Oczyszczenie Świątyni

Pobierz audio
Pobierz wideo

Dzisiaj na warsztat wziąłem proroctwa z księgi Daniela, rozdziału 8 i 9. Skupiam się na wyznaczeniu początku okresu 2300 wieczorów i poranków.

6 thoughts on “Oczyszczenie Świątyni

 1. no rzeczywiście mało się reklamujesz, ja sama nie wiem jakim cudem trafiłam na twoją stronkę, zdaje się że przez jakiegoś komenta który zrobiłeś na odwyku czy coś takiego.

  a szkoda, bo jakoś nie widzę za bardzo, żeby ktoś robił audycje po polsku, takie, że faktycznie siada z Biblią i analizuje.
  Ja bym na twoim miejscu założyła jednak to konto na youtube, tylko że tam, to już trzeba się użerać ze strasznymi ludźmi na forach, wiem jakie chamskie kłótnie wybuchały pod filmami którym robiliśmy tłumaczenia.

  Fajny odcinek, trzeba będzie posłuchać kilka razy zanim się wszystkie informacje przyswoi. Wogóle fajne robisz podcasty, mam nadzieję, że ci się nie znudzi.

 2. Pojecia nie mam jak ty to wszystko ogarniasz, ale po prostu chwała ci za to, że tak dociekliwie analizujesz różne niuanse Pisma. W treści nic nie napiszę, bo laikiem jestem, ale słucham jak zapewne wiesz każdy odcinek po kolei.

 3. Witam!Biblia uczy o świątyni, ale duchowej rozumianej symbolicznej:

  Zarzut 1 Jeżeli przyjąć, że Mojżesz uczynił przybytek wg wzoru, który widział to musimy przyjąć, że świątynia niebiańska wygląda tak samo. Jak to pogodzić ze świątynią Salomona( np..Salomon uczynił 10 świeczników 1Krl. 7,48-49, a w przybytku Mojżesza był tylko jeden, była zbudowana z innego materiału)?

  Zarzut 2 Jeżeli świątynia niebiańska istnieje realnie w niebie to znaczy, że istnieją w niej przedmioty . Jak to pogodzić? Niebo to inna rzeczywistość?

  Zarzut 3 Wizja ukazana Mojżeszowi na Synaju nie dowodzi istnienia w niebie oglądanego modelu(wzoru). Danielowi ukazano w widzeniu barana mającego dwa rogi. To nie znaczy, że w niebie jest to zwierzę. Mojżesz ma Synaju otrzymał Zakon i wzór (plan) świątyni.

  Czym jest świątynia?
  Ciało Jezusa jest świątynią J 2,19-22, Mt12,6 Bóg jest świątynią Ez 11,16, Ap21,22 Lud Boży jest świątynią Ef5,23.30
  Lud Boży czyli świątynia potrzebował oczyszczenia. Czytamy o tym w Hbr 9, 22n.

 4. ad 1:
  Nie wiem jak Salomon zbudował świątynie. Nie ma to związku.

  ad 2:
  Niebo to nie inna rzeczywistość a inne miejsce. Tak, przedmioty w niebie istnieją! Jezus ma REALNE ciało. Jadł i pił z uczniami po zmartwychwstaniu po czym wstąpił do nieba. Uczniowie go widzieli jak został uniesiony do nieba a nie jak się przeteleportował do innej rzeczywistości, więc Niebo to inne miejsce a nie inna rzeczywistość.

  ad 3:
  Zgadza się, jest napisane w jednym z wersetów aby Mojżesz uczynił Świątynie według wzoru jaki został mu ukazany na górze. Jednak twierdzenie, że gdy biblia mówi o wzorze to na pewno mówi o planie jest nadinterpretacją ponieważ są inne fragmenty Biblii, mówiące wyraźnie, że jest świątynia w Niebie. W zasadzie to połowa listu do Hebrajczyków o tym mówi!
  Patrz chociażby ten fragment:

  Hebr 9:11-12
  11 Ale Chrystus przyszedłszy, najwyższy kapłan przyszłych dóbr, przez większy i doskonalszy przybytek, nie ręką zbudowany, to jest nie tego budynku;
  12 Ani przez krew kozłów i cielców, ale przez własną krew swoję wszedł raz do świątnicy, znalazłszy wieczne odkupienie.

  Tegu typu stwierdzeń jest pełno w liście do Hebrajczyków. Przeczytaj go proszę.

  Świątynia, o której tu jest mowa nie może być kościołem ponieważ jest napisane wyraźnie, że ta nie jest tu na Ziemi a w Niebie a kościół jest na Ziemi. Także Chrystus jako Arcykapłan nie jest teraz na Ziemi a siedzi po prawicy Boga Ojca w Niebie i wstawia się za nami. Arcykapłan jest teraz w tej świątyni i tam dokonuje przebłagania za nasze upadki.

 5. W sprawie zarzutu 3. Wiktora na prz
  Danielowi ukazano w widzeniu barana mającego dwa rogi. To nie znaczy, że w niebie jest to zwierzę.

  Argument nie jest zasadny po dokładnym zbadaniu.Dlaczego?
  Jeżeli prorok ma widzenie, i to widzenie jest wyjaśnione to ma to znaczenie symboliczne. To jest podstawowa zasada Biblijna. Sprawdźmy ją na przykładzie argumentu z księgi Daniela.
  W Dn 8,20 czytamy:Baran z dwoma rogami, którego widziałeś, oznacza królów Medii i Persji.
  A więc baran z dwoma rogami nie może być w niebie bo oznacza on Medię i Persję .A te państwa nie mogą być w niebie.

 6. Nie wiedziałem że tu tyle filmików na tej stronie, co nie ma na youtube. Jest co oglądać, dzięki za dobrą robotę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

syET

Please type the text above: