Kolebka cywilizacji

Pobierz video
Pobierz audio

Przepowiednie dotyczące Asyrii a w szczególności zniszczenia Niniwy. Biblia jako wiecznie, niesłusznie podważane historyczne źródło informacji. Przepowiednie zaczerpnięte z księgi Nahuma oraz Sofoniasza.

9 thoughts on “Kolebka cywilizacji

 1. Fajnie, fajnie się słucha. Tylko czasami dźwięk niedomaga…

  Kurde no, dobry podcast robisz i tak trzymać! 🙂 Widać, że jesteś bardzo fajnym, ciepłym człowiekiem, IMO bije to od ciebie na kilometr 😀

  [kaltura-widget entryid=\"1_mb166kd5\" size=\"comments\" /]

 2. Szymon – bardzo fajnie opowiadasz, ale pomyśl raz jeszcze nad tym, jakie odczucia maja twoi słuchacze, którzy chcieli by się skupić na treści zamiast kombinować z ustawieniami korekcji czy innymi zabawami jakością dźwięku.
  1. Generalna zasada: Jesteś na zewnątrz – zakładasz gąbkę (nie ma znaczenia czy wieje i czy nagrywasz telefonem czy rekorderem. Gąbka może być własnej roboty – z małymi oczkami).
  2. Moja sugestia: Nie kompresuj i nie odszumiaj zbyt mocno bo to powoduje bardzo dużo nieprzyjemnych przydźwięków, które w przeciwieństwie do samych szumów są denerwujące (do szumu przyzwyczajamy się bardzo szybko)

  Aby odsłuchać ten odcinek musiałem skorzystać z kiepskich słuchawek, źle założonych i dopiero wówczas basy spowodowane „uderzeniami” wiatru nie były słyszalne… Nie mówię o zmianie sprzętu, bo kompletnie nie o to chodzi. Mówię, aby dostosować to co się ma do aktualnych warunków i nie pogarszać jakości niepotrzebnymi zmianami w edytorze (mocne odszumianie, kompresja)

  Jeśli chodzi o treść to naprawdę ciekawe rzeczy opowiadasz i człowiek daje się wciągnąć w te historie – oby tak dalej! 🙂

  Pozdrawiam,
  Robert

 3. @5oclock
  Dzięki za rady. Spróbuje tego patentu z gąbką następnym razem jak będę nagrywał na zewnątrz. Nigdy wcześniej nie nagrywałem w sumie niczego i ciągle się uczę. Takie rady są mi na prawdę potrzebne.
  Raz jeszcze dzięki.

 4. Słucham tych twoich podcastów i całkiem spoko są. Ale jak nagrywasz na zewnątrz to chyba musi być taka włochata skarpeta na głośniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 characters available

vnmdsW

Please type the text above: