszem i Safirą miało być przestrogą dla Kościoła. Jezus najbardziej występował przeciwko obłudzie a to co oni zrobili było właśnie obłudą. Bóg Starego Testamentu to ten sam Bóg co w Nowym Testamencie. Jego charakter się nie zmienił i ciągle nienawidzi grzechu. Zobacz historię Uzzy (2 Sam 6:3-7) lub pewnego bezimiennego proroka, który nie wykonał dokładnie tego co Bóg powiedział (1 Król 13). Zobacz co się stało gdy Izraelici zajrzeli do arki przymierza: 1 Sam 6:19. Paweł piszę o tym, że gdy niegodnie spożywamy wieczerze pańską to konsekwencją mogą być choroby lub śmierć: 1 Kor 11:27-34. Pan Bóg się nie zmienił. Jest ciągle wielce łaskawy ale też brzydzi się grzechem.

  To co jest napisane odnośnie łotrów na krzyżu wcale nie musi być sprzecznością. Jeden ewangelista napisał o jednym aspekcie zdarzenia pomijając pewne fakty a drugi postawił nacisk na coś innego.
  Przecież równie dobrze mogło być tak, że na początku obydwoje mu urągali ale później jeden nawrócił się widząc pokorną postawę Syna Bożego, upomniał tego drugiego złoczyńce i poprosił Jezusa o to aby o nim pamiętał w Królestwie.
  Po to mamy 4 ewangelie aby uzupełniały się nawzajem. Opis wspomnianej sytuacji wcale nie musi być sprzeczny ze sobą, może po prostu mówić o dwóch różnych zdarzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

jPNlqt

Please type the text above: